etykiety na wódkę weselną

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam, mam swój ślub i wesele za kilka miesięcy, i prosze o pomoc.
chce na stoły kupić kupna wódkę i zrobić tyle samo swojej metoda na 2.5 raza aby była lux.
Kto będzie chciał będzie miał kupna a kto lubi swój wyrób będzie miał de lux mojej produkcji.
I teraz najważniejsze kto ma jakieś pomysły na etykiety na te moją wódkę?
między moimi znajomymi na moją wódkę mówią WOLANDIA, jakby ktoś miał jakieś propozycje fajnych i śmiesznych etykiet proszę o zamieszczanie (nie interesują mnie typu dwie obrączki i jakiś durny wierszyk o zdrowiu młodej pary)
Cos tego typu tylko u góry dałbym napisał WOLANDiA


Obrazek
online

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: Szlumf »

Może dla ułatwienia zadania kolegom grafikom napisz czy ta para na zaprezentowanej przykładowej etykiecie odzwierciedla Twoje preferencje seksualne? Podejrzewam, że jeżeli tego nie doprecyzujesz to możesz być nieco zaskoczony propozycjami :D etykiet oczywiście.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: herbata666 »

Powiem Ci szczerze, że pierwsze moje skojarzenie to "plakat wyborczy partii która rządzi w naszym kraju".
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: ramzol »

Ja poproszę na PW numery tel. tych co będą kupna pili. Zadzwonię po weselu i zapytam jak się czują :hahaha:
Co do wesela to na swoim miałem Wyborową załatwianą od magazyniera. Zapewniał, że oryginał. Dostaliśmy 0,7 weselnej na chrzciny (taka tradycja), butelka leżała ponad rok. Na szkle wytracił się kamień :D Było to w 2007 roku, za flaszke płaciłem 13zł i oprócz banderoli było wszystko ok. Oczywiscie zostało to przez rodzinę zauważone i dość głośno skomentowane. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że jak na kupną to była ostra i kaca po niej nie było :D Została połowa. Liczyłem litr na faceta i pół na kobietę :D popili się jak dzieci bo pewnie koło 50% miała :D
Wracając do tematu to masz zagryzkę panocku i łatwo nie będzie ;)
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: użytkownik usunięty »

no jasne że wole dziewczyny hehe, te napisy i kolory u góry myślałem wywalić, dac napis wódka weselna wolandia i jakieś tło.
Tak mysle że było by przynajmniej jakies smieszne
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: ramzol »

Postaw jakiś 5l gąsiorek w koszu z wikliny z sianem a do tego jakąś kiełbasę własnej roboty (wędzona) i chleb, smalec, ogóry i wszyscy wymiękną. Dam sobie łapę odciąć ze będzie to dużo lepsze rozwiązanie niż etykiety. Pomyśl jak rozwiązać nalewanie w kielonki, jak się popija, bo z 5l ciężko się leje w 50ml kieliszek a siorbanie ze stołu tego co się wylało będzie kiepsko wyglądało :lol: Gąsiorków kilka bo to w końcu wesele.
Jadąc po bandzie ściągnij ze Samych Swoich i postaw ocynkowany 30l kocioł z nabierką :D
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2369
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: Kamal »

Co do etykiet to pisz do Caylaxa (robił etykietę dla mnie, super wykonane :ok: ), albo do Qby (szef Ad) oni są grafikami. To coś super powinni Ci wykombinować. :-)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 lut 2015, 20:33 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: JanOkowita »

@slasz129 - czy na Twoim weselu będą wyłącznie osoby poniżej 30-tego roku życia ? Bo taka etykieta to może dobra na imprezę w gronie młodych (chociaż strasznie widać indoktrynację telewizją), ale raczej nie na tak ważną uroczystość.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: jurek1978 »

Ja polecam wiejski stół, swojską kiełbasę i np. coś takiego :
http://www.inter-deco.pl/butelka-szklana-z-pompka-dozownikiem-do-alkoholu,3,6,958
Ja mam taką 3 L - wymieniłem tylko wężyk który jest w standardzie na silikonowy i bajka :)
Postawisz 5 L x 60 % i masz załatwione.
Najwyżej jak się skończy to zatankujesz na nowo :)
Fajne bo się nalewa automatem równo git :)

janik
300
Posty: 336
Rejestracja: piątek, 31 sty 2014, 21:02
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: janik »

@slasz129,chcesz postawić swoją wódkę na stołach weselnych obok firmowej ze sklepu. :?
Myślę,że nie ma w tym wszystkim kontekstu rywalizacji,ale tylko urozmaicenie menu trunku.
Pewno wódka którą postawisz na stoły z własnego uzysku będzie lepsza i zdrowsza niż sklepowa.

Dzisiaj jest moda na naklejanie butelek z wódką sklepową naklejką z wódką weselną i jest to zwyczaj przyjęty chociaż trochę kiczowaty. Nie spotkałem się na przyjęciach weselnych kto stawiał na stół "Finlandię" aby zmieniał naklejki. ;/
Jest już bardzo rozpowszechniony zwyczaj stawiania na weselach stołu wiejskiego,gdzie jest jadło regionalne; począwszy od tradycyjnych wyrobów masarskich,przegryzek jak : ogórki kiszone,smalczyki,sałatki,chleb na zakwasie,grzybki w zalewie a przy tym wszystkim na naczelnym miejscu stoi beczka dębowa (10-15l) z wódką swojską(bimbrem) który robi furorę wśród gości weselnych. Jeżeli zrobisz absolut na swoim aparacie to pewno nie będzie to atrakcja jak polejesz z antałka jako swojska a wręcz możesz się spotkać z dezaprobatą smakoszy bimbru. :fuckyou:
Jeżeli chcesz zrobić urozmaicenie w menu alkoholowym to radziłbym : jeżeli będziesz bazował na wódce sklepowej i nie będziesz zmieniał naklejek to możesz jako ciekawostkę puścić w obieg "nową wódkę"
i wtedy zobaczysz miny i opinię smakoszy. :punk:
Natomiast co do ewentualnego napełnienia "antałka" bimbrem? Zrób przebieg jedno razowy,dosmacz,skarmelizuj i daj temu czas. Jeżeli masz umiejętności destylacji trunków smakowych typu zbożówki to twoi goście będą w niebie. :klaszcze:
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: wojs40 »

Może coś takiego:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: jpiwek »

Dla mnie taki wordart z worda to apogeum kiczu. Jeżeli już ktos koniecznie chce własne etykiety, to chyba 100 czy 200zł na grafika nie jest w skali całego wesela aą tak dużym wydatkiem? Ludzie do montażu kibla biorą hydraulika, do postawienia ściany murarza, ale jak trzeba zaprojektować cokolwiek graficznego, to każdy z paintem i wordem uważa że da radę. Efekt powyżej.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2369
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: Kamal »

Żeby samemu zrobić etykiety, to potrzebne są dobre programy. Fajne i darmowe to - GIMP, PHOTOSCAPE, PICASA. Każdy amator coś fajnego w nich zrobi. :-)
Obrazek
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: gr000by »

Kiedyś sztender podrzucił mi stronę z darmowym, legalnym oprogramowaniem (akcje typu "happy hours", tylko np. przez miesiąc - kilka programów do wyboru do pobrania za darmo). Ściągnąłem sobie wtedy LogoMaker'a, fajny, prosty program do robienia etykiet i nie tylko. Na razie czasu brakuje, ale pierwsze wersje etykiet już powstały :).
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: wojs40 »

jpiwek pisze:Dla mnie taki wordart z worda to apogeum kiczu..
Dla ciebie to może i kicz, dla mnie zadowolenie że zrobiłem coś sam, nie mam ani super sprzętu, ani oprogramowania dlatego cieszę się i z tego.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: rozrywek »

Bardzo fajnie że tu na forum zapytujesz o porady, a co najfajniejsze o burzę mózgów. Ja to osobiście to bym wkleił wasze wspólne foto przytulonych razem obejmujących w środku naszego forumowego Alda. Taką mam koncepcję.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: użytkownik usunięty »

No właśnie fajnie że coś pomagacie i dajecie pomysły. Napisze do kolegów grafików może coś wykombinują bo sam też niewiele umie w ramach grafiki. Mam dużo znajomych którzy lubią mój trunek a na weselu chce dać na równo sklepową bo wiadomo niektórzy maja zraze do bimbru z racji starych sprzętów. wiadomo że nie postawie bimbru tylko alkohol dwa razy przepuszczony i ma być lux. Już rozmawiałem z kilkoma na forum jak to robić aby zawstydzić wódkę sklepową.
Dzięki za pomysł z baniaczkiem na wiejskim stole. Tez tak zrobię.
Tylko pytanie jeszcze jak będę stawiał i swoja na stołach do wyboru dla gości, to rodbic czysta czy delikatnie upalić cukru ?
Na wiejskim myślałem zrobić z śliwkami suszonymi.
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: wojs40 »

Ja bym zrobił i czystą i przepalankę, a nawet coś w rodzaju tarninówki. Ostatnio zrobiłem właśnie taką okowitę, sądzę, że śmiało nadaje się na taką imprezę jak wesele.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2369
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: Kamal »

Przepalanka jest dobra, ale ja bym całował w suszone owoce. A nawet syrop żurawinowy. Mi takie trunki odpowiadają. Ale o gustach się nie dyskutuje. ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: Pretender »

Na stół czysta. Do kącika, dla gentelmanów i koneserów :mrgreen: smakowe.

bastynian
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 24 lut 2015, 11:29
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: bastynian »

@ slasz129 – niektóre przemysły alko dorzucają etykiety weselne w ramach usługi po prostu, wiec nie musisz się martwic o projektowanie i kombinowaniem, bo jest to w cenie a do wyboru masz kilka opcji  my tak z żoną trafiliśmy na te opcje w firmie produkującej wódki raciborskie. Opłacało się i problem etykiety mieliśmy z głowy :P

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: użytkownik usunięty »

na stół wiejski też będzie gąsiorek z kranikiem, z alkoholem puszczanym raz tyko trzeba by wymyślić czym to za maić.
Etykiet gotowych jest mnóstwo ale wszystkie z jakimś wierszykiem co ktoś przeczyta i tyle.
Trzeba by coś wymyślić ze jak mi gość przeczyta to się rozbawi a nie przeczyta jakiś wierszyk i tyle.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: gr000by »

Podrzucę ci kilka pomysłów w 1 linku - http://alkohole-domowe.com/forum/szybki ... 10247.html. Osobiście przepalankę robię średnio raz na 2 miesiące, bo ma największe wzięcie - każda partia jest inna, bo daję inne dodatki i trunek nie nudzi się przy dłuższym spożywaniu.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: etykiety na wódkę weselną

Post autor: rozrywek »

Slasz, naprawdę odradzam stawiania trunku pędzonego tylko raz. Bimber, jako część naszej powiedzmy tradycji, wcale nie musi śmierdzieć. Nie lepiej jak goście starszej daty powiedzą....ale za.....bisty gąsiorek? Osobiście polecam rozrobienie bimbru z rumem, smak i zapach rumu dobrze się komponuje z samogonem, łagodzi zapach, oraz nadaje swoistej gładkości. Ja kupuję rum Stroh 80%, jest naprawdę aromatyczny, także radzę uważać z ilością, setka na wiadro, nie żartuję, setka nie butelka. Zrób dobrze, a nie pożałujesz. Szalonyc i niezapomnianych oczepin życzę.
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 mar 2015, 21:12 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”