Galeria Kucyka, Typ: BF-10

Coś dla fanów szkła laboratoryjnego.

mali72
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 14 sty 2010, 02:13

Post autor: mali72 »

hej znalazłem coś takiego pewnie się zda
http://labosklep.pl/akcesoria-pozostaae ... 14649.html
jeszcze pomyśle nad naturalnym korkiem też tam mają
dzięki pozdrawiam.

bartekiaga1
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 09:28
Re: Galeria Kucyka, Typ: BF-10

Post autor: bartekiaga1 »

Który z tych korków będzie pasował do kolby ze szlifem na termometr 14/23 ,aby coś pokobinować z zamontowaniem termometra?
Awatar użytkownika

Destylatt
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 mar 2010, 13:44
Krótko o sobie: Lubię odpoczywać.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Galeria Kucyka, Typ: BF-10

Post autor: Destylatt »

Jeśli ktoś ma sam termometr i nie wie jak go umieścić w szlifie, to biegnę z pomocą :D
>>POMOC<<
Termometr po prostu wciskamy w plastikowy koreczek (ten czerwony na focie) i nie musimy się bać żadnych nieszczelności.
Awatar użytkownika

cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Galeria Kucyka, Typ: BF-10

Post autor: cafekot »

Witaj kolego Kucyk. Pozwolę sobie na łamach twojego tematu zadać pytanie dotyczące małej zmiany BF-10.
Śmigam od roku na identycznym zestawie co kolega i naszła mnie ochota na małe zmiany.
Do pozbywania się jajecznych smrodków służy mi zwinięta siatka miedziana wsadzona w dolną część chłodnicy chcę ją zastąpić szklaną rurą wypełnioną miedzią, długość tej wstawki nie musi być wielka (20-30 cm).
Przeglądałem katalog produktów firmy na L…T i moim zdaniem do tego celu nadają się : Deflegmatory Raschiga (bez pierścieni), szlif damski - 19/26; szlif męski - 19/26; średnica – 28 mm; długość – 300 mm. Podpowiedz proszę kolego czy dobrze celuję?
Ciągle chodzi mi po łepetynie większa kolba – nawet 20 litrów, (idealne 15 – moje 20 litrowe nastawy idealnie dzielą się na pół) ale w ofercie w/w firmy 20 są tylko okrągło denne.
Korzystając z twojego doświadczenia i faktu, że przetarłeś już szlaki z tą firmą, może wiesz czy robią lub sprowadzają sprzęt na zamówienie?
Nie są to wielkie zmiany ale każda długa podróż zaczyna się od pierwszego małego kroku.

Zwróciłem uwagę na wymiary szlifów i kolby 10 i 20 litrów maja wymiar szlifu 45/40 i 60/46 a deflegmatorów i chłodnic 19/26 i 29/32 - jak to z sobą spasować?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 maja 2011, 18:33 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spacje, kosmetyka

kordos89
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 1 cze 2012, 17:54
Re: Galeria Kucyka, Typ: BF-10

Post autor: kordos89 »

Wita, czy szanowny kolega Kucyk zdradzi jak długie są: chłodnica i kolumna V, i jakie optymalne powinny być dla kolby 10 000 ml ??

Arturddz
30
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 5 lis 2012, 11:12
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, wiśniówka na spirytusie
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Re: Galeria Kucyka, Typ: BF-10

Post autor: Arturddz »

Coś ostatnio kolegi Kucyka nie widać na forum, a ciekaw jestem opinii guru od szkła w temacie moich szkiełek.
Per Aspera ad Astra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów szklanych”