Znaleziono 16 wyników

autor: Felguk
wtorek, 20 kwie 2021, 13:05
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Felguk
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4458

Re: Felguk production

Na szczęście szybko przerzuciłem się na Aabratka i OVM po tych postach i robię okazyjnie na nim od 2018 roku. O kolumnach półkowych nie czytałem dużo, głównie zajmuje się cukrówkami i robię to naprawdę okazyjnie, dlatego sprzęt mi wystarcza. Zainwestowałbym w bufor ale niestety wysokość pomieszczeni...
autor: Felguk
niedziela, 18 kwie 2021, 20:04
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Felguk
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4458

Re: Felguk production

Ech jaki człowiek był głupi, w tamtych czasach. A właściwie to i tak uczy się całe życie :)
Obecnie psoce na Aabratku z OVM, wspomniany stary sprzęt z ZP służy mi, czasami do szybkiego odpędu kiedy muszę go zrobić w niskim pomieszczeniu.
Forum to prawdziwa skarbnica wiedzy!
autor: Felguk
niedziela, 18 kwie 2021, 15:32
Forum: Problemy i pytania
Temat: Czyszczenie kotła, kega bez płaszcza
Odpowiedzi: 106
Odsłony: 29501

Re: Czyszczenie kotła, kega bez płaszcza

@MASaKrA_Domingo Nigdy nie traktowałem jeszcze kega chemią, natomiast chciałbym również pozbyć się z niego "pogonowego zapachu". Jako, że do chemii trzeba podchodzić ostrożnie, chciałbym się upewnić, że sposób postępowania jest następujący: 1. Zalanie 90% kega wodą z kranu 2. Rozgrzanie wo...
autor: Felguk
środa, 19 kwie 2017, 20:02
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 120111

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Faktycznie jest tam informacja o termometrze 40 cm nad kegiem czyli w tym przypadku w wypełnieniu, oraz dodatkowym (nieużywanym) porcie 20 cm pod pierwszym zimnym palce. Dzięki to rozwiało moje wątpliwości i myśli że termometr do kontrolowania procesu musi być nad wypełnieniem. Dzięki, planuje właśn...
autor: Felguk
wtorek, 18 kwie 2017, 23:21
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 120111

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Dzięki za odpowiedzi. Punkty 2 i 4 są jasne. Ad 1. Wypełnienie obecne to zmywaki i nie zamierzam zmieniać. Jak więc w przypadku zmywaków umiejscowić prawidłowo termometr w obecnej kolumnie (bez przedłużenia) ? I jak będzie się to miało do planowanego przedłużenia ? Nic nie stoi na przeszkodzie umiej...
autor: Felguk
poniedziałek, 17 kwie 2017, 23:10
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 120111

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Na wstępie dziękuje autorowi tematu za dokładny opis i podniesienie morale dotyczących posiadanego sprzętu po szerszej lekturze forum gdzie królują LM VM OLM i OVM. Planuje przerobić sprzęt: -Dodać termometr u dołu kolumny -Wymienić termometry na elektroniczne z dokładnością 0,01 odświeżanie co 1s i...
autor: Felguk
poniedziałek, 3 kwie 2017, 23:56
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333523

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

No cóż warto było zapytać. Skoro fizyki, natury się nie da oszukać to trzeba ją wykorzystać i przewijał się już tutaj temat wykorzystania ziemi ale chyba najlepiej jest to zrobić ze studnią, skąd można by czerpać wodę przez hydrofor bądź pompę a zużytą lać na ziemię wokół, bądź powyżej studni, gdzie...
autor: Felguk
poniedziałek, 3 kwie 2017, 23:39
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Nakierownaie na słuszną scieżkę
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5609

Re: Nakierownaie na słuszną scieżkę

Dzięki za odpowiedzi. Już powoli wdrażam się w klimat forum, oswajam się z żargonem i staram się czytać coraz więcej ciekawych tematów bo wszystkich z danej kategorii jeszcze nie daję rady. Początkowo myślałem że jest może lista tematów, który każdy nowicjusz musi przeczytać. Póki co swoją wiedzę cz...
autor: Felguk
poniedziałek, 3 kwie 2017, 23:28
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Felguk
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4458

Re: Felguk production

Co znaczy dobry nastaw ? Jest jakiś pro topic jak wymieniony odnośnie ZP ? Dobry nastaw pewnie można rozdzielić na dwie kategorie: -owocówki -cukrówki w tych drugich pewnie dobrym nastawem jest nastaw z drożdży gorzelniczych cukru i wody odpowiednich proporcjach, który nie stoi za długo tylko 5-7 dn...
autor: Felguk
niedziela, 2 kwie 2017, 22:35
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Felguk
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4458

Re: Felguk production

Tak wiem, czytałem między innymi ten temat http://alkohole-domowe.com/forum/jak-ot ... 10969.html
ale forum zacząłem czytać dopiero jak zacząłem poszukiwać ulepszeń :)
autor: Felguk
niedziela, 2 kwie 2017, 22:33
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Nakierownaie na słuszną scieżkę
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5609

Re: Nakierownaie nia słuszną scieżkę

Mowa o temperaturze u góry kolumny (tylko tam mam termometr). I zwiększanie przepływu wody przez kolumnę wpływa na wskaźnik tej temperatury. Czytałem dziś bardzo ciekawy temat http://alkohole-domowe.com/forum/jak-otrzymac-spirytus-luksusowy-neutralny-na-zimnych-palcach-zp-cm-poradnik-t10969.html i w...
autor: Felguk
niedziela, 2 kwie 2017, 16:00
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Nakierownaie na słuszną scieżkę
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5609

Nakierownaie na słuszną scieżkę

Jako iż jestem początkującym psotnikiem chciałbym przedstawić wam ten proces oraz poprosić o konstruktywną krytykę oraz porady. Fermentacja : Do fermentacji stosuję drożdże gorzelnicze (Alcotec lub T48) ciepłą wodę w odpowiednich proporcjach oraz cukier. Całość po wymieszaniu w plastikowej 50 L becz...
autor: Felguk
niedziela, 2 kwie 2017, 15:31
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 333523

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

A co powiecie na takie rozwiązanie: Dorwałem ostatnio starą lodówkę, która jest sprawna i chciałbym ją wykorzystać do chłodzenia wody w obiegu zamkniętym. W komorze lodówki zamieściłbym plastikową beczkę ok 30 l, w której to znajdowała by się pompka wodna (dodatkowe chłodzenie pompki, która też się ...
autor: Felguk
niedziela, 2 kwie 2017, 15:14
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwszy proces na nowym sprzęcie
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4243

Re: Pierwszy proces na nowym sprzęcie

Witam Kolegów ! Dziękuję bardzo koledze golec269,który dosłownie przeprowadził mnie przez pierwszy proces.Dzięki niemu nie było paniki ani nerwowych ruchów. :respect: Golec269 raz jeszcze wielkie dzięki. Mam pytanko czy tą wiedzę, instrukcje przekazał Ci osobiście czy może jest to zawarte gdzieś w ...
autor: Felguk
niedziela, 2 kwie 2017, 15:09
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Felguk
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4458

Re: Felguk production

Dzięki za odpowiedzi. Dają one do myślenia i jednocześnie zachęcają do zgłębiania wiedzy z forum. Możecie podpowiedzieć, które kategorie, tematy warto zgłębiać w pierwszej kolejności oprócz kategorii http://alkohole-domowe.com/forum/pierwsze-kroki.html Pewnie nie tylko mi jako początkującemu ciężko ...
autor: Felguk
niedziela, 19 lut 2017, 15:13
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Felguk
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4458

Felguk

Witam wszystkich, ciesze się że mogę dołączyć do tego zacnego grona. Zainteresowanie tematyką forum to swego rodzaju kontynuacja rodzinnych tradycji. Rozpoczynałem od nastawów z drożdży piekarskich szybko jednak przeniosłem się na drożdże gorzelnicze. Zawsze robiłem produkty cukrowe. Gotując 2 razy ...

Wyszukiwanie zaawansowane