GLUKOZA NA COOBRA 24H w minusowej temperaturze

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
buli1234
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 28 lis 2012, 23:21
Podziękował: 2 razy

Post autor: buli1234 »

Witam wszystkich jestem początkujący w tej dziedzinie sportu lecz przed przystąpieniem do pierwszego razu czytałem fora od ponad miesiąca i wiedze teoretyczna opanowałem.Ale do rzeczy zaczne od pojemnika
beczka 45l wsadzona w drugą dużo większą beczkę przestrzen miedzy nimi ok 5 cm wypełniona granulatem styropianowym od spodu też .
Nastaw: glukoza 10,5kg około 33 litrów wody kwasek cytrynowy ok 15gram paczka drozdzy coobra 24h
po 3 godzinach temperatura nastawu 25 stopni dodam że nastaw stoi w byle jakim parniku temperatura na dworze -12 wewnątrz -11 grzałka w pogotowiu choc ku kojemu zaskoczeniu chyba nie będzie potrzebna
jutro opisze dalsze postępy i rzuce jakies foty

Autor tematu
buli1234
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 28 lis 2012, 23:21
Podziękował: 2 razy
Re: GLUKOZA NA COOBRA 24H w minusowej temperaturze

Post autor: buli1234 »

Witam po dłuższej przerwie , ale w pracy urwanie głowy.
Do rzeczy nastaw po 3 dniach osiągnął -4blg, po 24 godzinach odlałem znad osadu.
Postanowiłem wyklarowac turboklarem ,wrzuciłem wiekszą saszetkę i porządnie wymieszałem.
I nagle szok pomyliłem kolejnośc saszetek ,nie pozostało mi nic innego jak tylko wrzucic szaszetkę (A) jako drugą . Gdy po ok.pół godziny postanowiłem obejrzeć swoją porażkę,
zaskoczenie, nastaw był przezroczysty na głębokość około 20 cm .Wtym tepie za jakies 5godzin powinien być jak woda.Temperatura nastawu 10 stopni
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: GLUKOZA NA COOBRA 24H w minusowej temperaturze

Post autor: pokrec »

No to teraz poczekaj na mrozy i spróbuj etanol po prostu wymrozić. Podobno jest taka technika, nie wiem, na ile skuteczna, w zamarzającym roztworze etanolu tworzy się lód z przewagą wody, więc we frakcji płynnej może być więcej alkoholu. Nie wiem, na ile to działa, ale w przypadku mleka się udaje - mleko zamarzając oddaje do lodu głównie wodę a to, co jeszcze nie zamarzło robi się gęste i słodkie, trochę jak mleko skondensowane.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

dziad borowy
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 13:40
Krótko o sobie: siedzę na forum a tam sobie kapie!!!
Ulubiony Alkohol: Skotch Rill wel kancioczek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: GLUKOZA NA COOBRA 24H w minusowej temperaturze

Post autor: dziad borowy »

Próbowałem wymrażania, niestety ośrodki krystalizacji znajdują się w całej objętości. Krzepnie równo i nie ma znaczenia czy frakcja stała czy ciekła po odcedzeniu i rozmrożeniu w obydwóch menzurkach to samo....
My tu sobie siedzimy , a gorzałka w lesie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”