Znaleziono 12 wyników

autor: edicool
poniedziałek, 24 sie 2015, 17:59
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY
Odpowiedzi: 1224
Odsłony: 616459

Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Panowie. Podpowiedzcie proszę, jak długo dębicie destylat zbożowy. Nie chciałbym przedobrzyć z kontaktem zbożówek z dębem. Moje najstarsze dębione trunki mają około 4 m-cy i nie wiem, czy już wyciągać z trunków szczapy (sezonowany 3 lata dąb do kominka, pieczony wg wspaniałego opisu Groobego, za co ...
autor: edicool
wtorek, 29 kwie 2014, 20:06
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Metoda 2,5 przy użyciu bufora stabilizująco - wzmacniającego
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 18402

Re: Metoda 2,5 przy użyciu bufora stabilizująco - wzmacniającego

Lesgo napisał: "I to jest podstawowy błąd wielu operatorów, którzy pracują także na normalnych kolumnach. Po pierwszym skoku temp. ( na termometrze w dole kolumny) powinno się redukować odbiór i dalej ciągnąc serce. A gdy w buforze jest już "osłabiona" flegma i jeśli już nic nie daje ...
autor: edicool
poniedziałek, 28 kwie 2014, 17:07
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Metoda 2,5 przy użyciu bufora stabilizująco - wzmacniającego
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 18402

Re: Metoda 2,5 przy użyciu bufora stabilizująco - wzmacniającego

W takim razie idę do tablicy... Dopiero się uczę pracy z buforem, stąd moje pytania do zaawansowanych kolegów. Nigdzie wcześniej nie znalazłem na forum jak optymalnie pracować z buforem krok po kroku. Odpowiadam: >1. Jakiej średnicy i wysokości jest kolumna, jakie wypełnienie? 60,3mm + 120cm kolumna...
autor: edicool
czwartek, 17 kwie 2014, 21:00
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Metoda 2,5 przy użyciu bufora stabilizująco - wzmacniającego
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 18402

Re: Metoda 2,5 przy użyciu bufora stabilizująco - wzmacniającego

Proszę się tym nie sugerować.
Wcześniej zrobiłem około 25l surówki, bez bufora, za to z katalizatorem miedzianym i z odbiorem przedgonu.
Teraz bawię się w proces finalny mając odpowiedni zapas surówki.
Pozdrawiam.
autor: edicool
środa, 16 kwie 2014, 18:29
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Metoda 2,5 przy użyciu bufora stabilizująco - wzmacniającego
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 18402

Metoda 2,5 przy użyciu bufora stabilizująco - wzmacniającego

Dzień dobry. Od kilku procesów próbuję ogarnąć proces rektyfikacji aabratkiem z buforem stabilizująco-wzmacniającym w znanej już prawie wszystkim metodzie 2,5. Chodzi mi już o proces finalny, czyli gotowanie 2 i 2,5. Źródłem była surówka z ciętymi wzorowo przedgonami w ilości 100ml + jeziorko 35ml (...
autor: edicool
poniedziałek, 24 lut 2014, 18:59
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Czy powinno się ociaplać bufor stabilizująco-wzmacniający?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7103

Czy powinno się ociaplać bufor stabilizująco-wzmacniający?

Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Stałem się posiadaczem bufora stabilizująco-wzmacniającego, który pracuje z kolumną rektyfikacyjną. Znalazłem przy okazji porządków kawałek otuliny ocieplającej na rury, który idealnie pasuje mi na zewnętrzną średnicę bufora. Pytanie do doświadczonych w tej sprawi...
autor: edicool
poniedziałek, 10 lut 2014, 16:58
Forum: Po Godzinach
Temat: Nie potrafię rzucić palenia
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 17282

Re: Nie potrafię rzucić palenia

Ja paliłem do Chrystusówki czyli 33 lat. Długo się nie mogłem zebrać na rzucenie. Najpierw paliłem fajki skręcane z tytoniu (niższy koszt), które nie miały substancji aromatyzujących. Po roku upierdliwego skręcania to siano mi tak już śmierdziało, że chciało mi się rzygać, ale rzucić nie mogłem. W k...
autor: edicool
wtorek, 28 sty 2014, 10:32
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Nastawy zatrzymały się przy 5 i 3 BLG
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 26297

Re: Nastawy zatrzymały się przy 5 i 3 BLG

Napiszcie Panowie, jakiej wody używacie.
Ja miałem podobne problemy przy wodzie z RO - jak mi wyjaśnił kolega Grooby , przyczyną było niskie natlenienie nastawu - woda z RO jest słabo natleniona. Nastawy mi się zatrzymywały przy 5-7 Blg.
Odkąd zacząłem lać kranówkę, wszystko zawsze jest przerobione.
autor: edicool
czwartek, 9 sty 2014, 19:55
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Nalewka a la Maleńczuk
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4144

Re: Nalewka a la Maleńczuk

A znalazłem to kiedyś w necie pod tym linkiem:
http://www.bajceps.pl/2013/02/cytrynowk ... nczuk.html
Chyba ktoś sobie po prostu tak nazwał.
Miłego weekendu.
autor: edicool
środa, 8 sty 2014, 20:49
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Nalewka a la Maleńczuk
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4144

Nalewka a la Maleńczuk

Jeśli nie było na forum, to szczerze polecam nalewkę a La Maleńczuk. Składniki: - 300ml spirytusu - 250ml wódki - 8 średnich lub dużych cytryn - 3 pomarańcze - słoik miodu płynnego 650ml (nie kupujcie tych w części skrystalizowanych, bo zostawiają osady i się nie rozpuszczają w całości. Powinien być...
autor: edicool
wtorek, 7 sty 2014, 19:08
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: StalowkaSklep.pl - opinie
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 51208

Re: StalowkaSklep.pl - opinie

Też mogę polecić sklep Pana Wojtka. Problemów miałem troszkę ze sterownikiem Pamela (uszkodzona była płyta główna) i troszkę czasu (przesyłki) mi zajęło wyprostowanie sprawy z Pamelem, ale już wszystko w porządku. Po prostu miałem chyba pecha i trafił mi się wadliwy sterownik (dopiero po kilku proce...
autor: edicool
środa, 16 paź 2013, 21:31
Forum: Zaciery i Nastawy
Temat: Woda RO czy zwykły Kranowit
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6374

Re: Woda RO czy zwykły Kranowit

Witam! Przeprowadziłem test, gdyż nie wiedziałem, dlaczego wino przestaje mi fermentować przy blg rzędu 8. By nie tracić cennych owoców zrobiłem 2 identyczne nastawy cukrowe (drożdże T3, ilość wody i cukru identyczna, temperatury nastawów i pracy identyczne, oczywiście blg na starcie identyczne - 22...

Wyszukiwanie zaawansowane