Znaleziono 19 wyników

autor: IRECKI12
poniedziałek, 30 wrz 2013, 22:17
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Pogorszenie smaku po filtracji węglem
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 16164

Re: Pogorszenie smaku po filtracji węglem

Witam,
u mnie jest posmak acetonu po filtrowaniu, nie w zapachu tylko w smaku i co ciekawe ze nie zawsze i nie wszystko co filtruję.
Nie wiem czy to istotne, ale najbardziej to wyczuwalne jest po rozcieńczeniu spirytusu do 50% i po filtrowaniu.

;) Pozdrawiam Irecki12
autor: IRECKI12
czwartek, 1 wrz 2011, 22:24
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw na tej samej wodzie
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 14284

Re: Nastaw na tej samej wodzie

Startowe 14Blg. Nie ma prawa wtedy pracować
I tu tkwi problem, bo Blg jest wciąż 14. Mierzyłem cukromierzem zapewne takim samym jak wielu z nas posiada. I co dalej???
Pozdrawiam.
autor: IRECKI12
czwartek, 1 wrz 2011, 15:13
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw na tej samej wodzie
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 14284

Re: Nastaw na tej samej wodzie

Witam! Też zrobiłem podobnie jak kolega, ale mi nie wystartował i tu mam problem co dalej robić. Po przegotowaniu zlałem do beczki - miałem 8 Blg. Dosypałem cukru na 14 Blg i drożdże T3 [125g] temperaturę miałem 27st.. Po dwóch dniach sprawdzam, a tam cisza i temp. spadła do 19. W nocy temperatura j...
autor: IRECKI12
wtorek, 15 lut 2011, 21:33
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Co się dzieje z nastawem cukrowym.
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 7304

Re: Co się dzieje z nastawem cukrowym.

Musisz uzbroić się w cierpliwość. Kontroluj nastaw. Jeśli Blg spada, to w odpowiednim czasie fermentacja się zakończy. Jeśli jednak drożdżaki nie dają rady i nie są w stanie dalej pracować, to proponuję przepsocić nastaw w takim stanie jak jest, tylko nie wylewać pozostałości. Uzupełnienie go cukre...
autor: IRECKI12
niedziela, 13 lut 2011, 21:48
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Co się dzieje z nastawem cukrowym.
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 7304

Co się dzieje z nastawem cukrowym.

Witam Nie wiem co się dzieje z nastawem cukrowym: 20l.nastaw zrobiłem w tym 17,5 wody 4,6 cukru 2 łyżki(duże ) koncet. pomidorowego. 7g. drożdży płynnych z biowinu +pozywka która była w komplecie porcja od 10-25l. temperatura min.22st. max 28st. C Blg.20 na starcie,teraz spadło do 6 blg,już tydzień ...
autor: IRECKI12
niedziela, 5 gru 2010, 23:55
Forum: Ocet Domowy
Temat: Winny kwas octowy z owoców
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 4596

Winny kwas octowy z owoców

Witam Bractwo psotników. Mam dylemat i nie wiem co z tym zrobić. Mianowicie zrobiłem kompot tzn.nastawiłem owoce i dolałem stare kompoty,pracował całkiem nie żle ,ale zrobiło się zimno tam gdzie stało i przestało pracować. Przeniosłem do ciepłego pomieszczenia i kaplica :hmm: nie pracuje.Zrobił się ...
autor: IRECKI12
piątek, 19 lis 2010, 00:19
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Octówki (muszki) po destylacji
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 9576

Octówki (muszki) po destylacji

Witam szanownych smakoszy zacnych trunków własnej produkcji . Mam problem ,który mnie nęka i zarazem nasuwa pytanie.Dlaczego i skąd? Zawsze po psoceniu owocowym, już po destylacji gromadzą się octówki (takie muszki ) przy szklance,czy innym otwartym naczyniu, nawet przy filtrowaniu psoty też. Czy kt...
autor: IRECKI12
niedziela, 16 maja 2010, 22:24
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Problem z nastawem zbożowym na T3
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2860

Re: Problem z nastawem zbożowym na T3

Drożdże oczywiście, paczka szczelnie była zamknięta i w suchym miejscu norma.
autor: IRECKI12
niedziela, 16 maja 2010, 21:37
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Problem z nastawem zbożowym na T3
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2860

Re: Problem z nastawem zbożowym na T3

Temperatura była ok. Sam zachodzę do głowy co nie tak jaki błąd zrobiłem i gdzie.
Może za mało cukru?.wcześniej dawałem 6kg teraz dałem 5 pomyślałem że wcześniej
było za dużo ponieważ długo pracowało nawet do 6 tygodni.
autor: IRECKI12
niedziela, 16 maja 2010, 20:30
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Problem z nastawem zbożowym na T3
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2860

Re: Problem z nastawem zbożowym na T3

Witam!
Czekałem trzy dni po zalaniu i nic nie wystartowało,a po zalaniu blg wskazywał ponad 16 teraz jest po smak słodkawy i octowy.
Na tym ziarnie robiłem trzy nastawy może to już koniec ziarno się wyeksploatowało? A może ktoś miał coś podobnego,i podpowie jak to jeszcze uratować?????

Pozdro.
autor: IRECKI12
niedziela, 16 maja 2010, 18:11
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Problem z nastawem zbożowym na T3
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2860

Problem z nastawem zbożowym na T3

Witam i pozdrawiam. Mam problem: zarobiłem trzeci raz nastaw z 3,5kg jęczmienia, plus 2,3 kukurydzy, 30l wody i 5kg cukru. Drożdże T3 dwie łyżki stołowe, a blg pokazał mi 16,6. Nie wystartowało i, co najgorsze, jest słodkie i czuć octem.Czy ktoś miał coś podobnego? Co by teraz zrobić,aby nie stracić...
autor: IRECKI12
niedziela, 14 mar 2010, 09:57
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Problem z nastawem
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6579

Re: Problem z nastawem

rafal_sta pisze:No i znowu przestały pracować:( O co tutaj chodzi?
Witam!
Myśle, że jest za duże stężenie cukru, dolej z 5l ciepłej wody i czekaj, może być cicha praca drożdży, sprawdzaj blg.

Pozdrawiam.
autor: IRECKI12
niedziela, 14 lut 2010, 23:58
Forum: Śmietnik
Temat: Co zrobic z bananami ????
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2718

Re: Co zrobic z bananami ????

Witaj seciszu Uważam, że te 50kg możesz podzielić, trochę możesz zrobić winka pyszne wychodzi, a reszta na pyszną psotę jeszcze lepsza wychodzi jeśli lubisz. Długo pracowałem w tej branży i dużo straciłem,a teraz żal że w tedy nic nie robiłem w tym kierunku tzn., nie psociłem, a tyle się tego marnow...
autor: IRECKI12
niedziela, 31 sty 2010, 15:42
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 754442

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

[quote="Juliusz"]@IRECKI12 Pytania: 1. Z ilu pierwszych gotowań cyklu masz końcowe drugie gotowanie na whisky? 2. Jak odbierałeś frakcje z drugiego gotowania? Jakie proporcje (z jakich temperatur) użyłeś do ostatecznego zmieszania? 3. Ile chipsów (na litr) i jakich (pieczone, lekko pieczon...
autor: IRECKI12
czwartek, 28 sty 2010, 23:42
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1655
Odsłony: 754442

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Witam. Mam problem z nastawu wg. przepisu, Juliusza "Łatwy Kwaśny Zacier Wuja Jessie", mianowicie po drugim przegonieniu i zasypaniu cipsami dębowymi po około 3-4ech dni jest intensywny smak piekący , goryczkowaty podobny jak przy śliwowicy. Co robic?? :help: , czy ktoś już miał cos podobn...
autor: IRECKI12
piątek, 18 gru 2009, 23:36
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z mandarynek
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 11195

Re: Nastaw z mandarynek

Witam. Robiłem jakieś 6 lat temu i powiem że mi smakowało. Robiłem to na oko,i nie pamiętam proporcj . Ale uważam że warto jeszcze po probowac. Pamietajcie panowie, że te owoce są konserwowane woskiem do transportu więc trzeba je dobrze umyc , a najlepiej skórkę w gorącej wodzie parzyc,i ręce też pł...
autor: IRECKI12
sobota, 24 paź 2009, 22:59
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 728983

Re: Śliwowica 2009

Mhm, a drożdże? Dla dzikusów takie stężenie może być trochę za wysokie... Witam! trochę nie łapię co znaczy "dla dzikusów takie stężenie może ......" po zalaniu wodą z cukrem ładnie zaczęło pracować, więc dodałem tylko pożywki uważałem, że będzie dobrze, i tak było. Do czasu, potem cała f...
autor: IRECKI12
piątek, 23 paź 2009, 22:28
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 728983

Re: Śliwowica 2009

Zygmunt pisze:A jakieś szczegóły? Dawałeś cukier? Jakieś drożdże? Jeżeli tak- w jakiej ilości?
Witam,
tak dawałem, cukier i pożywkę drożdżową.
Ilości takie jak były podane na forum:
20 kg śliwek
10 kg cukru.
autor: IRECKI12
piątek, 23 paź 2009, 18:03
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Śliwowica 2009 - 2024
Odpowiedzi: 2593
Odsłony: 728983

zacier ze śliwek jest gorzki

Witam Panów psoty :klaszcze: jestem tu nowy. Dużo czytałem postów jakie piszecie. Ja mam mały problem. Zrobiłem śliwki w beczce 120l i nie wiem co się stało??? bo wyczuwam goryczkę w zacierze, a jeszcze się nie przerobiło, jest słodkawe. CO ZROBIĆ Z TYM? Czy nic nie robić, poczekać, aż się przerobi ...

Wyszukiwanie zaawansowane