Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.

Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
adamus1
100
Krótko o sobie: Pędze i wędze. Warze i smaże
Ulubiony Alkohol: Ten wytworzony w domu
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Franzmaster czy Kotlin ?

Postautor: adamus1 » środa, 22 sie 2018, 10:12

Witam, nadszedł czas na zakup pierwszej kolumny. Pot stilla wykorzystałem już na maxa i pora przesiąść się na coś lepszego. Będę produkował głównie spirytus. Do wyboru mam dwie opcje. Chwalonego tutaj Franzmastera i producenta z Kotlina. Budżet mam ok 1500 zł i nie chcę go za bardzo zwiększać. W przyszłości chciałbym może rozbudować sprzęt, lub jak będzie mi pasować to zostanę z nim na zawsze :D

https://www.aabratek.pl/produkty/780/elektryczny_zmywaki_kat.html
https://www.olx.pl/oferta/destylator-elektryczny-3500w-aabratek-keg-50l-30-filtr-miedziany-3xsms-CID628-IDnP9R0.html#ad84c7f8c9;promoted

Na plus dla Kotlina
- cena 80 zł tańsza
- 3 x SMS ( u Franza z tego co widzę 2 )
- 50 l keg w cenie ( u Franza 50 zł więcej)
- ocieplony Keg
- zawór spustowy w kegu ( u Franza 50 zł więcej)

Na plus dla Franza
- sprawdzony i chwalony sprzedawca
- rura 63,5 ( Kotlin 60,3)

Innych różnic w ofercie nie widzę. Proszę o poradę w zakupie. Najlepiej o użytkownika sprzętu z Kotlina bo ma naprawdę ciekawą ofertę. O Franza się nie martwię bo wiem robi świetne produkty które niestety dużo więcej kosztują.

Rabat 3%
50 szt Moskva 140g opak.zastępcze
Cena: 320.00 zł   Darmowa dostawa!
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

Doody
2000
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki
Re: Franzmaster czy Kotlin ?

Postautor: Doody » środa, 22 sie 2018, 10:55

Ja mam sprzęt od Franza i bardzo sobie chwalę. Rura 63,5 pozwoli Ci na trochę szybszy odbiór i pracę z większą mocą (niby niewiele ale jednak wyczuwalne)
Pozdrawiam
Darek

sweq
1
Załączniki

Postautor: sweq » środa, 22 sie 2018, 11:04

Miałem ten sam dylemat tylko zamiast Kotlin inny producent.
Wg mnie marka kosztuje. Brałbym Kotlin.

johnex
550
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki

Postautor: johnex » środa, 22 sie 2018, 11:14

Szybkie spostrzeżenia:
Na minus dla Kotlina:
- DIN-Keg wyższy od Euro o ok. 7 cm. Może ładnie wygląda ta otulina ale średnio izoluje. Poczytaj wątek: post181214.html#p181214
- Długość kolumny to tylko 100 cm co przy zmywakach to trochę mało
- 12 zmywaków na 1 m rury to też trochę mało chyba, że to te XXL

Na minus dla Franza:
- standardowy fitting na złączu katalizator keg - w celu montażu/demontażu trzeba kręcić całą kolumną.
- dodatkowe dopłaty za każdą modyfikację.

A co do wypełnienia kolumny to najlepiej odłóż jeszcze jakieś 300 zł i od razu kup sprężynki. I tak się prędzej czy później się na nie przesiądziesz a zmywaki wyrzucisz.

Jeżeli twoje warunki lokalowe na to pozwalają to walcz o długość kolumny. W przyszłości pomyśl nad obniżonym odbiorem (specjalnie nie mówię czy OLM czy OVM bo dyskusja o nich przypomina dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą i odwrotnie).
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Drupi
700
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Załączniki

Postautor: Drupi » środa, 22 sie 2018, 11:30

Przejżyj moje pierwsze posty . Miałem ZP od Kotlina. i od razu problemy z termometrami, a raczej z błędną konstrukcją pomiaru, źle zaprojektowaną głowicą . Powiedziałem jak powinno być, i od tej pory inaczej robi . Musiałem przerabiać a i tak potem sprzedać. Straciłem na tym połowę ceny. Jak chciałem zwrócić od razu koszt 975zł, to powiedział że za zwrot płaci tylko 400. Sprzedałem komu innemu.
I like noble drinks.

Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: masterpaw2 » środa, 22 sie 2018, 11:50

Kol. Adamus, jeszcze jedna rzecz(kluczowa), która przemawia na korzyść franzmastera......, możliwość ewentualnej rozbudowy.
Z tego co widzę kotlin nie oferuje bufora, OLMa......
Tak jak któryś z kolegów wspomniał, bierz od razu z wypełnieniem pryzmatycznym i moim zdaniem właśnie z olm'em, a będziesz Pan zadowolony.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
adamus1
100
Załączniki

Postautor: adamus1 » środa, 22 sie 2018, 13:22

Dziękuję za odzew. Sprężynki i OLM to na pewno melodia przyszłości jednak na dzień dzisiejszy braknie mi na to funduszy.
Czy sprzętu z Kotlina nie da się rozbudować ? Wydaje mi się że nie powinno z tym być problemu.

Drupi jak dawno miała miejsce twoja sprawa z producentem ?

Na razie skłaniam się ku producentowi z Kotlina. Zadzwonię i popytam o wydłużenie kolumny. Czekam na jakieś opinie od użytkowników kolumn

Drupi
700
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Załączniki

Postautor: Drupi » środa, 22 sie 2018, 15:04

Moje problemy były styczeń 2015. Się zaczęły . A skończyły jak zmieniłem wieszak ZP. na OLM .
I like noble drinks.

Awatar użytkownika

icemen11
50
Krótko o sobie: https://youtu.be/vIeoLnC_BVg
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Załączniki

Postautor: icemen11 » środa, 22 sie 2018, 16:41

Witam.
Ja posiadam aabratka z olm od Franzmastera , chwalę i chwalić będę jego wykonanie techniczne, wizualne i odbiór olm .
Sprzęt technicznie poprawny robi również Kula ale wizualnie troszkę nie dopracowany ale tańszy od Franza .
Ocieplenie kega zrób sobie sam z maty piankowej , to nie jest trudne a zaoszczędzisz grosza.
Pomyśl o spreżynkach , to naprawdę wielkie ułatwienie, no chyba że lubisz eksperymentować i się uczyć zmywaków.
https://youtu.be/vIeoLnC_BVg

redhot
200
Załączniki

Postautor: redhot » środa, 22 sie 2018, 18:31

Troche nie logiczne.
icemen11 pisze:Sprzęt technicznie poprawny robi również Kula ale wizualnie troszkę nie dopracowany ale tańszy od Franza

Przykładasz dużą wagę do aspektu wizualnego, ale jednocześnie:

Ocieplenie kega zrób sobie sam z maty piankowej

Z reszta nie rozumiem jak aspekt wizualny może tu wpływac na decyzję- balustrada w pionie, często do tego okryta pianką, a oba będa działać tak samo. Kieruj się ceną i pomocą jaką otrzymasz po zakupie. Bo będziesz jej potrzebował. IMHO ktoś, kto z pełną świadomościa sprzedaje sprzęt z odstojnikami, czy paluchami nie zasługuje na nasz szacunek.

Taki sprzęt w ofercie:
https://www.olx.pl/oferta/destylator-automatyczny-elektryczny-180cm-keg-50l-30l-dwa-odstojniki-CID628-IDwcXmj.html
świadczy o tym, że to kolejny, który naściągał sobie schematów a o destylacji wie tyle, że istnieje. Ja bym tę ofertę odrzucił. Kula, Zygmunt- popatrz na ich wypowiedzi na forum. Na pewno nie zostawią Cię z ręką w nocniku, a pomocy będziesz potrzebował nie raz.

Awatar użytkownika

robert4you
850
Załączniki

Postautor: robert4you » środa, 22 sie 2018, 19:18

Ma w ofercie odstojniki bo ciągle większość znawców uważa je za niezbędne i znakomicie się sprzedaje. Marketing Panie. To wcale nie dyskryminuje producenta.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zamówienia i zapytania o sterownik MOONSHINER RGAP proszę pisać na : moonshiner.rgap (małpa) gmail.com

Opis tu: https://alkohole-domowe.com/forum/post233272.html#p233272

redhot
200
Załączniki

Postautor: redhot » środa, 22 sie 2018, 19:30

Czyli zupełnie się nie zna, bo jakby się znał, to by ich nie miał. Zadzwoni do niego człowiek i zapyta o odstojnik to mu powie, że łapie mu fuzle. No debil. Widziałeś u forumowych sprzedawców odstojniki w ofercie? No nie, bo jak zadzwonisz i pogadasz to żaden Ci nie powie, że odstojnik coś Ci zatrzyma. Jakby sie znał na tym co robi, to by nie robił "dla znafcuf" tylko tak jak ma być.

rastro
1200
Załączniki

Postautor: rastro » środa, 22 sie 2018, 19:50

Ależ nie kolega źle rozumie jak to wszystko działa, zna się dlatego robi też bez odstojników, ale poza robieniem sprzętu zna się na też na marketingu i wie co się dobrze sprzedaje więc trzepie te odstojniki. Franzmaster też ma w ofercie odstojniki... zapewne dlatego że na platformach to dobrze schodzi (pewnie na jedną kolumnę i dwa proste pot-stille na portalach schodzi dziesięć zabawek z odstojnikami) ot cała filozofia i nie ma to nic do rzeczy czy się zna czy nie.
redhot pisze:Zadzwoni do niego człowiek i zapyta o odstojnik to mu powie, że łapie mu fuzle. No debil.

Skąd wiesz co powie? Dzwoniłeś pytałeś czy tak Ci się wydaje, nie wiem jak Tobie, ale mnie szklana kula się zepsuła i nie chce powiedzieć co by powiedział o odstojnikach, jak również o ewentualnym niedorozwoju umysłowym sprzedawcy.
redhot pisze:Jakby sie znał na tym co robi, to by nie robił "dla znafcuf" tylko tak jak ma być.

Ma łeb na karku i wie co się dobrze sprzeda... znafcy zwykle nie pytają tylko kupują to co ma sąsiad/szwagier i już i biznes się kręci.
redhot pisze:Widziałeś u forumowych sprzedawców odstojniki w ofercie? No nie, bo jak zadzwonisz i pogadasz to żaden Ci nie powie, że odstojnik coś Ci zatrzyma.

Mało wiesz, poszukaj na forum jakie robią aparatury, są wątki gdzie wspominają (trochę nie bezpośrednio), ale dla nich to te kolumienki to taka chałtura jak dla tytułowych producentów te całe odstojniki służąca do utrzymania ciągłości produkcji ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

robert4you
850
Załączniki

Postautor: robert4you » środa, 22 sie 2018, 20:40

Nie chciałem tak dosadnie. Ale widać że do niektórych tak trzeba

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Zamówienia i zapytania o sterownik MOONSHINER RGAP proszę pisać na : moonshiner.rgap (małpa) gmail.com

Opis tu: https://alkohole-domowe.com/forum/post233272.html#p233272

rastro
1200
Załączniki

Postautor: rastro » środa, 22 sie 2018, 20:51

Ano chyba tak... ale trzeba uważać żeby nie popłynąć też za bardzo bo przeciwnik może pokonać doświadczeniem ;). Ale zaraz nas pogonią stąd za odjazd od tematu :P
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

herbata666
1100
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Status Alkoholowy: Konstruktor
Załączniki

Postautor: herbata666 » środa, 22 sie 2018, 23:18

Abstrahując od jakości wykonania ( osobiście w ciemno brał bym od Franza), to zimne paluch z odstojnikami to chyba najbardziej popularny sprzęt w Polsce. Opowiem Wam ciekawą historię, jakieś 3 lata temu znajomy-znajomego dowiedział się, że produkujemy destylatory, po kilku dniach przyjechał do mnie porozmawiać i zamówić właśnie ZP, po długiej i ciężkiej rozmowie udało mi się go przekonać do prostego aabratka (strasznie się upierał że chce właśnie ZP z odstojnikami bo szwagier mam i wychodzi bardzo dobry produkt i przy okazji wie jak go obsługiwać). Jakie było moje zdziwienie jak zjawił się po 3 tygodniach i z niezadowoloną miną stwierdził, że to nie sprzęt dla niego i jak da radę to wolał by ZP z odstojnikami. Taki właśnie z tego morał niektórzy nie produkują tego co uważa się za dobre, tylko to na co jest pobyt i do czego są ludzie przyzwyczajeni, znowu z drugiej strony, nie można na siłę wszystkich uszczęśliwiać bo niektórzy klienci z założenia wiedzą lepiej i się ich nie przekona (nawet w dobrej wierze).

PS.
Aabratka zrobiłem mu w tej samej cenie co ZP (czyli cena nie była żadnym powodem niechęci).
Po oddaniu aabratka i przejściu na ZP znajomy jest zadowolony po dziś dzień.
Na sprzęcie robi tylko cukrówki.

Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
501-050-098

KONTAKT GŁÓWNIE PRZEZ TELEFON CODZIENNIE 10-20

Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: masterpaw2 » czwartek, 23 sie 2018, 01:04

Hahahaha, Piotruś czyli też "trzepniesz zp z odstojnikami" tylko się nie pucujesz :ok: - no jasne, marketing :D
A do rzeczy, coś w tym jest......
Dajesz komuś, coś co uważasz, że jest rewelacyjne(np. jarzębiak w/g Cieślaka odstany przeszło pół roku, na naturalnych własnoręcznie zebranych składnikach, i na koncentracie 2,5) ale on wie, że to "bimber"(bo sam go robiłeś) i kręci nosem........, i uj Cię strzela, bo włożyłeś w to całe serce, ale to nie BIMBER.
Czyli bimber jednak dalej rządzi.....
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Awatar użytkownika

kmarian
700
Ulubiony Alkohol: swój
Załączniki

Postautor: kmarian » czwartek, 23 sie 2018, 06:55

masterpaw2 pisze:Dajesz komuś, coś co uważasz, że jest rewelacyjne(np. jarzębiak w/g Cieślaka odstany przeszło pół roku, na naturalnych własnoręcznie zebranych składnikach, i na koncentracie 2,5) ale on wie, że to "bimber"(bo sam go robiłeś) i kręci nosem.......
Święte słowa, święte słowa ...
Robisz coś pysznego, wkładasz w to całe serce, podajesz na pozłacanej tacy (na złotą nie stać) a tu nie smakuje. :problem: :?
Są tacy panowie i trzeba to uszanować. Trzeba też mieć trunek odpowiedni dla takich gości. Ja mam.:twisted:

Wracając do meritum. Jeśli nie chcesz Kolego adamus1, rozmawiać z herbata666 to tylko Franzmaster.

Kosmo
1
Załączniki

Postautor: Kosmo » czwartek, 23 sie 2018, 10:46

Z czystym sumieniem mogę polecić sprzęt od FRANZMASTER. I co najważniejsze nie ma problemu z rozbudową!!!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor tematu
adamus1
100
Załączniki

Postautor: adamus1 » czwartek, 23 sie 2018, 17:18

Doszedł dość spory problem.... Max wysokość nie może przekroczyć 220cm..... Większa kolumna i keg 30 l czy mniejsza i keg 50l ?
I czy jest sens dawania połowy wypełnienia sprężynkami a drugą połowę zmywaki ?

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”