Gwałtowna destylacja - porywanie zacieru do chłodnicy

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
Scarface
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 16:39

Post autor: Scarface »

Witam, dzisiaj testowałem nowy kocioł, jest to 20 litrowa ocynowana bańka po mleku, połączona jest z deflegmatorem 0,5 metrowym przewodem silikonowym , problem w tym, że gdy zacier już się zagotuje pary zaczynają gwałtownie buzować i dochodzi to aż do deflegmatora, bańka była napełniona tylko do połowy , gaz jest prawie na minimum a psota kapie wolno z chłodnicy, wcześniej używałem szybkowara i nie miałem takich problemów, czy to jest normalne i bezpieczne? A jeśli nie to w czym może tkwić problem?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Gwałtowna destylacja

Post autor: Kucyk »

Bez zdjęciówy sprzęciora się nie obejdzie. Ja do swego BF-20 ładuję 17L i ciągnę tak, że 3/4 chłodnicy skrapla i mi nic z kotła nie rwie...
Awatar użytkownika

leon996
30
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 14 cze 2009, 13:35
Ulubiony Alkohol: piwko i swoje produkty
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: na wschód od warszawy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Gwałtowna destylacja - porywanie zadcieru do chłodnicy

Post autor: leon996 »

Kolega Kucyk ma rację, że ze zdjęciami było by łatwiej znaleść przyczynę!! Najprawdopodobniej nie porywa zacieru z bańki,tylko pary się skraplają w przewodzie sylikonowym ( 0.5m to sporo).Zimne pomieszczenie w którym psocisz, lub nie ocieplony przewód sylikonowy to najprawdopodobniej jest przyczyną tego" porywania".Spróbuj umieścić deflegmator nad bańką, lub tak aby to co sie skropli w przewodzie mogło powrócić do kociołka a nie spływać do deflegmatora, a jak jeszcze ocieplisz ten przewód to już naprawde powinno być miodzio :) Powodzenia
Pozdrawiam Leon!!!

Autor tematu
Scarface
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 16:39
Re: Gwałtowna destylacja - porywanie zadcieru do chłodnicy

Post autor: Scarface »

Witam, ponownie tak jak kolega leon pisał przyczyną był zbyt długi przewód, dodam jeszcze, że wąż był nachylony pod niskim kątem prawie, że poziomo, teraz skróciłem go i umieściłem deflegmator nad bańką i wszystko jest w porządku, dziękuję za radę i pozdrawiam.
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”