Znaleziono 165 wyników

autor: Duch Wina
wtorek, 13 mar 2018, 09:57
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu
Odpowiedzi: 724
Odsłony: 128681

Re: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu

...nie inwestuj w beczki o niższej poj. jak 20l. :problem: łatwo powiedzieć, ale czym ją wypełnić? Akurat wyjątkowo trafiła mi się gratka z tą przeterminowaną IPĄ. Planuję kupić beczułkę od Okruty. Czy ktoś z praktyki wie ile czasu można trzymać destylat w tych beczkach (mówię o małych objętościach...
poniedziałek, 12 mar 2018, 14:17

Powiedzcie mi proszę, czy beczka musi/powinna/jest zlecane być wypełniona okowitą po korek? Czy na przykład mogę sobie starzyć bez stresu np. 15 literków mojej IPA'owej łyski w beczce 20 litrowej, a co tam spytam śmielej, nawet 30 litrowej? Czy nie muszę się stresować nadmiernym utlenieniem trunku? ...
piątek, 19 sty 2018, 21:16
Forum: Po Godzinach
Temat: Szczury pomocy
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 2155

Re: Szczury pomocy

.... Więc się pytam ile cholerstwa tam jest i jak z tym walczyć. Wiec proszę co bardziej doświadczonych o pomoc w walce z tą szarańczą. ... Nie myśl sobie, że one to wszystko zjadły. To normalne zjawisko, zmagazynowały cały dostępny towar w bezpiecznym miejscu, a teraz obserwują tego co popróbował....
niedziela, 7 sty 2018, 22:39
Forum: Mętny produkt
Temat: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?
Odpowiedzi: 225
Odsłony: 64800

Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

sargas pisze:Zapewne wlał 60% a po 15 miechach moc spadła do 42% :)

To jego anioły musiałby być strasznymi opojami :hmm:
niedziela, 7 sty 2018, 21:33

Dlatego, ja nic nie "kombinuję" z moim single maltem 42%po 15 miesiącach leżakowania w beczce, chociaż rzeczywiście jest delikatnie mętnawy. Za to żyto o tej mocy i po roku w beczce jest klarowne :ok: Trzymałeś w beczce taki słaby trunek? Chodzi mi o to, że do beczek standardowo wlewa się...
sobota, 6 sty 2018, 11:12

Ja też stosuję Żywiec Zdrój. Raz pojawił mi się drobny biały śnieg w rakiji, który po zmianie temperatury prawie całkowicie zniknął. Oczywiście trzymam się wszelkich standardów, woda i destylat o tej samej temperaturze, leję zawsze wodę do destylatu przez cienki wężyk ciągle mieszając, po przekrocze...
sobota, 6 sty 2018, 10:30
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z piwa?
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9442

Re: Bimber z piwa?

Po drugim gotowaniu wyniki niezwykle zachęcające. Farfolce oczywiście zniknęły. Tym razem już bez żadnego wypełnienia odebrałem czyściutkie serce o mocy 68%, ustaliłem sobie maksymalny limitu 90st na głowicy. Potem zasyp 20cm katalizatora sprężynkami KO i dusiłem do końca towar przeznaczony na rekty...
czwartek, 4 sty 2018, 12:33

Wszystko jasne:) Podkarpacie. Ja mogę Ci tylko pozazdrościć. Złoty trójkąt dla winorośli w Polsce. U mnie już od jakiś 10 lat nie było poniżej -24 więc nawet tej mrozowej łozy ostatnio nie chce mi się okrywać, a śniegu takiego co jest w stanie cokolwiek okryć też nie widziałem dawno. Wiosna, kochany...
środa, 3 sty 2018, 16:45

... więc zbytnie obciążanie krzewów nie idzie w parze z jakością otrzymanego wina. Mam na myśli uprawę winorośli w szpalerze, oczywiście duże znaczenie ma dojrzałość i kondycja zdrowotna krzewu. ... @Duch Wina, owoce z Adalmiiny gromadzą ok. 22-23 Bx cukru w połowie września .... Jest jeden warunek...
środa, 3 sty 2018, 08:23

.... 1 Osobiście zalałem surową beczkę dwukrotnie winem : pierwszy zalew to wino czerwone gronowe wytrawne na cztery miesiące a następnie wino białe półsłodkie gronowe na trzy miesiące. Po zlaniu wina nie zaobserwowałem zabarwień kolorem wcześniejszego wsadu beczki.... 2 Uzyskanie 4-5 kg. owoców z ...
wtorek, 2 sty 2018, 18:11

No to wróćmy do beczek. Zacytuję tu Romana Myśliwca ze strony http://www.winnica.golesz.pl/wyrob-wina.html "Do wyrobu wina w piwnicy typu tradycyjnego są używane beczki z drewna, głównie dębowego, szczególnie przydatne podczas fermentacji i dojrzewania wina. Wino w drewnianych beczkach "od...
wtorek, 2 sty 2018, 12:34

E tam, akurat destylat z Solarisa nie może się nie udać, to zawsze wychodzi dobre. Tu jest super temat o odmianach na destylaty: http://alkohole-domowe.com/forum/post91097.html#p91097 Partyzant napisał tam świętą prawdę. Rondo w jednej lokalizacji jest wczesne i daje super wina, u mnie jest później...
poniedziałek, 1 sty 2018, 14:02

Jak ktoś ma mało destylatu a dużo wina to może zalewać na krótko a więcej razy. Całkowicie teoretyzuję, ale sądzę, że po 2 tygodniach wino będzie nadawało się do picia. Trzeba to tylko często kontrolować. Piłem już bardzo drogie wyciągi z deski. Wiem jak to smakuje. Ja do wina używam chipsów dębowyc...
poniedziałek, 1 sty 2018, 13:04

O kurcze, to faktycznie Mazury. Okolica Ełku. Musisz mieć super stanowisko bo jeśli nie to wino zrobisz co 3-4 lata. Pozostałe latka będziesz dostawał co wieczór palpitacji serca tak od końca kwietnie do zimnej Zośki. Ja mieszkam zdecydowanie na południe, pod Warszawą i wina nie robię co 3-4 lata. N...
poniedziałek, 1 sty 2018, 11:40

No właśnie, może założymy temat "Destylacja Solarisa"? Wino.org - rozumiem, że masz na myśli winogrona.org? Na winogrona.org przede wszystkim gardzimy "winami", czyli czymś zrobionym z mniszka, lubaszki, dzikiej róży i ryżu z rodzynkami. Bez urazy, chodzi tylko o to żeby nie nazy...
niedziela, 31 gru 2017, 20:34

Duchu - jaki masz nick na wino.org (oczywiście, jeśli masz)? Interesuje mnie ten Solaris i jego koniaczne zastosowania. Beczka to wtórność, za przeproszeniem. :D Reedytując się: czyś kiedy próbował koniacznych cięć, powiedzmy 72-67, czy jak prosta bimbrownicza zasada każe- od już nie śmierdzi do je...
sobota, 30 gru 2017, 20:08

No właśnie chyba nie do końca dobrze zrozumiałeś z tym cięciem. Rozważałem użycie tego co zostało po oddzieleniu serca, czyli tego co planuję rektyfikować na kolumnie. Tnę bardzo rygorystycznie. Serce kończę odbierać przy 90st.C na głowicy (bez refluksu na minimalnym grzaniu), uzyskałem na koniec 71...
piątek, 29 gru 2017, 22:10

A ja po raz kolejny napiszę, że nie ługowałem ani jednej ze swoich beczek. Trunki stoją w nich od półtora do dwóch i pół roku. Nic się złego nie dzieje, nic się nie przedębiło. Mam wrażenie, że większość postów to tylko powielanie niesprawdzonych wieści rodem z Discovery. Gadanie o dębie francuskim...
czwartek, 28 gru 2017, 20:01

O to pierwsze zalewanie alkoholem 20% dopytam jeszcze. Co sądzicie o użyciu surówki przeznaczonej do rektyfikacji? Odbieram serce, które planuję starzyć. Czeka sobie to spokojnie w szkle. Resztę pozbieranej surówki do beki. Przedębienie nie zaszkodzi bo i tak idzie do rektyfikacji. Jedyne ryzyko, że...
środa, 27 gru 2017, 15:24
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z piwa?
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 9442

Re: Bimber z piwa?

Takie białe tłustawe "płatki" to normalne po pierwszym odpędzie, zwłaszcza jak jechałeś do końca. Po drugiej destylacji, gdy odetniesz pogony już ich nie będzie. To było moje pierwsze psocenie ze słodu=piwa. W owocówkach nigdy tego nie widziałem. Myślę, że schłodzenie też swoje robi. Może...

Wyszukiwanie zaawansowane