Druga destylacja - woda ziołowa :)

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Autor tematu
Puma1985
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 11 maja 2023, 11:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)

Post autor: Puma1985 »

Witam
chodzi mi o drugą destylację (nie psocę 3 razy bo wychodzi za drugim razem i po węglu bardzo dobra) czy zamiast rozcieńczyć w wodzie do 40% i psocić mogę rozcieńczyć w ziołach typu mięta/melisa w formie wystudzonej herbaty i dopiero przepsocić...? Czy uda mi się zachować choć trochę smaku z tychże ziół, czy nie ma to sensu? PS. pierwsza psota 75-80%, druga 80-85%

PS. dopiero zaczynam swoją przygodę
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 maja 2023, 19:52 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Druga destylacja - woda ziołowa :)

Post autor: Kasko »

Wystarczy , że do drugiej destylacji wrzucisz zioła. Dla uproszczenia wszystko możesz włożyć do woreczka muślinowego (np.taki do chmielu ale nie koniecznie). Co do melisy się nie wypowiem ale z miętą robiłem i wódeczka wychodzi bardzo rześka. Nawet mam zamiar zrobić ponownie taką niebawem. Jeśli zrobisz coś na wzór nalewu na zioła to oprócz silniejszego aromatu uzyskasz ładny zielony kolor. Gdybyś chciał część trunku zrobić, odłożyć dla płci pięknej to polecam wrzucić do gotowego trunku cukierki lodowe i rozpuścić.

Autor tematu
Puma1985
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 11 maja 2023, 11:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Re: Druga destylacja - woda ziołowa :)

Post autor: Puma1985 »

Kasko pisze:Wystarczy , że do drugiej destylacji wrzucisz zioła. Dla uproszczenia wszystko możesz włożyć do woreczka muślinowego (np.taki do chmielu ale nie koniecznie). Co do melisy się nie wypowiem ale z miętą robiłem i wódeczka wychodzi bardzo rześka. Nawet mam zamiar zrobić ponownie taką niebawem. Jeśli zrobisz coś na wzór nalewu na zioła to oprócz silniejszego aromatu uzyskasz ładny zielony kolor. Gdybyś chciał część trunku zrobić, odłożyć dla płci pięknej to polecam wrzucić do gotowego trunku cukierki lodowe i rozpuścić.
Bardzo, bardzo dziękuję.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 maja 2023, 00:22 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”