Drożdże piekarnicze Lallemand tradycyjne 500G

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.
Awatar użytkownika

Autor tematu
jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: jarek12341 »

I tak by wychodziło, nie wylewam po 95,5 tylko zwiększam moc i odzyskuję jeszcze pogony około 1L a może 1,5L, o,6l przedgonów i 3,5l serca, tak wychodzi około 5,6l a pisałem, że tych pogonów mogło być więcej bo szybko leciało. Zakończenie odbioru wystąpiło tylko w przypadku tych drożdży przy 95,5, na turbo jest to zazwyczaj 96,6st. nawet czasami 96,7st.

Przy Lallemandach zaczęło dużo wcześnie lecieć i wcześniej się skończyło, maszyna to jakby CM tylko z chłodnicą refluksową i półkami oraz rurką ociekową na wypełnienie, raczej nazwałbym VM tylko troszkę wyżej mam odejście z głowicy. Wysokość kolumny około 160cm bez kega.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 gru 2012, 21:36 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytujemy postu poprzedzającego !!!
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
alembiki
Awatar użytkownika

Autor tematu
jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Drożdże piekarnicze Lallemand tradycyjne 500G

Post autor: jarek12341 »

Witam

Po dobraniu na moc do spożycia normalnie pachnie jak jakaś gatunkowa wódeczka, dałem 50-53% i dorzuciłem płatki dębowe, reszta pójdzie na czysto i na likiery dla kobiet, nie destylowałem drugi raz bo nie ma sensu, smaczek super także mam czego chciałem. Czy ktoś już nastawił coś na tych drożdżach? Polecam bo na prawdę warto, nie wiedziałem że drożdże mają taki wpływ na smak i aromat, teraz wierzę w te historie producentów Whiskey o różnych tajemnych szczepach drożdży, coś w tym jest. :D
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
Awatar użytkownika

Autor tematu
jarek12341
150
Posty: 166
Rejestracja: niedziela, 5 lut 2012, 09:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniel's
Status Alkoholowy: Konstruktor
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Drożdże piekarnicze Lallemand tradycyjne 500G

Post autor: jarek12341 »

No to czas na spożywanie zbiorów :D Jeszcze w tym tygodniu nastawiam nową beczkę dokładnie w tych samych proporcjach, zobaczymy czy uzyskam powtarzalność.

Dziękuję wszystkim za cenne rady i pomoc, pewnie bez nich nie uzyskałbym takiego miodu.

:piwo:
Einfachheit ist das Resultat der Reife.”
Prostota jest rezultatem dojrzałości.
Friedrich Schiller

PZDR
Jaro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”