Znaleziono 13 wyników

autor: Igor1995
czwartek, 28 gru 2017, 23:01
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: Mętnienie - jakby mleka dolał O.O
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 20435

Mętnienie - jakby mleka dolał O.O

Witam! Udało mi się drugi raz napsocić, przeprowadziłem dwa całkowicie różne procesy, na dwóch różnych nastawach (nawet powiem że za drugim razem trzymałem całkowicie inne temperatury głowicy i użyłem papugi) blablabla.. W obydwu przypadkach: 1. Rozrobienie kranówką - robi się mleko 2. Rozrobienie w...
autor: Igor1995
poniedziałek, 20 lis 2017, 16:42
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Mój pierwszy raz - humorystycznie
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3465

Re: Mój pierwszy raz - humorystycznie

Przyznaję, jak skończyła mi się cierpliwość to poniosła mnie fantazja, ale uwierz.. Po stabilizacji kolumny, odkręciłem OVM na max, ile się dało i nie chciało lecieć.. Filmik Ci nagrać? :D Zmywaki były (jak pisałem) rozczochrane, ale jeden wsadzony "normalnie" - więc tu był zapewne błąd, a...
autor: Igor1995
niedziela, 19 lis 2017, 23:03
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Mój pierwszy raz - humorystycznie
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3465

Mój pierwszy raz - humorystycznie

Witojcie! Dzięki koledze lesgo58 zakupiłem swój pierwszy sprzęt. Z tego miejsca też gratulacje dla Niego za cierpliwość i odpowiadanie na dziesiątki moich durnych pytań czy to przez wiadomości prywatne na forum - czy to przez telefon. Sprzęt: Keg 50L Grzałki 2,0kW + 1,5kW Głowica puszkowa Boczny odb...
autor: Igor1995
piątek, 3 lis 2017, 11:07
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza zabawka - dylemat
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 12095

Re: Pierwsza zabawka - dylemat

Dobrze gadasz, jedyne co na swoją obronę mogę mieć to fakt że (jak już sam wspomniałeś), sam przekonywałeś mnie do zmian decyzji.. Sporo jest na forum informacji, przekonały mnie do zmiany zdania choćby w temacie grzania gazem/prądem. Nie zakładam że to się zwróci, budżet startowy był na poziomie 50...
autor: Igor1995
czwartek, 2 lis 2017, 16:21
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza zabawka - dylemat
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 12095

Re: Pierwsza zabawka - dylemat

Fakt faktem ciut inny.. Napisałem już w sprawie ceny tamtej kolumny, byłem bardziej ciekaw opinii co to warte
autor: Igor1995
czwartek, 2 lis 2017, 14:44
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza zabawka - dylemat
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 12095

Re: Pierwsza zabawka - dylemat

Dobra słuchajcie, tutaj ktoś ma zaraz obok mnie:
https://www.olx.pl/oferta/destylator-ab ... 2de0c406a2
Potrzebuje tylko info czy to jest to co ma być.
autor: Igor1995
czwartek, 2 lis 2017, 08:46
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza zabawka - dylemat
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 12095

Re: Pierwsza zabawka - dylemat

I z zakładanych 600-700 przez 1200 dojdę do 1500 :D Dzisiaj zadzwonię do pobliskich "sklepów" czy też "monterów" znalezionych w necie, dzięki za podpowiedzi :) Choć fakt faktem co do ZP 95% forum twierdzi że to syf, ale jeśli naprawdę ktoś nie potrzebuje zadowolenia na poziomie 9...
autor: Igor1995
sobota, 28 paź 2017, 14:47
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza zabawka - dylemat
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 12095

Re: Pierwsza zabawka - dylemat

Dzięki za odpowiedzi, ale kurde zawsze bałem się prądu - myślałem że gazowe to i lepiej ogrzeje / wydestyluje, no bo grzałka jednak będzie ciut ponad dno itd.. O kosztach aż tak nie myślałem, po prostu logika podpowiadała mi że gazem będzie "lepiej". Spawania / lutowania się nie boję, w sz...
autor: Igor1995
sobota, 28 paź 2017, 00:50
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza zabawka - dylemat
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 12095

Re: Pierwsza zabawka - dylemat

Obawiam się że masz rację, wino zrobiłem nie jedno, ale to akurat mi się nie udało.. Myślałem że zrewolucjonizuję "własne" wyroby, a tu klops. Fakt faktem, może i "propozycja" z allegro nie jest szałowa, ale dlatego wolałem się tutaj zwrócić z pytaniem bo kompletnie nie rozumiem ...
autor: Igor1995
piątek, 27 paź 2017, 22:53
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza zabawka - dylemat
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 12095

Pierwsza zabawka - dylemat

Cześć! Ogrom wiedzy na tym forum jest nie do przetworzenia przeze mnie naraz, więc wolę zapytać wprost niż się obchodzić jak z jajkiem. Chciałbym zacząć przygodę, więc mam kilka pytań: 1. Mój mentor i doradztwo 24/7 (Dziadek), opowiadał mi jak to kiedyś ludzie psocili w domach. Wystarczyło im mieć k...
autor: Igor1995
piątek, 27 paź 2017, 22:07
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Igor1995
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1975

Re: Igor1995

Da! Menya zavout(czy zavut....) Igor :) Ja ni panimaju szto eto je.. kak ja znaju tolko budziet da budziet mama, budziet da! budu ja! :D
autor: Igor1995
piątek, 27 paź 2017, 19:20
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Igor1995
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1975

Igor1995

Witam! Mam 22 lata, forum przeglądałem od jakiegoś czasu, lecz teraz postanowiłem się zarejestrować. Powodem mojej rejestracji jest chęć nabycia wiedzy w dziedzinie destylacji różnorakich substancji, do tej pory zajmowałem się wyrobem wina (ostatni wyrób, wino z kawy - ale.. smak "co kto lubi&q...

Wyszukiwanie zaawansowane