Znaleziono 21 wyników

autor: interfire
sobota, 20 sty 2024, 23:54
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Pytania kompletnego amatora - pierwsze piwo domowe
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1759

Re: Pytania kompletnego amatora - pierwsze piwo domowe

Ludzie, to już nie fermentuje. Jest cały czas 3 blg i nic się nie zmienia. Czy można to butelkować i czy jest sens dodawania cukru to refermentacji, skoro i tak jakaś część nie wyfermentowała?
autor: interfire
piątek, 5 sty 2024, 20:59
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Pytania kompletnego amatora - pierwsze piwo domowe
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1759

Re: Pytania kompletnego amatora - pierwsze piwo domowe

Mam pytanie, bo już mijają 3 tygodnie i nie wiem za bardzo co dalej. Zmierzyłem blg, jest równo 3, tydzień temu jak mierzyłem wyszło mi 4-5 blg ale na 80% jestem pewny, że źle wtedy dokonałem pomiaru. Niby to pijalne, ale chmielu mogłoby być o połowę mniej. I co teraz, czy skoro ten cukier nie wyfer...
autor: interfire
niedziela, 17 gru 2023, 19:42
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Pytania kompletnego amatora - pierwsze piwo domowe
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1759

Pytania kompletnego amatora - pierwsze piwo domowe

Pierwszy raz w życiu nastawiłem piwo. 2 kg ześrutowanego słodu pilzneńskiego wsypałem do 7,5 l wody o temp około 60 stopni, trzymałem temperaturę około 65-73 stopnie. Oczywiście mieszając to co kilka minut. Po 45 minutach przelałem wszystko z gara do filtratora, którym był pojemnik fermentacyjny z z...
autor: interfire
niedziela, 10 gru 2023, 16:04
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Srebrne kulki na winie z truskawek
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 364

Srebrne kulki na winie z truskawek

https://drive.google.com/file/d/1N_88pXXOmVDh2d95hRyZlXXI1z3r9pMw/view?usp=drive_link https://drive.google.com/file/d/1ECpYzLHvabNkgwExBEoWYs0KUHQbupDm/view?usp=drive_link https://drive.google.com/file/d/1aI-aQCvChprVD69kBODgcSiayiLBLlj0/view?usp=drive_link Wino truskawkowe, bardzo mocne i słodkie, ...
autor: interfire
piątek, 17 lis 2023, 01:22
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron, prośba o pomoc przy planie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1127

Re: Wino z winogron, prośba o pomoc przy planie

No wiem bo próbowałem. Bardzo delikatnie rozgrzewa, jak dla mnie zdecydowanie za słabo. Trzeba to zmienić. Mam w planie przenieść balon z powrotem do domu, odlać 2 litry, lekko je podgrzać i rozpuścić w nich na te 22 litry 900 g cukru. Jak policzyłem, doda to tak około 1,5-2% alkoholu.
autor: interfire
wtorek, 14 lis 2023, 15:52
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron, prośba o pomoc przy planie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1127

Re: Wino z winogron, prośba o pomoc przy planie

Mam pytanie. Wino jest już jest tydzień po zakończeniu fermentacji. 1/3 winogron była z supermarketu. Ostatecznie kwasowość na poziomie 3,6-4. Wydaje mi się że wyszło za słabe, mogło by mieć kilka procentów więcej. Czy jest sens odlać 2 litry i wymieszać z taką ilością cukru tak żeby całość do wlani...
autor: interfire
poniedziałek, 16 paź 2023, 13:30
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron, prośba o pomoc przy planie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1127

Re: Wino z winogron, prośba o pomoc przy planie

W przepisach sugerują dodanie wody, bo wino z samego moszczu z polskich winogron wychodzi za kwaśne. Rozumiem, że sugerujecie, żeby nie dodawać teraz wody? Ok.
autor: interfire
sobota, 14 paź 2023, 15:38
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z winogron, prośba o pomoc przy planie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1127

Wino z winogron, prośba o pomoc przy planie

Chcę zrobić około 20 litrów wina z winogron. Chcę do tego użyć około 20 kg winogron. Mam pojemnik fermentacyjny 25 litrów, i balon 25 litrów. Podobno z 9 kg można uzyskać 6,3 litrów moszczu, więc z 20 kg otrzymam około 14 litrów. Wiem, że trzeba będzie to rozcieńczyć, więc doleję około 4 litrów wody...
autor: interfire
czwartek, 18 maja 2023, 02:28
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku tłoczonego i jego klarowanie
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 3911

Re: Cydr z soku tłoczonego i jego klarowanie

A jak myślicie, czy dla klarowania wystarczy ten pektoenzym co jest w mieszance "aromatic wine complex"?
autor: interfire
środa, 10 maja 2023, 20:48
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku tłoczonego i jego klarowanie
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 3911

Cydr z soku tłoczonego i jego klarowanie

Chciałem zrobić cydr z soku tłoczonego z takiego worka z kranikiem. Od samego początku był bardzo mętny, nie to co sok z sokowirówki. Po nastawieniu, po tygodniu, jak cały cukier już wyfermentował, zlałem go znad osadu i zaniosłem do piwnicy gdzie jest ok 10 stopni. I już tam jest tydzień, i ja nie ...
autor: interfire
środa, 19 kwie 2023, 16:20
Forum: Miody Pitne
Temat: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4105

Re: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?

1. Zmierzyłem ph, wyszło 4.0. Czy może być?
2. W tej wczesniej wymienionej piwniczce jest już około 8 stopni. Czy nic sie nie stanie jak przeniosę już teraz balon z miodem pitnym? Na opakowaniu drożdży producent deklaruje że mogą one fermentować od właśnie 8 stopni.
autor: interfire
sobota, 8 kwie 2023, 16:32
Forum: Miody Pitne
Temat: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4105

Re: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?

Witajcie, to znowu ja. Po krótce opowiem co się ostatnio u mnie wydarzyło: na początku lutego dokupiłem miodu, przygotowałem nową brzeczkę trójniaka i dolałem do tego trójniaka co nie wyfermentował dobrze. Nastaw miał około 21 blg. Kupiłem drożdże "mead yest" od starowara, przygotowałem za...
autor: interfire
piątek, 27 sty 2023, 00:37
Forum: Miody Pitne
Temat: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4105

Re: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?

HeniekStarr pisze:po 14 dniach? Kiedy BLG raptem spadło o 1/3? Po co?
No bo popełniłem błąd. To chyba normalne że ktoś bez doświadczenia może popełniać błędy?
autor: interfire
czwartek, 26 sty 2023, 00:24
Forum: Miody Pitne
Temat: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4105

Re: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?

Wracam po miesiącu. Trzy dni temu zlałem to znad osadu. Cukromierz pokazał około 15 blg. Czyli jednak było dobrze? Spróbowałem tego, czuć trochę palący alkohol. Nawet dobre. ALE! Po zlaniu nie ma już piany, ani żadnych bąbelków na powierzni płynu. I tak jest do dzisiaj. Podsumowując: 04.12.2022: sta...
autor: interfire
sobota, 7 sty 2023, 02:44
Forum: Miody Pitne
Temat: Co to za nalot?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1839

Co to za nalot?

Na trójniaku raz po raz pojawia się żółtawy nalot na niedużym obszarze, tak około 1cm x 1cm. Jednego dnia jest, drugiego może już go nie być. Potem znowu się pojawia. Wczoraj był dość spory w odróżnieniu od wcześniejszych: https://drive.google.com/file/d/1bQ1LWnW8S4mwT-Z9W_dq4ybnF4977mnC/view?usp=sh...
autor: interfire
piątek, 6 sty 2023, 02:59
Forum: Wina Owocowe
Temat: Gdzie tym winom będzie lepiej?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1922

Re: Gdzie tym winom będzie lepiej?

Ok, faktycznie, to hobby uczy myślenia kategoriami długofalowymi. Tamte przeliczenia są mi znane, wiem jak policzyć ile cukru potrzeba żeby z soku 15 blg uzyskać 25 blg. Jak już taki mam, to sprawdzam w tabelce orientacyjny procent po zejściu z 25 blg do zera, piszą, że około 12,5%, więc zakładam, ż...
autor: interfire
poniedziałek, 2 sty 2023, 01:00
Forum: Wina Owocowe
Temat: Gdzie tym winom będzie lepiej?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1922

Gdzie tym winom będzie lepiej?

Mam 2 dojrzewające wina. Jabłkowe i winogronowe. Winogronowe już nie fermentuje, bo jestem prawie pewien że drożdże wyprodukowały maksymalne stężenie alkoholu czyli ok 16% po czym pozdychały. Jeśli chodzi o wino jabłkowe, to jak spróbowałem jak miało około 12% to uznałem, że może niech tak lepiej zo...
autor: interfire
wtorek, 27 gru 2022, 16:12
Forum: Miody Pitne
Temat: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4105

Re: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?

Balon jest w domu w którym jest 20-21 stopni . Czy jak chciałbym dodać 4g pożywki, to powinienem rozłożyć to na raty czyli np. jednego dnia 1g, jak przestanie bulgać w rurce to znów dodać 1g? Poza tym już dodałem, pobulgało pół dnia w tempie raz na minutę, i na następny dzień już nic. Rozumiem że ni...
autor: interfire
sobota, 24 gru 2022, 01:33
Forum: Miody Pitne
Temat: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4105

Czy ten trójniak pracuje poprawnie?

Trójniak z miodem syconym, 10,8 l na drożdżach zamojskich. Początkowe blg: 35. Matka drożdżowa zrobiona zgodnie z instrukcją, wlana do balona razem z pożywką "Pożywka winiarska Browin z witaminą B" około 6-7g. Pierwszy tydzień było 2 dni fermentacji burzliwej, potem spowolnienie, aż pod ko...
autor: interfire
piątek, 23 gru 2022, 18:29
Forum: Przywitaj Się!
Temat: interfire
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1119

interfire

Witam, mam na imię Maciek. Jestem samoukiem matematyko informatykiem. Większość dnia codziennego spędzam w domu przed komputerem. Średnio lubię siedzieć w bezruchu, nie działa to na mnie dobrze, więc w wolnych chwilach chwytam się nowych zajęć. Ostatnio zainteresowałem się wyrabianiem domowego wina....
autor: interfire
piątek, 23 gru 2022, 14:35
Forum: Miody Pitne
Temat: Czy ten trójniak pracuje poprawnie?
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1865

Czy ten trójniak pracuje poprawnie?

Trójniak 10,8 litra na miodzie syconym + 20g kwasku cytrynowego. Drożdże zamojskich. Pożywka to "Pożywka winiarska Browin z witaminą B". Blg początkowe: 35. Matka drożdżowa wcześniej przygotowana zgodnie z instrukcją dodałem prosto do balonu z brzeczką razem z pożywką około 6-7 g. Po dwóch...

Wyszukiwanie zaawansowane