Znaleziono 637 wyników

autor: Drupi
piątek, 12 lip 2019, 18:54
Forum: Po Godzinach
Temat: Bezpłatne tłumaczenia ze skanowaniem .
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 332

Bezpłatne tłumaczenia ze skanowaniem .

Witam. Zdarza się że kupię coś co ma instrukcję tylko w obcym języku. Znacie jakąś aplikację androida żeby zeskanować tekst telefonem i kliknąć tłumaczenie. Próbowałem 3 aplikację ale wyświetla się komunikat 39,99 za miesiąc użytkowania, a 3 dni wersji próbnej są darmowe, i każą cofać coś tam, subsk...
niedziela, 7 lip 2019, 10:51
Temat: SB radjo w telefonie
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 589

Re: SB radjo w telefonie

Na 33 lata jazdy zapłaciłem tylko 2 mandaty i nie mam żadnej kolizji. Na aplikacji Yanosik nie ma chyba możliwości bezpośredniej komunikacji głosowej z różnymi uczestnikami ruchu. Przykład : jadąc od Nadarzyna do Warszawy na ulicę powiedzmy : Urbanistów, wszystkie nawigację kierują na obwodnicę Wars...
niedziela, 7 lip 2019, 07:44
Temat: SB radjo w telefonie
Odsłony: 589

SB radjo w telefonie

Witam. Ma ktoś z Was jakąś aplikację SB w telefonie.?? Próbowałem zainstalować " Zelo", ale nie poradziłem sobie z obsługą w praktyce. Chodzi mi o coś co by powiadamiało o niebezpieczeństwach, też o " suszarkach policyjnych" :silent: :) Pozdrawiam.
wtorek, 2 lip 2019, 09:35
Temat: Studnia głębinowa - automatyczne napełnianie zbiornika hydroforowego
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1013

Re: Studnia głębinowa

A czemu nie zamontujesz normalnego hydroforu i włącznika ciśnieniowego? Grudziądzki 500 L jest solidny, grubsze dno, i sam by załączał włącznikiem, rzadko by uruchamiał pompę, a na potrzeby hobby, na wyjściu rurki 1/2 cała kran, do szlałfu z końcówką taką samą jak na szlałfie. Przy sprzęcie reduktor...
poniedziałek, 1 lip 2019, 10:25
Temat: Jak schudnąć...
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 1193

Re: Jak schudnąć...

Tak jak koledzy piszą, ale nie obejdzie się bez wyrzeczeń, pooglądaj sobie na jutubie *" Wykłady doktora Czerniaka " lub napisz do niego. Co ten człowiek mówi prostym a nie medycznym językiem to nigdzie nie słyszałem nigdzie. Jego metody są wrogiem,. chemicznego leczenia różnych dolegliwoś...
sobota, 29 cze 2019, 21:07
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Gorzki, piekący smak destylatu
Odpowiedzi: 130
Odsłony: 30405

Re: Gorzki, piekący smak destylatu

Czy mógłbyś to podsumować, streścić, jakoś nie kumam , co pomogło?? Dużo opisu a nie ma podsumowania co tak naprawdę pomogło. ??
niedziela, 23 cze 2019, 20:32
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Mo_Nika
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 475

Re: Mo_Nika

Moniko, wydaje mi się że jeśli chcesz zdobyć esencję wiedzy, to poczytaj wpisy tych co mają najwięcej gwiazdek:
1. @ Lesgo 58.
2. @ Szlumf.
3. @ Akas.
4 @ Kula.
Są tam odpowiedzi też na trudne i skąplikowane pytania, a podstawy żeby zrozumieć procesy to już sama znajdziesz. :ok:
niedziela, 23 cze 2019, 09:42
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Mo_Nika
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 475

Re: Mo_Nika

Witamy. :) Często zastanawiałem się czemu tak mało dziewczyn jest na tym forum. :)
środa, 19 cze 2019, 09:14
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: pierwszy destylator - potstill od Emaks
Odsłony: 390

Re: pierwszy destylator

Ten sprzęt że zdjęcia to produkcja podłego bimbru, z posmakiem benzyny. Byle co inne co by miało trochę sprężynek będzie lepsze. Albo normalny aabratek za 1600 nawet na spółkę z rodziną i tak zaspokoi wszystkich kuzynów wystarczającą ilością i smakiem po dzieleniu frakcji.
sobota, 15 cze 2019, 19:48
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Mniejsza moc grzania, a jakość !
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 4087

Re: Mniejsza moc grzania, a jakość !

Lesgo - piszesz że wtedy u mnie mogło dojść do lokalnego zalania na dole kolumny. Tylko że czy może dojść do takiego zalania jeśli temperatura była stabilna? Bo przecież napisałem że spadała bardzo długo powoli, prawie nie zauważalnie. Bez chwiania, falowania?
sobota, 15 cze 2019, 14:10
Temat: Mniejsza moc grzania, a jakość !
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 4087

Re: Mniejsza moc grzania, a jakość !

Ja miałem kiedyś taki przypadek (OLM) że na początku ustabilizowała temperaturę na 10 p. stała w miejscu, po czym po odbiorze zaczęła bardzo powoli spadać, ale nie chwiała się, żeby z biegiem czasu obniżyć się o ok. 0,7 st. przez ten czas do końca procesu. :bezradny: Tak miałem ze 3 procesy sórówki....
piątek, 14 cze 2019, 08:35
Temat: Czy można przedestylować przedgon??
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 1424

Re: Czy można przedestylować przedgon??

Jak pogony są ciężkimi frakcjami to wcześniej pojawią ci się w obniżonym ujściu, niż w LM. Żeby odebrać te nieco lżejsze pogony do dalszego oddzielnego przerobu, bardziej ekonomiczne jest odebrać te które dotrą do głowicy, wszystko poniżej jest większym " syfem" niż to co wyżej. Zaś na poc...
czwartek, 13 cze 2019, 20:03

Adamkli - co ty piszesz . Jak masz OLM , to chcesz serce cukrówki odbierać z LM??? Sprzedawca nie dał ci instrukcji ? LM to przy cukrówce służy wyłącznie do odbioru odpadów, przedgonów, a na końcu pogonów. Dobre zawsze jest niżej z OLM po godzinnej stabilizacji połączonej z odbiorem przedgonów wcześ...
czwartek, 13 cze 2019, 18:13

Nowym użytkownikom forum trzeba wyjaśnić :chodzi o ten lepszy przedgon, nie rozpałkę która jest trucizną. Rozpałkę wylewamy.
sobota, 8 cze 2019, 09:58
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Mit "10 półki"
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1608

Re: Mit "10 półki"

Pewnym argumentem że termometr powinien być jak najbliżej jest też to że prowadząc proces 2 razy np bez bufora, staramy się nie dopuścić do przedostania pogonów, skrupulatnie pilnując wskazań termometru, a i tak w drugim gotowaniu mamy do odebrania pogony. Myślę że ci co mają bufor też mają tyle sam...
niedziela, 2 cze 2019, 20:15
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Destylacja bez miedzi.
Odpowiedzi: 77
Odsłony: 17942

Re: Destylacja bez miedzi.

Myślę że macie na myśli te beczki z atestem, bo są beczki co nie powinny być do celów spożywczych. Atest jest numerem na deklu. Jeśli jest atest to mi trudno uwierzyć że ma to jakiś wpływ, jeśli w nastawie jest oprócz etanolu, że 100 innych substancji, które trzeba oddzielić. Z plastiku mamy też str...
niedziela, 26 maja 2019, 07:13
Temat: Wybór telefonu komórkowego .
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 5707

Re: Wybór telefonu komórkowego .

Muszę sprostować mój poprzedni wpis. :ok: Nie umiałem powiększyć czcionki, :hammer: to z niewiedzy. Powiększa się nawet do ogromnych liter.Już po tygodniu syn mi powiedział że trzeba zastukać palcem w ekran, a ja szczypałem, . Ekran przesuwa się jednym lub dwoma palcami. Jest to świetny tani telefon...
piątek, 17 maja 2019, 17:00
Temat: Moc grzania, a jakość produktu
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 910

Re: Moc grzania, a jakość produktu

To najprawdopodobniej jest przyczyną źle odebranych przedgonów, krótkiej stabilizacji, przegrzania nastawu, wysokiego blg. nastawu.
Ps.
Ja kiedyś miałem takie coś po drożdżach w czarnych torebkach.
wtorek, 16 kwie 2019, 17:40

Wszystko jest fajne, ale najbardziej mnie martfi w telefonach z Androidem 8.0. oreo wielkość czcionki w aplikacji SMS. Ustawiona na max. wielkość, a mała jak nie wiem. :( Nie da się wyszczypać żeby powiększyć. Kupiłem Dooge s 55, ma nowszego androida a w rzeczywistości jest gorszy, jak te stare wers...
niedziela, 14 kwie 2019, 12:34

Numer IMEI standardowo znajduje się na pudełku telefonu oraz gdzieś w środku. U mnie w leciwym Asusie zenfone 4 (A450CG) jest pod tylną klapką obok baterii. Czyli rozładowanie telefonu nie powoduje wielkiego problemu z uzyskaniem tego numeru. Na koniec ciekawostka. Telefony z dual sim mają dwa nume...

Wyszukiwanie zaawansowane