Znaleziono 10 wyników

autor: fidomyca
niedziela, 7 sty 2018, 21:01
Forum: Śmietnik
Temat: Szukam spawacza...
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7075

Re: Szukam spawacza...

Jakiś spawacz okolice Leszno, Gostyń, Rawicz, Góra, Wrocław znający się na naszym hobby, albo chociaż taki co wpuszcza gaz do rurki....? Mam parę rurek do pospawania....
autor: fidomyca
niedziela, 22 sty 2017, 21:45
Forum: Śmietnik
Temat: Szukam spawacza...
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 7075

Szukam spawacza...

Witam. Szukam kogoś kto pospawa mi głowice i bufor zgodnie ze sztuką spawania do naszego hobby (gaz w rurę itp ;) za rozsądną cenę :) ja. Mam trochę "klocków" do poskładania i chciałbym żeby było to dobrze zrobione raczej... Nurtuje mnie też sprawa z buforem, czy zrobić go na złączu clamp ...
autor: fidomyca
sobota, 27 cze 2015, 00:50
Forum: Po Godzinach
Temat: Mapa Bimbrowników: Prośba do Wielkopolan o dopisanie się
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7493

Re: Prośba do Wielkopolan

Jaki ten Świat mały..... ja też Rawicz :D WLKP :punk:
autor: fidomyca
niedziela, 15 lut 2015, 13:05
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Wypełnienie Abratka. Prośba o pomoc- czy się nadaje
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5456

Re: Wypełnienie Abratka. Prośba o pomoc- czy się nadaje

Jedni piszą, że nie da się wyczyścić inni, że da. Ja mam tak samo tragicznie pospawany sprzęt, przetopy wewnątrz... ogólnie wygląda fatalnie. Sprzęt nieużywany jeszcze po spawaniu od roku :) teraz dorobiłem OVM i przedłużyłem kolumnę o 20 cm. Jak czytałem forum i oglądałem zdjęcia super sprzętów kol...
autor: fidomyca
piątek, 28 lut 2014, 20:42
Forum: Projekty aparatur
Temat: keg + korek od butli + rurka...
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7934

Re: keg + korek od butli + rurka...

No i "mój" spawacz pospieszył się i wspawał tamkę bez rurki powrotu :odlot: teraz jestem zmuszony zrobić reflux zewnętrzny. Mam kilka pytań: - czy wężyk silikonowy mogę podłączyć jak mi się podoba (rys1) czy muszę zrobić tzw "syfon" jak na rysunku 2 , żeby pary nie szły rurką? ht...
autor: fidomyca
niedziela, 23 lut 2014, 12:53
Forum: Projekty aparatur
Temat: keg + korek od butli + rurka...
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7934

Re: keg + korek od butli + rurka...

Witam. Wrzucam prosty projekt tego, co chciałbym zrobić z zakupionych części. Nie będę zbytnio opisywał, bo wszystko chyba zawarłem w rysunkach (robione na szybko :) ). Proszę o rady, poprawki, wskazówki, krytykę - wszystko mile widziane. Napiszę tylko o samej głowicy, ponieważ chciałem zrobić rurkę...
autor: fidomyca
wtorek, 18 lut 2014, 20:08
Forum: Projekty aparatur
Temat: keg + korek od butli + rurka...
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7934

Re: keg + korek od butli + rurka...

Witam po pewnym czasie :) jestem w trakcie kompletowania kolumny (foto). Miał być "gar+deflegmator+chłodnica", a jakoś po przeczytaniu trochę forum zdecydowałem się na małą kolumnę. Na razie będzie to rura 60,3 o długości 120 zmywaki, 20 miedź, 40 głowica, może wziernik. Wkrótce wrzucę rys...
autor: fidomyca
poniedziałek, 27 sty 2014, 14:14
Forum: Projekty aparatur
Temat: keg + korek od butli + rurka...
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7934

Re: keg + korek od butli + rurka...

Kolega "Pretender" trafił w to czego nie napisałem, że głównie myślałem o owocach przecinek ale od czasu do czasu chciałem te z coś do likierku jakiegoś :) Przeglądając forum natrafiłem na takie coś, sorki nie wiem którego to Kolegi i nie wiem czy mogę używać Jego jpg przecinek ale zaryzyk...
autor: fidomyca
niedziela, 26 sty 2014, 12:35
Forum: Projekty aparatur
Temat: keg + korek od butli + rurka...
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7934

Re: keg + korek od butli + rurka...

To będzie rura fi 35? A z takiej metrowej da się zrobić ministilla na tej średnicy? czy lepiej 42? Nie inwestowałem jeszcze w osprzęt typu deflegmator/chłodnica miałem zamawiać na dniach ale teraz sam już nie wiem czy lepiej trochę dołożyć i od razu zrobić troszkę lepszy sprzęt. O jakiejś drogiej ko...
autor: fidomyca
sobota, 25 sty 2014, 18:26
Forum: Projekty aparatur
Temat: keg + korek od butli + rurka...
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7934

keg + korek od butli + rurka...

Witam. Jestem nowy w tych tematach, nie mogłem zbytnio znaleźć info czy keg 30 l plus korek od butli od wina (biały z biowinu) i rurka miedziana dadzą rade na początek? Dodam, że jest to tymczasowe rozwiązanie,takie na kilka tygodni "nauki", może miesięcy :D w przyszłości chce jakąś kolumn...

Wyszukiwanie zaawansowane