Znaleziono 6 wyników

autor: Harlley
wtorek, 15 mar 2016, 08:22
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Moja pierwsza rakieta - Harlley
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5241

Re: Moja pierwsza rakieta - Harlley

Bufor możesz zrobić i 10l tylko wtedy dość długo będziesz startował z procesem, wiadomo trzeba go odpowiednio dogrzać. Czy jeżeli zwiększę pojemność bufora to jest to równoznaczne że wydłuży się czas całego procesu czy tylko jego start? Założenie mam takie że bufor będzie spoczywał na kotle wydaje ...
autor: Harlley
poniedziałek, 14 mar 2016, 09:59
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Moja pierwsza rakieta - Harlley
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5241

Re: Moja pierwsza rakieta - Harlley

Dziękuję Radius za słuszne uwagi odnośnie lt już się poprawiłem. Oczywiście był to skrót myślowy od literków :D tak jak to napisał łmarko. Lesgo58 Jeżeli chodzi o bufor to w tym momencie materiały pozwalają mi na bufor z kega „sixth barrel” czyli wewnętrzna 232mm biorąc pod uwagę kalkulator Aronii t...
autor: Harlley
piątek, 11 mar 2016, 15:12
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Moja pierwsza rakieta - Harlley
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5241

Re: Moja pierwsza rakieta - Harlley

Na forum jest mnóstwo informacji odnośnie aparatury wykonanej z rur 60,3 jednak dla osoby zaczynającej przygodę pozostaje niepewność czy wszystko jest ok. Czy przy rurze 76mm wszystkie złączki (kolanka, mufy, zaworki itd.) również powinny być większe. Dlatego poniżej zamieszczam listę składowych pos...
autor: Harlley
piątek, 11 mar 2016, 09:18
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Moja pierwsza rakieta - Harlley
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5241

Moja pierwsza rakieta - Harlley

Witam Szanowne Grono Psotników Chciałbym zbudować Aabratka na rurze 76mm bo taką posiadam. Aparatura oparta o projekt Pekelo i Duch Wina. Jestem w trakcie kompletowania (zbierania) wszystkich materiałów. Przez przypadek a właściwie na szczęście natknąłem się na wizjer. Wizjer jest średnicy 102mm jed...
autor: Harlley
piątek, 11 mar 2016, 08:03
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Domowe spawanko :D
Odpowiedzi: 666
Odsłony: 345296

Re: Domowe spawanko :D

Witam
Czy mógłbyś podać dokładne wymiary półki OLM pod rurę 76mm.
autor: Harlley
środa, 21 lis 2012, 22:39
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna miedziana Fi 76 ?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 10510

Re: Kolumna miedziana Fi 76 ?

Witam Wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Zbieram materiały na kolumnę będzie to Aabratek albo kolumna według schematu Jarosława LM/VM jeszcze nie zdecydowałem się. Mam dostęp do rur grubości 76mm lub 51mm ścianki grubości 2mm która rura będzie bardziej odpowiednia obydwie to stal kw...

Wyszukiwanie zaawansowane