Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
waskacz6
2
Załączniki
Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Postautor: waskacz6 » piątek, 23 mar 2012, 18:34

Witam jak w temacie proszę mi powiedzieć co sądzicie o tych kolumnach sprzedawanych na allegro? Są tam kolumny niższe z dwoma lub jednym odstojnikiem. Widziałem również kolumny wyższe z zimnymi palcami. Chcę coś takiego kupić tylko za bardzo niema mi kto doradzić ponieważ znajomy ma ale samoróbkę. Chodzi mi o to którą kolumne wybrać jeżeli bedę chciał zrobić na wódkę z cukru lub przepędzić jakieś winko. I czy na takim samym destylacie jestem w stanie zrobić spirytusik? Pomóżcie mi proszę a ja się włączę do dialogu żeby spytać o szczegóły. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich wytrawnych destylarzy 8-)

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Załączniki
Re: Gotowe kolumny z Allegro. Proszę o radę

Postautor: pokrec » piątek, 23 mar 2012, 19:12

Kolumn z odstojnikami i zimnymi palcami unikaj jak ognia. Celuj w coś klasy Aabratek, ew. Bokakob, kolumny typu LM ew. z opcją VM (kolumn VM na Allegro chyba nie ma jeszcze).
Poczytaj wątek:
post47316.html#p47316
I ogólnie rozejrzyj się po forum, bo nikt Ci tu szczegółowych rozwiązań na gotowo nie da. Trzeba poznać najpierw zasady działania.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

we125
400
Załączniki

Postautor: we125 » piątek, 23 mar 2012, 19:23

, kolumny typu LM ew. z opcją VM (kolumn VM na Allegro chyba nie ma jeszcze).

Jest tylko w miedzi ,http://allegro.pl/destylator-miedziany-lm-vm-bimber-reflux-keg-i2226478468.html.

wioli14
10
Załączniki

Postautor: wioli14 » piątek, 23 mar 2012, 20:04

Witam. Dlaczego ma unikać kolumny z zimnymi palcami? Ja posiadam taką od dwóch lat i pracuje mi się na niej bardzo dobrze. Po wymianie zmywaków na sprężynki uzuskuje psotkę 95+ .

Awatar użytkownika

pokrec
1850
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Załączniki

Postautor: pokrec » piątek, 23 mar 2012, 21:28

No to masz egzemplarz, który w przedziwny sposób działa dobrze. Doświadczenia konstruktorów mówią, że zbudowanie poprawnie działającej kolumny ZP (i ogólnie kolumn CM) jest bardzo trudne i potrzebna jest spora dawka szczęścia. Kolumny LM i VM są dużo łatwiejsze w obsłudze i jak będa zbudowane poprawnie - działają "od kopa". No i ja, żebym na Aabratku, LM nie uzyskał 95+, to musze się sporo napocić, albo wyłączyć refluks. No i osiągam to na 10 razy tańszych zmywakach.
Pytanie: czy dostajesz z Twojej kolumny produkt, w którym nie czuć w ogóle "bimberku"?
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Zygmunt » sobota, 24 mar 2012, 11:04

Są tam kolumny niższe z dwoma lub jednym odstojnikiem. Widziałem również kolumny wyższe z zimnymi palcami.

Zimne place działają, jeżeli sa budowane w sposób przemyślany- niestety, żadne kolumna CM (czyli właśnie zimne place) z Allegro w taki sposób zbudowana nie jest, bo spawają ją goście od balustrad, którzy w dużej mierze powielają ten sam nieudolny projekt, wprowadzając swoje "modyfikacje". I tak te kolumny dorobiły się odstojnika (całkowicie zbędnego w kolumnach(, czy termometrów tarczowych (które sa nieporozumieniem- dokładność rozstrzelona jak nogi prostytutki). Oprócz w/w niekiedy maa jeszcze sitka na wypełnienie, drastycznie zmniejszające przepływ par, a niektóre potrafią mieć nawet zawory, które przy nieumiejętnej obsłudze mogą wywalić sprzęt w powietrze, zabierając ze sobą jakąś ścianę budynku i twarz operatora.
Wynika to wszystko z braku wiedzy- dla tych ludzi tekst "paaanie, dziadek pędził i cała wieś piła" jest wyznacznikiem jakości. Przez "tfurcuf" takiego rękodzieła nie-artystycznego dalej pokutuje mit, że w domu nie można zrobić dobrej klasy spirytusu.

Na Allegro masz do wyboru kilka dobrych projektów- szukaj Aabratka, lub destylatorów LM/VM.

www.destylatorymiedziane.pl

"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Rejtan
5
Załączniki

Postautor: Rejtan » środa, 9 maja 2012, 15:55

Na Allegro masz do wyboru kilka dobrych projektów- szukaj Aabratka, lub destylatorów LM/VM.

Które na allegro są warte polecenia w tej chwili ? Czy np. http://allegro.pl/show_item.php?item=2321074302

Rejtan
5
Załączniki

Postautor: Rejtan » czwartek, 10 maja 2012, 16:41

Dzięki. Ta miedziana kolumna pierwsza klasa, ale nie na moją kieszeń. Rozumiem ze to twoje kolego :respect:

W jednej napisałeś że odbiór do przerobienia, poważny błąd ? Czy dobrym pomysłem byłoby do tej ostatniej dobranie kega 50l z grzałkami i regulatorem. Chodzi mi o to ile jeszcze kosztów żeby stała gotowa do psocenia ?

Awatar użytkownika

radius
6000
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: radius » czwartek, 10 maja 2012, 17:37

@Rejtan, w tej kolumnie, o której piszesz jest po prostu za długa rureczka przed zaworkiem. Powinna być jak najkrótsza.
Po drugie zrezygnował bym z tak dużej średnicy na rzecz wysokości wypełnienia, 70 cm to trochę za mało. Minimum 100 cm wypełnienia, a średnica wystarczyłaby 60 mm.
No i by obniżyć koszty, można zrezygnować z chłodnicy Liebiga, nie jest konieczna.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Rejtan
5
Załączniki

Postautor: Rejtan » czwartek, 10 maja 2012, 17:51

Czyli po prostu ta była by lepsza i tańsza. Zgadza się ? http://allegro.pl/destylator-bimber-aab ... 03136.html

Awatar użytkownika

radius
6000
Załączniki

Postautor: radius » czwartek, 10 maja 2012, 18:19

Byłaby lepsza gdyby nie ten zaworek na odbiorze :o Przydał by się bardziej precyzyjny :P
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Zygmunt » czwartek, 10 maja 2012, 18:31

No i regulator:)

"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Rejtan
5
Załączniki

Postautor: Rejtan » czwartek, 10 maja 2012, 18:50

@Zygmunt, z tego co czytam na forum to o regulator już wiem gdzie się uśmiechnąć :)

Rejtan
5
Załączniki

Postautor: Rejtan » poniedziałek, 14 maja 2012, 19:34

Co powiecie jeszcze o tym egzemplarzu ? http://allegro.pl/destylator-aabratek-k ... 95639.html

Awatar użytkownika

wiking
450
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Załączniki

Postautor: wiking » poniedziałek, 14 maja 2012, 21:42

Takie sitko jako podparcie wypełnienia jest do bani, rurka odbioru jest za długa, brakuje termometru w wypełnieniu i w kegu, trochę przeróbek i będzie latało.

Awatar użytkownika

mtx
1300
Krótko o sobie: Po prostu robie co lubie i lubie to co robie
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Kontakt:
Załączniki

Postautor: mtx » poniedziałek, 14 maja 2012, 22:10

Jako, że temat jest w sumie ok. bo warto się dowiedzieć czegoś o tym co się sprzedaje,
co warto kupić a co nie...
Ale osobiście powoli mnie zaczyna irytować to, że wiecznie podajecie linki do tych samych
aukcjii, do tych samych sprzętów od tych samych sprzedawców no kurcze ile razy można pisać
o tym samym? Ludzie wysilcie się trochę i poszukajcie opisów kolumn z alledrogo na naszym
forum - jest tego od zaje... dużo... ;/

Ps. Rejtan - sprzęt z Twojego linku był co najmniej 3 razy (z tego co pamiętam) w ciągu ostatniego
miesiąca opisywany na forum - "firmę" MULTI-SPAW to chyba każdy tu zna i odpowiedzi chyba
zawsze były takie same "facet od ogrodzeń"...

Rejtan
5
Załączniki

Postautor: Rejtan » wtorek, 15 maja 2012, 05:44

wiking pisze:Takie sitko jako podparcie wypełnienia jest do bani, rurka odbioru jest za długa, brakuje termometru w wypełnieniu i w kegu, trochę przeróbek i będzie latało.

Jak już temat poruszony, to czy to stosujecie do podparcia wypełnienia ?
http://allegro.pl/podparcia-do-sprezyne ... 91818.html

Rejtan
5
Załączniki

Postautor: Rejtan » wtorek, 15 maja 2012, 06:04

Naprawdę się wysilam i sporo czytam od jakiegoś czasu. Wiem już ze najlepiej jakby było coś z miedzi i najlepiej klasyczny NS. Jakbym miał od razu 3000 zł to wiem co kupić na allegro np: http://allegro.pl/destylator-miedziany- ... 99982.html
Natomiast jeśli na początek man połowę tej kwoty to w grę wchodzi wersja uproszczona NS czyli AAbratek, tak ?

I teraz to już nie takie proste, wygląda to podobnie a jeden mówi że będzie ok ( po małych przeróbkach )drugi że to gość od ogrodzeń i to do niczego.

Jeśli chodzi o ten multi spaw to faktycznie czytałem niepochlebne opinie, ale to były wersje innych aukcji tzw. zimne palce.

Mam około 1500zł i chce kupić kolumnę, potrzebuje pomocy aby to nie były pieniądze wyrzucone w błoto i działało w miarę przyzwoicie od początku a pozwalało na pózniejsze modernizacje, ulepszenia.
Konkretnie co kupić i psocić ???

Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Zygmunt » wtorek, 15 maja 2012, 08:12

Awatar użytkownika

radius
6000
Załączniki

Postautor: radius » wtorek, 15 maja 2012, 09:25

mtx1985 pisze:J... osobiście powoli mnie zaczyna irytować to, że wiecznie podajecie linki do tych samych aukcji, do tych samych sprzętów od tych samych sprzedawców. No kurcze ile razy można pisać o tym samym?

Dlatego, kiedyś proponowałem utworzenie osobnego tematu, gdzie podawane były by zdjęcia konkretnych aparatur, a te były by przez nas oceniane pod względem prawidłowej budowy, wykonania, kosztów itp...
Wtedy każdy, bez zbędnego zaśmiecania forum kolejnymi postami z zapytaniami, mógłby sobie obejrzeć sprzęt, poczytać opinie i wybrać to co mu pasuje cenowo i pod względem wykonania.
Myślę, że warto wrócić do tego pomysłu...
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Wróć do „Projekty aparatur”