Znaleziono 13 wyników

autor: H3PQ4
poniedziałek, 24 kwie 2017, 00:29
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Tłusty nalot w nowym gąsiorze szklanym
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3142

Re: Tłusty nalot w nowym gąsiorze szklanym

Dziękuję za odpowiedzi, interesujace się wydają te tabletki do zmywarki... Tak plus minut ile ich trzeba wrzucic na balon 54L i ile potem gorącej wody zalać?? :)
autor: H3PQ4
sobota, 22 kwie 2017, 23:30
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Tłusty nalot w nowym gąsiorze szklanym
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3142

Tłusty nalot w nowym gąsiorze szklanym

Witam, Zakupiłem niedawno gąsior szklany do wina, chcę go umyć przed pierwszym użyciem, lecz od środka jest on jakiś tłusty - płukanie go roztworem NaOH nie daje rezultatów.. Wydaje mi sie że to jakiś olej technologiczny który huta nakłada po wydmuchaniu.. Miał ktoś może doczynienia z czymś takim? C...
autor: H3PQ4
wtorek, 14 mar 2017, 00:01
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw nie wystartował
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 11667

Re: Nastaw nie wystartował

Tak właśnie obstawiam, że felerna.. Ale jakie nowe drożdże jeśli już? Bayanusy?

Kolejne turbo można by, ale żeby nie przesycić pożywkami i "nawozami" zawartymi w nich...
autor: H3PQ4
poniedziałek, 13 mar 2017, 23:00
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw nie wystartował
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 11667

Re: Nastaw nie wystartował

Fakt, nie powiedziałem, woda z cukrem w beczce miała 28st. Woda do uwodnienia 25st, uwodnienie było w 1l wody i łyżczka cukru "na zachęte".

Co robić? może dodać Bayanusów albo jakichś innych?
autor: H3PQ4
poniedziałek, 13 mar 2017, 20:40
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw nie wystartował
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 11667

Nastaw nie wystartował

Witam, Mam problem który przedstawiam na filmie, nie jest to mój pierwszy nastaw w życiu, kilkunasty z koleji właściwie.. do tej pory zawsze używałem Coobra Mega Pack 100L, tym razem postanowiłem wyprobować inne, wybór padł na Alcotec Turbo Pack 100L http://www.bimberhobby.pl/img/p/781-1653-thickbox...
autor: H3PQ4
sobota, 7 cze 2014, 03:14
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 938851

Re: Aktualne ceny cukru

1,79pln w Carrefour jak zwykle - do 10kg
autor: H3PQ4
poniedziałek, 11 lis 2013, 03:33
Forum: Łączenie
Temat: Naprawa aparatury szklanej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3268

Naprawa aparatury szklanej

Witam. Mam problem, bo podczas zdejmowania wężyka z rurki odstojnika - owa rurka została mi w ręku. Chodzi o ten element, ułamało się dokładnie w miejscu łączenia rurki z bańką. http://img708.imageshack.us/img708/4158/55nu.jpg Dodatkowym problemem jest to, że urwało się tak, że po przyłożeniu z powr...
autor: H3PQ4
środa, 23 paź 2013, 05:17
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 19975

Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Czytając posty kol. Mrozu zastanawiam się co on robi na forum.. ciekawe jak się będzie czuł w momencie kiedy bedzie coś potrzebował a wtedy ktoś mu powie "wiem ale nie powiem". Ja wnioskuje do admina o bana dla kolegi Mroza!! Taak! Należy mu się, bo wszystkie jego posty wyglądają tak, jak...
autor: H3PQ4
wtorek, 22 paź 2013, 23:52
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 19975

Re: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Czytając posty kol. Mrozu zastanawiam się co on robi na forum.. ciekawe jak się będzie czuł w momencie kiedy bedzie coś potrzebował a wtedy ktoś mu powie "wiem ale nie powiem". Mi się wydaje że forum jest od tego żeby sobie pomagać, kiedy rodzi się pytanie od jakiegoś nie doświadczonego uż...
autor: H3PQ4
poniedziałek, 21 paź 2013, 02:33
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 19975

Potrzebny Automat - w rozsądnych pieniadzach

Witam, Potrzebna kolumna automatyczna, w rozsądnych pieniądzach. Obecnie z całą uwaga przygladam sie tej http://stalowkasklep.pl/destylatory-c-4.html ale prawdziwą ochotę mam na tą - http://alkohole-domowe.pl/product-pl-814-kompletna-kolumna-destylacyjna-de-170-automat.html , jednak cena tej trochę ...
autor: H3PQ4
niedziela, 13 paź 2013, 23:28
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Ogrzewanie kolby na "gołym" gazie (?)
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3126

Ogrzewanie kolby na "gołym" gazie (?)

Witam, oczywiście przed napisaniem tego tematu zapoznałem się z podobnymi, jednak nie mogłem znaleźć konkretnej informacji, podpartej własnym doświadczeniem. Otóż, czy można kolbę płaskodenną ze szkła np. produkcji biowin - http://www.biowin.pl/biowin/wino-piwo-destylaty/destylacja/kolba-plaskodenna...
autor: H3PQ4
piątek, 20 sty 2012, 14:29
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Podstawowe pytanie.. lecz odpowiedzi znaleźć nie mogę..
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2025

Re: Podstawowe pytanie.. lecz odpowiedzi znaleźć nie mogę..

Dzięki stukrotne :respect:

Naprawdę nie wiem jak to mogło umknąć mej uwadze.. w szukaniu zwykle jestem nie ostatni, nawet używałem wyszukiwarki :google: a i tak znalazło mi całe nic..
autor: H3PQ4
czwartek, 19 sty 2012, 23:17
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Podstawowe pytanie.. lecz odpowiedzi znaleźć nie mogę..
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2025

Podstawowe pytanie.. lecz odpowiedzi znaleźć nie mogę..

Witajcie, Mam dość nietypowe pytanie.. ( wiele już przeczytałem.. za pewno za mało, ale więcej nie dałem rady) Mianowicie co znaczą skróty VM i LM. Wiem że są to różnice w sposobie destylacji, jednakże ani w destylatorach ani tym bardziej w słowniczku psotnika nie mogę znaleźć dokładnego wyjaśnienia...

Wyszukiwanie zaawansowane