Filtrowanie Krzemionką wulkaniczną (dwutlenek krzemu)u

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Czy ktoś z szanownego grona próbował oczyszczać krzemionką destylat? Z tego co mi wiadomo, to w przemyśle spożywczym jest ona używana do filtracji na dużą skale ze względu na to, że jest naturalny, chemicznie obojętny, niepalny, nieszkodliwy. Jednym słowem nie wnosi żadnych zapachów i aromatów do oczyszczanego produktu, a oczyszcza ponoć o wiele lepiej, ze względu na swoją strukturę niż węgiel.
Chciałbym go wykorzystać, w tym celu wykonałem filtr z trzema komorami. Górna i dolna komora jest przeznaczona na węgiel, środkowa na krzemionkę.
Obrazek
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Filtrowanie Krzemionką wulkaniczną (dwutlenek krzemu)u

Post autor: Doody »

Używałem tej substancji jako wypełnienie filtra biologicznego w akwarium. Porowata struktura i duża powierzchnia stanowi świetne siedlisko dla koloni bakterii nitryfikacyjnych oczyszczających wodę ze szkodliwych związków. Ale jak sprawdzi się w zwykłej filtracji tego nie wiem.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”