Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58

Post autor: looq1 »

Witam Wszystkich. Wynikiem lektury wielu wątków i obejżeniu aparaturek kolegów postanowiłem zmajstrować swoją kolumnę. Oparta o skraplacz par systemu Bokakob kolumna z kegiem 30 l w płaszczu olejowym.
Wszystkie części kolumny są już pocięte przygotowane do pospawania.

Obrazek

Ogólny opis części zaczynając od dołu: mufa gwintowana 4" wspawana będzie do kega 30 l (łatwy dostęp do wewnątrz- mycie) w to będzie wkręcana redukcja z 4" do 2" składająca się z nypla gwintowanego 4", redukcji koncentrycznej 4" na 2" i złącza SMS 2". Następnie między złacza SMS będzie wspawana 2" rura o długości 1,4m. Na samej górze będzie głowica składająca się ze złacza SMS, 10cm rury 2" w której zamontowane będą dwie półki do wyłapywania skroplonego destylatu, redukcji 2" na 3" i 35 cm rury 3" w której znajduje się 4 mB rury karbowanej DN12 z zaprasowanymi miedzianymi śrubunkami.
W trakcie jest przygotowanie płaszcza olejowego z dwoma grzałkami 1,5 KW.

A tu całość w rozsypce:
Obrazek
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: Wald »

Ja Cie......
O kurcze!!!
Nie no. Wyczesany w kosmos zestaw!!!!
Aż mi mowę odebrało. Tak wygląda profesjonalnie przygotowany zestaw do montażu!!
Szacunek :respect: i :poklon;
Teraz wiem że nie pokaże co robię. Bo wstyd mi. Może w całości jak olejną pociągnę? Zobaczę jak wyjdzie.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: pokrec »

Stary, szacun! Podziwiam Cię, że Ci się chciało tak zasuwać, choć ten sam efekt (96%) można osiągnąć przy mniejszym nakładzie pracy. Aparatura wygląda po prostu olśniewająco!
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Traktor69
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 24 paź 2010, 15:33
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: Traktor69 »

Głowica Bokakoba jest głowicą typu LM-VM. Zaprezentowany projekt posiada funkcjonalność wyłącznie LM. Konstrukcja piękna, ale aż prosi się o dodanie VM.

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

A możesz mi podpowiedzieć jak dodać tą funkcję VM? Czy chodzi o dodatkowy krociec pod czujnikiem temperatury? żeby można było wyprowadzić pary na zewnętrzną chłodnicę? bo nie bardzo rozumiem tej zasady działania. Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika

tonic21
50
Posty: 69
Rejestracja: sobota, 13 lut 2010, 10:27
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gostynin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: tonic21 »

Masz schemacik ,pod półkami trzeba wspawać odbiór par VM .Regulacja odbioru za pomocą zaworu za zaworem ok 20cm prostej rurki i chłodnica najczęściej prosta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Tonic

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: sverige2 »

Loog1 napisal: A możesz mi podpowiedzieć jak dodać tą funkcję VM? Wyjasniam wiec. Tam gdzie jest u ciebie wstawiona ta rurka na termometr, powinno byc zamiast niej wspawane wyjscie fi 1" cal na odbior VM, a termometr nieco powyzej , albo w trojniku na odbiorze VM tuz po wysciu z kolumny.Obejrzyj sobie fotki mojej kolumny i zobacz rozwiazanie. Masz przeciez rysunek Bokakoba. Punkt B to wlasnie wyjscie VM. Pozdrawiam

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

OK załapałem technicznie o co chodzi z VM i bez problemu coś takiego dorobię. Tylko proszę o potwierdzenie mojego myślenia co do przebiegu destylacji.
1.Rozgrzewamy aparaturę tak aby na szczycie kolumny osiągnąć 78,2-78,3 C (w tym czasie przepływ przez chłodnicę refluxu prawie na max)
2.Powoli tak żeby nie ruszyć temperatury poprzez LM odbieramy ok 200 ml przedgonu i zamykamy zawór na 0
3. Zmniejszamy przepływ przez chłodnicę refluxu
4. Otwieramy duży zawór na wyjściu B na tyle aby trzymać stałą temp ok 78.3 (pełną mocą puszczamy przepływ wody przez chłodnicę lebiega) i odbieramy tylko część par bo druga część jest skraplana przez górną chłodnicę na skośne półki i wraca z powrotem na wypełnienie.
5. Jak temperatura zaczyna rosnąć to znaczy że kończą się % i trzeba kończyć odbiór dobrego i zostają pogony na rozpałkę do grilla.

Jeżeli jest błąd w moim toku myślenia to proszę o korektę.

Wcześniej bez funkcji VM chciałem założyć chłodnicę lebiega do chłodzenia już gotowego destylatu a prędkość jego poboru regulować poprzez zaworek precyzyjny.

Ale się rozpisałem ale jestem taki CIEKAWSKI że muszę to wiedzieć.

Pozdrawiam Łukasz

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: sverige2 »

Kol. Loog1. Zupelnie nieprawidlowo. Termometr na glowicy nie sluzy do sterowania procesem a tylko do obserwacji przebiegu procesu. Gdybys sterowal wedlug jego wskazan, i robil tak jak piszesz, to otrzymywalbys tylko pozagatunkowy dajacy zawsze posmaki bimberek, a tu idzie o czysty, najczysciejszy, bezzapachowy spirytus sklepowy o mocy 96%. Aby ten wynik osiagnac, termometr sterowania procesem musi byc umieszczony w wypelnieniu ( w oslonie, aby nie kapala na nieg powracajaca flegma ) na wys. z zasady 85-90cm. liczac od dolu wypelnienia i nie wyzej niz 30-35cm. przed koncem wypelninia. Zalezy to od wysokosci wypelnienia w kolumnie. Musi byc przeciez czas na reakcje wstrzymania procesu w razie skoku temperatury o 0,1 stopnia C. poprostu. Nastepnie rozgrzewasz nastaw do momentu osiagniecia temp. ok 80C. na kegu. Zawor VM jest zamkniety a LM otwarty, w tym tez momencie zmniejszasz grzanie aby nie zalac kolumny no i puszczasz wode na chlodzenie oczywiscie. Temperatura na kegu powoli rosnie, a ty czekasz teraz az zacznie z odbioru LM kapac przedgon. Po odebraniu 250ml. ( keg 30l. ) zamykasz zaworek na LM i stabilizujesz kolumne okolo 1 godziny, nie interesujac sie zupelnie jej temperatura. To nie twoja sprawa. Kolumna sama ustabilizuje sie na wlasciwej dla siebie temperaturze, w zaleznoci od cisnienia atm. w danym dniu. Po ustabilizowaniu sie kolumny, wpisujesz ta temperature osiagnieta na wypelnieniu, do sterownika elektrozaworu ( moze ona byc rozna kazdego dnia ). Otwierasz calkowicie zawor kulowy i odbierasz spirytus. Cala dalsza robote wykona za Ciebie sterownik i elektrozawor ( E- ARC ) Odbior zatrzyma sie sam kiedy nie bedzie juz wiecej dobrego spirytusu do odebrania przez VM. Wtedy otwierasz zaworek na LM i odbierasz pogony az do osiagniecia na kegu temperatury ok.99 stopni C. Koniec procesu. ( Mozna tez sterowac procesem recznie ) z rownie dobrym skutkiem, jezeli ktos chce osobiscie pilnowac prcesu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: Zygmunt »

Sverige, czy mógłbyś napisać jakiego sterownika i jakich elektrozaworów używasz?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: sverige2 »

Witam kol. Zygmunta. Obecnie uzywam sterownika " G-7 " z firmy Termipol, tyle tylko ze cena jego jest dosyc wysoka , ale wyswietla on za to dwie temperatury jednoczesnie. Zarowno ta zadana jak i aktualna, co bardzo mi sie podoba. Sa jednak jeszcze dwa stosunkowo niedrogie i doskonale sterowniki nadajace sie bardzo dobrze do naszych celow. Jeden to " EMS-4410 " ( http://thermoplus.pl/katalog/regulatory ... -4410.html ) i drugi ( http://thermoplus.pl/katalog/regulatory ... /es10.html ) ten pierwszy uwazam za lepszy bo ma znacznie bardziej proste programowanie. Nawet dziecko sobie z nim poradzi. Najpierw wprowadza sie zadana wartosc histerezy, powiedzmy 0,1 C. i jest ona juz wartoscia stala. Nastepnie zas przy kazdym uzyciu kolumny wpisuje sie tylko temperature jaka kolumna osiagnela po stabilizacji i ,zatwierdza jednym klawiszem i to wszystko. Ten drugi ES-10 jest nieco tanszy, ale programowanie bardziej skomplikowane, no ale wybor jest i co kto woli. Pozdrawiam

P.S.
Sa dwa elektrozawory godne polecenia.Ten nieco drozszy i uwazam lepszy to zawor o symbolu 032U3618 na Allegro http://allegro.pl/elektrozawor-ev210b-1 ... 70285.html i drugi o znacznie mniejszej srednicy przeplywu,ale po malej adaptacji rowniez spelniajacy swoja role, to elektrozaworek " CAMOZZI " tez do nabycia na Allegro ( http://allegro.pl/wloski-elektrozawor-2 ... 92038.html ) Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: Zygmunt »

Dziękuję Koledze bardzo- ostatnio bardzo zainteresował mnie temat ARC. Czytałem troszkę o tym i spotkałem się z dwoma metodami- regulacją grzania i regulacja przepływu wody w chłodnicy refluxu. Który jest lepszy? Czy ten system można stosować na kolumnach CM?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: sverige2 »

Regulacji grzaniem nikt juz prawie na swiecie nie stosuje i w opracowaniach ksiazkowych nie poleca, choc sie tacy zdarzaja. Pytanie jest tylko jedno. Po co robic jajowate kola do samochodu, a potem wymyslac specjalne zawieszenie i amortyzatory aby tak bardzo nie trzeslo. Czyli mowiac prosto, po co utrudniac i komplikowac sprawe. Prostota procesu i efekt finalny, to jest co co oferuje E-ARC. Sa juz dziesiatki kolegow ktorzy sprobowali, i sami nie chcieli wierzyc w to co otrzymali. Jeden z nich w ostania niedziele, kolumna VM fi 76mm. wys. 185cm. wypelnienie efektywne 135cm. spiralki pryzmatyczne od kol. Plipek1. E-ARC i od razu sukces, 96%. Nigdy w zyciu przedtem nie mial on do czynienia z naszym hobby, Jest mysliwym, wiec pijal dotychczas tylko cudze wyroby. Moge Ci dac kontakt jezeli chcesz. Budujacych VM z E-ARC wciaz przybywa bo jak na razie nie ma nic bardziej prostego, taniego i niezawodnego, a dajacego taki niesamowity rezultat. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: Zygmunt »

Z tego co pamiętam to grzaniem steruje np. Kol. Inżynier z BF, stąd mój pomysł.
Czy w jakimś miejscu jest kompletny, gotowy i szczegółowy opis budowy kolumny VM (schematy, przekroje) z zastosowaniem ARC, opisem startu, montażu, programowania i umieszczenia czujników? Tak jak opis kolumny typu Aabratek, tak i do tego przydałoby się takie "kompendium".

Temat jest ciekawy i rozwojowy, zrobienie takiego pdf-a byłoby krokiem milowym naszego gorzelnictwa amatorskiego, tak jak to było w przyp. Aabratka :)

Pozdrawiam
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: sverige2 »

Nie mylisz sie. On tez w zwiazku z tym swoim wynalazkiem, probowal zastopowac rozwoj tematu VM i E-ARC na forum, pisal posty ze to nie ma prawa dzialac, osmieszajac sie najzwyczajniej takim stwierdzeniem, a zwolennikow E-ARC wciaz przybywa i potwierdzaja moje slowa., co mozesz chyba sam przeczytac i zauwazyc. Pozdrawiam

Opis startu zrobilem przeciez bardzo dokladnie.Wystarczy tego sie trzymac.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: Zygmunt »

Jeszcze chwilkę pomęczę- czy spotkałeś się z regulatorami, które jako czujnik wykorzystują DS18b20? Jeżeli szukałbym regulatora, to szukać z iloma wyjściami (przekaźnikowymi?)? Oczywiście przy założeniu, że chce tego używać z kolumną CM z 5 palcami.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: sverige2 »

Zygmunt wystarczy regulator z jednym wyjsciem. Najzwyczajniej potrzebna jest tylko funkcja otworz - zamknij i dzialajacy w przedziale temp. 0-99stopni C. z mozliwoscia ustawienia histerezy 0.1 lub 0.2 stopnia C. System E-ARC mozesz stosowac do kazdego rodzaju kolumny oczywiscie. Kompedium wiedzy o VM i E-ARC nie istnieje jeszcze, ale bardzo bym sie cieszyl gdyby takowe bylo. Wielu kolegow odniosloby z tego wymierne korzysci. Jezeli mialbys ochote to mozna o tym pomyslec. Chetnie sluze rada i pomoca przy budowie takiego dzialu traktujacego o budowie i eksploatacji kolumn VM, pracujacych z systemem, E-ARC. Pomagam przeciez przy budowie takiego sprzetu bardzo wielu kolegom ktorzy zwracaja sie do mnie prywatnie, poza forum z sobie tylko wiadomych powodow. Pozdrawiam

[mod] scalone

Kol. Zygmunt. Odnosnie czujnika o ktory pytasz to mam taki przy termoregulatorze od " Szkopera " i z pracy tego termoregulatora nie jestem zadowolony gdyz posiada on pare mankamentow i nie mozna na nim w 100% polegac, poniewaz zdarza mu sie pracowac wadliwie i jest bardzo czuly na rozne zaklocenia. Dlatego wlasnie go nie uzywam i nie rekomenduje nadal innym kolegom. To jest poprostu termoregulator dla majsterkowiczow, a sam czujnik jako czujnik pewnie nie jest zly. Te termoregulatory o ktorych pisalem wczesniej, to profesjonalne sprawdzone przemyslowe urzadzenia. Pozdrawiam

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

Im więcej czytam tym mniej wiem:(( . Kolejne pytania-

W jaki sposób mam regulować RR - ilością wody przepływającą przez chłodnicę skraplacza?
Czy to ma znaczenie? jak pary podzielą się same?
Dlaczego część par ma wyjść w bok do VM kierując się w skos do dołu w coraz mniejszą średnicę (wyjście B 1", zawór kulowy 1", Elektrozawór 3/4"-taki największy znalazłem, rurka odbioru ok 1/2") a nie prostszą drogą do góry omijając tylko dwie skośne półki trafiać na chłodnicę i zostać skroplonym zpowrotem na wypełnienie, bo jeżeli zmiejsze przepływ przez chłodnicę to nieskroplone pary uciekną przez otwór w dennicy na górze.

Jak sterować grzaniem kega z płaszczem olejowym? Mam dwie grzałki po 1500 W i analogowy termostat do 120 C. Chciałem to zrobić tak że sonda analogowego termostatu jest umieszczona w oleju i nie pozwala mu się rozgrzać powyżej tych 120 C żeby go nie przypalić a sonda drugiego regulatora umieszczona w kegu pilnuje temperatury nastawu (tylko jakiej? bo czytam że na początku ma być ok 80C a na koniec ma podejść pod 98C- niemożna od razu zadać temp nastawu na 98C ?)

Ile czujników temp umieścić w kolumnie?
tylko jeden ok 90 cm od dołu wypełnienia i w oparciu tylko o jego wskazania sterować elektrozaworem bez sprawdzania temp na górze
czy dwoma -jeden na dole 90 cm od dołu a drugi nad punktem B i sterować elektrozaworem na podstawie różnicy temp między nimi

---scalone---

Po przejrzeniu setek stron i zdjęć chyba załapałem o co chodzi z tym "podziałem par" i mam taki pomysł na zrobienie VM w mojej kolumnie:

Na wysokości dolnej półki wspawam złącze DN40 (bo takie już mam i łatwo będzie rozłączać chłodnicę z osprzętem od kolumny) za tym złączem 1" zawór kulowy do regulacji ilości par wchodzących do chłodnicy VM, następnie drugi zawór kulowy 1" do E-ARC poruszany za pomocą siłownika który mam (na tą chwilę On/Off), kolano 90 stopni w dół, 20 cm rury 1", i właściwa chłodnica Lebiega o długości ok 1 m z rury 3/4" lub 1/2" wewnętrznej.

Proszę tylko o podpowiedź jak powinna być sterowana temperatura w kegu. Czy wystarczy ten analogowy termostat tylko z pomiarem temperatury oleju, czy dodać sonde w kegu i dołożyć sterownik PID i dokładnie ustawiać temperaturę nastawu?

Minął czas jakiś...

Jako że nikt się nie odzywa i nie krytykuje to znaczy że nic nie robię źle.

Dłubiąc wieczorami w garażu dopasowałem już wszystkie części kolumny i poszły do pospawania. Został jeszcze keg z płaszczem olejowym ale to już później.

Całość prezentuje się tak

Obrazek

Chłodnica VM będzie trochę dłuższa a wewnętrzna średnica bedzie się zmniejszać z 1" do 12mm ( 1m 1" rury z czego 80 cm chłodzone, potem ok 50 cm 1/2" i na koniec 30 cm rurki 12mm)

Obrazek

LM oczywiście też będzie miało chłodnicę (wewnętrzna rurka 12mm i zewnętrzna 1/2") ok 150 cm długości

Co do samej głowicy to wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Wyjście LM regulowane zaworem igłowym za którym znajduje się szybkozłączka do odłączalnej chłodnicy.
Wyjście VM na wysokości dolnej skośnej półki o rozmiarze DN 40 też na szybkozłączu do łatwego zdejmowania, potem redukcja do 1" i dwa zawory kulowe 1". Pierwszy do ustalania ilości par które pójdą na VM, drugi sterowany siłownikiem do EARC.

Po spawaniu całości wkleję kilka fotek. pozdrawiam

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

Elementy głowicy i chłodnicy już pospawane

Obrazek

Pozostałe elementy jeszcze u spawacza, na bieżąco bedę wklejał fotki

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

Proszę o scalenie

Może przyda się komuś jak wygląda płaszcz przygotowany do pospawania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

proszę o scalenie
Pospawany keg

Obrazek

Keg z góry

Obrazek

Obudowa czujnika w kolumnie

Obrazek

Obudowa czujnika w całości

Obrazek

Siłownik do zaworu 1" na wyjściu VM. Na razie tylko przymierzony, siłownik będzie tuż nad zaworem

Obrazek

I siłownik w obudowie

Obrazek

muka_wielki
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 6 wrz 2010, 16:38
Podziękował: 1 raz
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: muka_wielki »

Opisz dokładniej z czego jest ten sterownik.
Awatar użytkownika

jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: jarek12341 »

A gdzie można kupić taką redukcję z gwintem 4" i mufę 4" do tej redukcji?
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

Hejka. Ten napęd jest od jakiegoś zaworu trójtrożnego, który miałem w garażu.
Co do redukcji to jest pospawane z kilku elementów. Mufa krótka 4" potem nypel 4", redukcja koncentryczna 4"-2" i złącze sms 2".
Dziś kończy się wspawywać wziernik szklany i zaworek precyzyjny od Plipka.
Keg ocieplony
Obrazek
A siłownik zamontowany na zaworze
Obrazek
Awatar użytkownika

Kula
1150
Posty: 1190
Rejestracja: niedziela, 4 lip 2010, 19:13
Krótko o sobie: Tester eksperymentator ...............
Ulubiony Alkohol: swój własny .............................
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 140 razy
Kontakt:
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: Kula »

Daj znać jak się sprawuje całość, szczególnie elektrozawór na górze (jeśli możesz opisz jego sterowanie).
Pozdrawiam

Kula

www.StalowkaSklep.pl - destylatory, kotły z płaszczem, akcesoria do budowy i stal kwasoodporna
https://www.facebook.com/stalowkadestylatory

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

Witam. Wczoraj uruchomiłem keg z płaszczem. 30 l keg plus płaszcz ok 12l frytury. Zamontowane są dwie grzałki po 1,5 kw, ale na liczniku energii pokazuje tylko ok 2,5 kw (sprawdzony i wskazania prawidłowe), czy nie będzie to za mało? Ile czasu powinien się rozgrzewać pełny keg?

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

proszę o scalenie

Całość już pospawana na cito. Keg z płaszczem olejowym ocieplony z każdej strony dół-bok-góra i obity blachą. Wspawany wziernik. Brak tylko czujników temperatury i można będzie jechać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: Zygmunt »

Ocieplone K-Flexem? Gdzie takie kawałki dostałeś?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
looq1
20
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 9 lip 2010, 21:58
Re: Głowica Bokakoba i płaszcz olejowy

Post autor: looq1 »

Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale jest to otulina wysokotemperaturowa ( coś ok 180 C) używana np. do solarów. Kupiona w miejscowym sklepie hydraulicznym. Cena ok 80 zł za 2 m2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”