Głowica ZP

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Benek15
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 wrz 2019, 10:54
Podziękował: 1 raz

Post autor: Benek15 »

Cześć,


Mam pytanie odnośnie głowicy ze zdjęcia, czy warto takie coś zakładać ? Widziałem na różnych zdjęciach głowicę ZP lecz wyglądają one nieco inaczej tzn. inny rozkład rurek. Ta ze zdjęcia to rura fi 50mm oraz rurki chłodzące fi 12mm. Bez hejtu proszę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 gru 2022, 14:21 przez Benek15, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Głowica ZP

Post autor: AAmatorek »

Te rozmieszczenie jest ok (zazębia sie). Prostopadle jest mniej skuteczne bo jest prześwit w prostej lini.

Autor tematu
Benek15
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 wrz 2019, 10:54
Podziękował: 1 raz
Re: Głowica ZP

Post autor: Benek15 »

Czyli jest sens tego używać ? Dodam, że jeszcze nigdy nie psociłem. Ogólnie to sprawa wygląda następująco, posiadam kankę od mleka (INOX), chyba 12 l do tego jest przyspawany dekiel z mufką 1 1/2" wtedy wychodzi 170 cm rury fi 50 + flanszę, aby skręcić głowicę, która jest na zdjęciu i ma 30 cm, następnie wężyk do chłodnicy szklanej.

Nie wiem czy wykorzystać ten sprzęt, czy po prostu wykorzystać tylko kankę i zrobić pot still

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: Głowica ZP

Post autor: HeniekStarr »

Dręczy Cię akcyza. Pić się chce. Szwagrowi pewnie też. Pytanie:
Co pijecie?
Jak czystą, to wsyp sprężynek w tę Twoją rurę, przeczytaj to
https://alkohole-domowe.com/forum/jak-o ... 10969.html
i już za którymś razem( nie od razu Kraków zbudowano nie od razu ZP obsługiwać się nauczono) cieszysz się swoim sukcesem.
Jak jesteś fanem " nieczystych", to wystarczy potstill.

Autor tematu
Benek15
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 wrz 2019, 10:54
Podziękował: 1 raz
Re: Głowica ZP

Post autor: Benek15 »

Pije czystą, lecz delikatny smak bimbru lubię. Pytanie, czy jest sens odpalać to co mam, czy lepiej to przerobić na pot still. Nie wiem co mogę osiągnąć na tym sprzęcie, nie chcę aby miało mały % i nie dało się tego pić.

Mod.
Nie cytuj posta poprzednika.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 gru 2022, 19:59 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: Głowica ZP

Post autor: HeniekStarr »

Przerób flanszę na złącze SMS, załóż to
https://alkohole-domowe.com/forum/topic ... rat%C3%B3w
i masz produkt na czystą.
Awatar użytkownika

AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Głowica ZP

Post autor: AAmatorek »

Jak odłączysz palce od chlodnej wody to masz potstill. Nic nie przerabiaj. Jeżeli masz to wszystko co na foto to poprostu daj dobre wypełnienie i przeczytaj temat o https://alkohole-domowe.com/forum/jak-o ... 10969.html
Najważniejsze ze nie ma tutaj odstojnika. Pamietaj o wężyku 100% sprawdzony silikon

A jeżeli masz zamiar to ze zdjęcia dopiero kupic, to daj sobie spokój i kup aabratek od polecanych producentów z forum

Autor tematu
Benek15
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 wrz 2019, 10:54
Podziękował: 1 raz
Re: Głowica ZP

Post autor: Benek15 »

Posiadam to co na zdjęciu, nie kupowałem tego. Dziękuję wszystkim za pomoc : )
Awatar użytkownika

AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Głowica ZP

Post autor: AAmatorek »

Zapraszamy po więcej:) napewno bedziesz mial jakiś problem, ale nie poddawaj sie.

Musisz mieć jeszcze termometr w zbiorniku i głowicy (elektroniczne). I przygotuj sobie kilka buteleczek po 100-200 ml ponumerowane- to podstawa. Nastaw max a start BLG 22-23 I tylko klarowny do gotowania. A jak juz będziesz chciał coś kupić to pisz do chłopaków z forum /na forum. Nie daj się skusić na sprzęt za 1000zl bo będą same problemy

Autor tematu
Benek15
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 wrz 2019, 10:54
Podziękował: 1 raz
Re: Głowica ZP

Post autor: Benek15 »

Jestem tego święcie przekonany, że będę miał problemy :) No ale od czego jest to forum. Wiem, że jeszcze muszę zamontować termometr w zbiorniku i głowicy, ale to żaden problem dla mnie. Jeśli chodzi o tę buteleczki to masz na myśli przedgon? Jak w ciągnie mnie psocenie to pospawam sobie coś, pewnie będzie to Aabratek ale to się jeszcze okażę.
Awatar użytkownika

AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Głowica ZP

Post autor: AAmatorek »

Do pierwszego razu całość w buteleczki pokolei. Najlepiej w zeszycie przy kazdej zmianie butelki zapisz
1) czas
2) moc %
3) temperatury


Przyda sie do zrozumienia i przyszlego opanowania procesu

Autor tematu
Benek15
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 22 wrz 2019, 10:54
Podziękował: 1 raz
Re: Głowica ZP

Post autor: Benek15 »

O tym nie pomyślałem. Szukam ciągle jakiegoś poradnika jak wygląda proces psocenia od A do Z, lecz za dużo tego i już mam mętlik w głowie. Na pewno zastosuję się do Twojej sugestii dotyczącej tych buteleczek. Powiedz mi jeszcze czy przy ZP oraz grzaniu grzałką muszę mieć regulator napięcia grzałki, czy dam radę regulować moc palcami ? Grzałka 2kw
Awatar użytkownika

AAmatorek
350
Posty: 396
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Głowica ZP

Post autor: AAmatorek »

Regulator dobra rzecz i przyda się do odbioru przedgonu (będzie ciężko zatrzymac pary w kolumnie na palcach, chociaż trzeba to sprawdzić- woda musi byc zimna) Ociepl kolumnę pianką do rur, ale kotla nie bo 2 kw może być zbyt dużo i będzie zalewać. Najlepiej jak byś miał 1,5 kw a i tak przyda się regulator, nawet taki za 20-30 z allegro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”