Znaleziono 13 wyników

autor: Dzejva
wtorek, 10 maja 2022, 00:39
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155473

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

autor: Dzejva
wtorek, 10 maja 2022, 00:15
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Za mną już przerobione łącznie 100 litrów nastawów od pierwszego razu. Jutro lub pojutrze wrzucam na gaz kolejne 25L. Działam jeszcze na obecnym sprzęcie, ale mam już papugę i drugi termometr, jestem w trakcie budowy CM na rurze 100cm, dodatkowo będę sobie lutował miedziany potstill do tego samego k...
autor: Dzejva
niedziela, 6 mar 2022, 23:49
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Pogoda i różne życiowe sprawy nie pozwoliły mi na budowę sprzętu, ale już cieplej to będę powoli działał. W międzyczasie odparowałem sobie jeszcze 50L nastawu, w podobnych warunkach(ostatnie wichury) i błocie po kostki. Połamało mi stelaż od namiotu aż, ale dzielnie wytrzymałem. :)
autor: Dzejva
wtorek, 11 sty 2022, 23:01
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Ten CM będzie dla mnie najprostszy w budowie poza spiralą w kolumnie. Zrobiłbym ją tak, że na szczycie kolumny będzie kołnierz z otworami pod śruby, a dekiel będzie miedziany z na stałe wbudowaną spiralką, między łączenie sylikon i ścisk śrubami bo nigdy nie łączyłem miedzi ze stalą, ani lutem ani n...
autor: Dzejva
niedziela, 9 sty 2022, 22:32
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Dzięki za cenną pomoc. Pomierzę wszystko i Wam rozpiszę co mam obecnie i o jakich wymiarach. Dzięki za plik, właśnie takie CM miałem mniej więcej w głowie gdy wyobrażałem sobie swój przyszły sprzęt. Wrzucam fotkę z tamtego dnia:)


Obrazek
autor: Dzejva
sobota, 8 sty 2022, 23:27
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Dzejva, jesteś mistrzem, jak wędkarze podlodowi, siedzą na stołeczku z wędeczką nad jeziorkiem. Przerabiasz jakoś ten sprzęt? Sztukujesz inną rurę, czy walczyłeś z tymi odstojnikami? Maksymalnie to do góry tę rurkę trzeba by odgiąć, czy wyprostować i połączyć. Opisz urobek, ile ci wyszło, jaki cało...
autor: Dzejva
piątek, 7 sty 2022, 23:01
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Jestem kawalerem, ale mieszkam w bloku gdzie okna mają oczy, a drzwi nosy:) Pomijając ewentualne zapachy byłem narażony na wzrok innych gdybym sprzęt wnosił do mieszkania:> Robiłem na otwartym powietrzu, pod zadaszeniem z plandeki, na swoim terenie. Kolejny raz będzie lepszy, samo grzanie próbek do ...
autor: Dzejva
czwartek, 6 sty 2022, 23:01
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Tydzień przed świętami już gotowałem. Pizgał mróz, wiał wiatr, woda zamarzała w wężach więc musiałem je ciąć i sztukować, urobek leciał zimny i gęsty przez mróz. Ogólnie wyszło pijalne, degustatorzy chwalili mimo, że cały pogon poszedł do urobku bo nie capił. Przedgon zostawiłem około 400ml do celów...
autor: Dzejva
sobota, 27 lis 2021, 14:13
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Serdecznie dziękuję. To moja nowa pasja więc mając już keg 50L mogę sobie dowolnie przerabiać sprzęt w miarę praktyki i oczekiwań:)
autor: Dzejva
wtorek, 23 lis 2021, 22:31
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Termometr przy pot-stillu nie jest potrzebny ;) Jeżeli już to zainwestuj w papugę i dobry alkoholomierz :ok: Spróbuję sobie jakąś pseudo papugę wyspawać z nierdzewki lub polutować z miedzi bo mam jakieś odpady miedziane, a ojciec mnie podstaw spawania uczył i nawet mi to idzie:) Jeszcze kwestia prz...
autor: Dzejva
wtorek, 23 lis 2021, 21:51
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Super, w takim razie za kilka dni pochwalę się urobkiem. Jeszcze termometr muszę jakoś zamontować:)
autor: Dzejva
wtorek, 23 lis 2021, 14:59
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Re: Pierwsze w życiu psocenie

Dzięki za cenne informacje. Mam jeszcze jedną zagadkę. Nastaw to sam płyn ze słoików, owoce wywalone:( , ale o ile śliwki węgierki były bez pestek to dodałem płyn z paru słoików wiśni, które były z pestkami i parę słoików jakiś żółtych, dużych śliwek również z pestkami. Te słoiki leżały ze 2-3 lata ...
autor: Dzejva
poniedziałek, 22 lis 2021, 23:18
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsze w życiu psocenie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 9905

Pierwsze w życiu psocenie

Witam. Za kilka dni planuję pierwsze psocenie. Dotychczas robiłem wina, ale fanem win nie jestem. Użyczono mi sprzętu, którego fotkę wrzucę pod tym postem. Psotka będzie miała charakter edukacyjny oraz sentymentalny ponieważ wykorzystam przetwory (soki), które zrobili moi zmarli w tym roku rodzice, ...

Wyszukiwanie zaawansowane