Franzmaster czy Kotlin ?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy

Post autor: johnex »

W wątku post187614.html#p187614 @Jozinek pyta o aparaturę, której koszt nieznacznie przewyższa twój budżet, jest zbudowana poprawnie i ma wypełnienie ze sprawdzonych sprężynek Henitom.
Mam kolumnę od tego sprzedającego i nie narzekam.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
alembiki

ronn08321
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 20 sie 2017, 09:45
Re: Franzmaster czy Kotlin ?

Post autor: ronn08321 »

I jak kolega zakupił już aparaturę?

Autor tematu
adamus1
100
Posty: 138
Rejestracja: piątek, 29 gru 2017, 10:38
Krótko o sobie: Pędze i wędze. Warze i smaże
Ulubiony Alkohol: Ten wytworzony w domu
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Franzmaster czy Kotlin ?

Post autor: adamus1 »

Tak, zakupił. Teraz jestem na urlopie. Jak wrócę i uruchomię to zdam relację. Pozdrawiam

Autor tematu
adamus1
100
Posty: 138
Rejestracja: piątek, 29 gru 2017, 10:38
Krótko o sobie: Pędze i wędze. Warze i smaże
Ulubiony Alkohol: Ten wytworzony w domu
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Franzmaster czy Kotlin ?

Post autor: adamus1 »

Kolumna doszła dzisiaj. A więc tak:

Kontakt ze sprzedającym idealny. Odbiera prawie zawsze a jak nie odbierze to jak najszybciej sam oddzwania. ( Kotlin pomimo 5 prób kontaktu nawet nie raczył oddzwonić). Producent pomaga, doradza i nie olewa co w dzisiejszych czasach nie jest tak oczywiste. 10/10

Kolumna miała być gotowa w ok 10 dni. Niestety czas ten przedłużył się do 17 dni. Akuratnie mi to nie przeszkadzało ale odnotować trzeba.
Co do jakości wykonania i walorów estetycznych to tutaj 10/10. Wszystkie spawy idealne, dobrze dopasowane i bardzo estetyczne. Jak dla mnie to bardzo ważne. Całość po złożeniu jest po prostu bardzo ładne. Ważnym elementem są również dobre części. Choćby po zaworze spustowym widać że nie jest to najtańsza część z castoramy..... Rury są z grubej ścianki co czuć również w wadze.

Do zestawu dołączona jest dość prosta i szczegółowa instrukcja obsługi. Mimo iż pierwszy raz mam doczynienie z aabratkiem myślę że dam sobie spokojnie radę. Cena również jest bardzo atrakcyjna.

Co do minusów :
- zmywak miedziany tylko z jednej strony katalizatora. ( od góry niby nie jest potrzebny ale zawsze przy ściąganiu mniejsze prawdopodobieństwo rozsypania sprężynek)
- ( ale chyba jednak + ) Termometry nie mają przyspawanej ramki ( przy głowicy i 10 półce) Ramka dołączona oddzielnie dzięki czemu trzeba przypocować ją sobie samemu ale za to mamy dwa termometry pod sobą i jest to duże ulepszenie.

Keg ma wypust na grzałkę który zakupię w najbliższym czasie.
Planuję jeszcze ocieplić kolumnę. ( w którym temacie jest o tym mowa bo nie mogę znaleść ? )

Jak będzie sprawować się kolumna podczas pracy to czas pokażę. Dopiero będę stawiał nastaw.
Jak na razie jestem zadowolony z zakupu i mam nadzieję że pozostanie tak do końca.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”