Dragon Still według mnie

Pomysły na destylatory - do konsultacji.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: ksiazemarek »

Witam! Jako że mój projekt aabratka jest wstrzymany, postanowiłem zrobić coś innego, na co materiały, które posiadam, mi pozwalają.
Przeglądając sieć internetową, odnalazłem stronę: https://www.stilldragon.eu/en/ spodobały mi się kolumny półkowe Crystal Dragons, przeglądając stronę dalej natrafiłem na kolumny Pot Stills, dotarło do mnie, że chciałbym mieć taką półkową, ale wykonanie byłoby pewnie bardzo czasochłonne i pożarłoby to mnóstwo pieniędzy, więc pomyślałem, a gdyby zrobić takiego potstilla z deflegmatorem płaszczowo rurowym? Pomysł jest, więc na szybko powstał wstępny, rozwojowy projekt, który przedstawiam poniżej.
Proszę o wypowiedzi i podpowiedzi.
Obrazek
promocja
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: radius »

Po co wyważać otwarte drzwi ;) Przeczytaj http://alkohole-domowe.com/forum/post74316.html#p74316 i dalej, oraz temat "Ramzolowe tytranie" :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

Rozumiem, czyli podobne projekty już powstały :)
W takim razie chciałbym zapytać czy wymiary będą odpowiednie do tego sprzętu?
Deflegmator jak i chłodnicę wykonam tak samo jak jest to przedstawione na zdjęciu:
Obrazek
Deflegmator 5 rurek o średnicy 10mm ze ścianką 1mm a do chłodnicy nie wiem czy dać więcej czy tyle samo co w deflegmator?
Awatar użytkownika

klepa
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2013, 10:03
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: klepa »

Zresztą po cholerę Ci jakiś pędniczy smok, kiedy tuż za miedzą czeka "narodnyj distiljator" gwiazdy rosyjskiego pędnictwa, którego babka była Polką!
Piątek ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kwik44
1250
Posty: 1256
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 238 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: kwik44 »

hmm, półkowa - sitowa, nie będzie bardzo droga o ile masz "dostęp" do spawacza i nie potrzebujesz ładnych łączy :D 3 szkła 3" z destylandi z uszczelkami to 210. Sita ko wypalą na laserze za 30 zł sztuka. Albo kupić miedziane blaszki i nawiercić samemu. Zaworek precyzyjny, chłodnice i sprzęt jest. Sita są w obsłudze trudniejsze ale produkt końcowy dają przedni, w szczególności owoce/zboża aczkolwiek mąka biedronkowa też przyzwoicie odnajduje się w nalewkach :D

CM a'la Radius będzie na pewno tańszy i prostszy do wykonania. Wystarczy Ci odrobina chęci, palnik za 30 zł, lut bez ołowiu (jak do wody/gazu) pasta i trochę miedzianego szpeja ze sklepu wod-kan-co. Nawet Ci dotną w sklepie na wymiar :D

@klepa - zupełnie inny produkt wyjdzie z półkowej, a inny z rury z wypełnieniem. No ale każdemu smakuje coś innego ;) Ja zdecydowanie polecam wszystkim smakoszom półkową 8-)
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

radius pisze:Po co wyważać otwarte drzwi Przeczytaj post74316.html#p74316 i dalej, oraz temat "Ramzolowe tytranie"
Kolego Radius znam te tematy i oczywiście są to proste konstrukcje a zasada działania jest identyczna z tą, którą przedstawiam ja w swoim projekcie, jednak u mnie będzie więcej rurek, przez które będą przepływać opary, co daje większą powierzchnię kondensacji.
Średnica wewnętrzna kolumny u mnie będzie 50 mm więc płaszcz wodny, na takiej rurze dawałby, według mnie mizerne efekty.
Poniżej przedstawiam rysunek deflegmatora w przekroju. Oczywiście chłodnica będzie skonstruowana na takiej samej zasadzie.
Obrazek
kwik44 pisze:hmm, półkowa - sitowa, nie będzie bardzo droga o ile masz "dostęp" do spawacza i nie potrzebujesz ładnych łączy
Ja jestem spawaczem z zawodu i mam 8-letnią praktykę oraz sprzęt do wszelakiego spawania, dlatego wszystko będę wykonywał sam, a o pomoc i podpowiedzi proszę oczywiście was bardziej doświadczonych "Psotników" :D
kwik44 pisze:@klepa - zupełnie inny produkt wyjdzie z półkowej, a inny z rury z wypełnieniem. No ale każdemu smakuje coś innego Ja zdecydowanie polecam wszystkim smakoszom półkową
Dlatego moja konstrukcja będzie modułowa i łączona na skręcane złącza spożywcze, więc jeśli będę chciał to zmieniam zwykłą rurę na kolumnę półkową a reszta konstrukcji będzie nie zmieniona :D

kwik44
1250
Posty: 1256
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 238 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: kwik44 »

hmm, zależy jaką konstrukcję planujesz. Ja mimo wszystko sugeruję głowicę typu CM do półkowej, aczkolwiek są koledzy którzy używają z powodzeniem LM. Najdroższe będą i tak szkła i złącza. I jak pisałem wyżej - sita są dużo tańsze ale jednocześnie bardziej wymagające niż kołpaki. Przeczytaj posty na forum - jest o obu rodzajach kolumn 8-)

Ja też się wzorowałem na CrystalDragonie + konstrukcjach z forów zagramanicznych i po 2. latach właściwie kolumny z wypełnieniem nie używam. Może jak rozwinie się temat "czystej czystej" to wrócę. Na teraz jednak zboża z beczki i owoce rulez!
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: kmarian »

@ksiazemarek.
Widzę, że jesteś na tym etapie co ja kilka lat temu. Pomysłów miałem wiele, co jeden to bardziej "ekonomicznie uzasadniony". Był też między innymi, pomysł podobny do Twojego, z tą różnicą, że moje rurki miały 100 cm długości i miały być chłodzone powietrzem. Dobrze, że tego nie wykonałem, poniżej zamieszczam rysunek.

Najpierw jednak zrobiłem LM z głowicą "NS", mam ją do dziś i planuję dorobić OLM. Że projekt "wielorurkowy" ciągle wydaje mi się być całkiem ciekawy, to właśnie głowicę OLM wykonać mam zamiar podobną metodą (19 rurek Φ8, długość 80 mm w kolumnie Φ50). Nie wiem czy mi się to uda zrobić, może się uda.

Moim zdaniem (wcale z nim liczyć się nie musisz), koledzy dobrze radzą bo temat znają. Jednak, jeśli sobie zaplanowałeś to zrobić, masz możliwości, to zrób to.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: lesgo58 »

@ksiązemarek
Jesteś na wygranej pozycji, bo masz umiejętności i masz warsztat. Idź w kierunku półkowej. Wybór rodzaju półek zostawiam Twojemu wyborowi. Ale doradzałbym ci bardziej półki kołpakowe. Nie będzie Ciebie to drogo kosztować. Zwłaszcza, że przy odrobinie szczęścia można nabyć materiały za ułamek rynkowej ceny.
Nie wiem czy widziałeś ten wątek:
http://alkohole-domowe.com/forum/post13 ... ml#p138456
Ale może być jednym z przykładów jak zrobić półkową w miarę tanim kosztem.
kwik44 pisze:...Ja też się wzorowałem na CrystalDragonie + konstrukcjach z forów zagramanicznych i po 2. latach właściwie kolumny z wypełnieniem nie używam. Może jak rozwinie się temat "czystej czystej" to wrócę. Na teraz jednak zboża z beczki i owoce rulez!
:ok:
Zgadzam się z Tobą co do ograniczonych możliwości kolumny z wypełnieniem. Temat czystej rozwija się jak się rozwija. Zaczyna żyć swoim życiem. Niekoniecznie idąc w tym samym kierunku o jakim myślałem zakładając wątek. Ale to było do przewidzenia.
@kwik44 . Gwarantuję Ci, że i na półkowej też otrzymamy ekstra czystą. Pierwsze sygnały o takiej już istnieją. Ale o tym miało być w momencie, gdy zacznie się dyskusja na temat destylacji/ rektyfikacji. Moim zdaniem sukces czystej to 40% nastaw, 40% destylacja i 20% inne elementy (woda, ewentualnie bonifikatory, ewentualnie filtry - elementy bardzo wrażliwe i wymagające pogłębionej dyskusji).
Przepraszam za to OT, ale tak mi się wyrwało. :)
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

kwik44
1250
Posty: 1256
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 238 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: kwik44 »

No to OT trochę więcej ;) Lesgo - widzę, że podobnie myślimy 8-) Odnośnie kosztów kołpaków - jeśli masz szpej do zagniatania rurek miedzianych to faktycznie ich wykonanie nie będzie drogie. Koszt wyjdzie z 2-3x więcej niż laserowo wycinanych sit. Kwestia jak tanio kupisz miedź. Nie licząc oczywiście radochy z własnoręcznego ich wykonania. Z "usługą" będzie zdecydowanie drożej. Dlatego napisałem wyżej, że sita są łatwe i tanie w wykonaniu ale trudniejsze w użytkowaniu. Kołpaki wiele wybaczają ;)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: radius »

kwik44 pisze: jeśli masz szpej do zagniatania rurek miedzianych to faktycznie ich wykonanie nie będzie drogie.
Nie trzeba nieć nawet żadnego "szpeja" do zagniatania ;) Jutro wrzucę mój pomysł na kołpaki a'la StillDragon, łatwe w wykonaniu i wcale nie takie drogie :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Szlumf
2000
Posty: 2373
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 581 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: Szlumf »

U mnie w nowej będą kieliszki turystyczne.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: robert4you »

No chyba się skuszę na półkową kolumienkę.
************************************************************************
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: RE: Re: Dragon Still według mnie

Post autor: Pretender »

radius pisze:
kwik44 pisze: jeśli masz szpej do zagniatania rurek miedzianych to faktycznie ich wykonanie nie będzie drogie.
Nie trzeba nieć nawet żadnego "szpeja" do zagniatania ;) Jutro wrzucę mój pomysł na kołpaki a'la StillDragon, łatwe w wykonaniu i wcale nie takie drogie :)
Nie każ czekać...
Brakuje mi tylko kołpaków.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

lesgo58 pisze:Jesteś na wygranej pozycji, bo masz umiejętności i masz warsztat. Idź w kierunku półkowej. Wybór rodzaju półek zostawiam Twojemu wyborowi. Ale doradzałbym ci bardziej półki kołpakowe. Nie będzie Ciebie to drogo kosztować. Zwłaszcza że przy odrobinie szczęścia można nabyć materiały za ułamek rynkowej ceny.
Oczywiście wcale nie odrzucam pomysłu kolumny półkowej, a wręcz przeciwnie chętnie zgłębię temat.
Jednak jak już wcześniej wspomniałem materiały, które posiadam obecnie w warsztacie pozwalają mi na taki, a nie inny projekt.
Do obecnej chwili pracowałem na kolumnie ZP i tak pomyślałem, że pora na coś innego. Zasadniczo to kupiec trafia mi się na mój sprzęt i to jest nawet dogodny moment na zbudowanie czegoś nowego niedużym kosztem.
Zacznę zbierać materiały z pobliskiego skupu metali kolorowych i liznę trochę wiedzy na temat półkowej i kiedyś na pewno sobie taką zbuduję, ale do tego czasu będę działał na sprzęcie, który zbuduję według obecnego projektu.
radius pisze:Nie trzeba nieć nawet żadnego "szpeja" do zagniatania Jutro wrzucę mój pomysł na kołpaki a'la StillDragon, łatwe w wykonaniu i wcale nie takie drogie
Również chętne poznam ten patent :)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: radius »

Koledzy, trochę cierpliwości ;)
https://www.youtube.com/watch?v=zjrggho-iwo
Na pewno w tym tygodniu napiszę co i jak :lol:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: Pretender »

ok, ok
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

Koledzy potrzebuję jakiegoś rysunku do wykonania portu termometru do wspawania. Posiada ktoś takowy?
A i jeszcze jedna sprawa, jaki wybrać termometr? Na allegro jest wiele różnego typu, z różnymi sondami.
http://stalowkasklep.pl/termometr-tabli ... p-122.html
Czy taki spełni zadanie?
Awatar użytkownika

kopytoszczak
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 10:37
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: kopytoszczak »

Dla takiego termometru to wystarczy wspawać kawałek rurki fi 6mm i w środek włożyć wężyk silikonowy do uszczelnienia, to będzie najtańsza opcja i sprawdzi się. Można też wspawać np. mufę 3/8 cala i do tego dokupić dławik, wersja troszkę droższa, ale bardziej elegancja 8-) i rozwojowa, w mufę można np. zwkręcić taką sondę temp. http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... -cala.html do np. takiego termometru http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... iczny.html
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: robert4you »

Tak, spełni .
************************************************************************
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

kopytoszczak pisze:Można też wspawać np. mufę 3/8 cala i do tego dokupić dławik, wersja troszkę droższa, ale bardziej elegancja i rozwojowa, w mufę można np. zwkręcić taką sondę temp. http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... -cala.html do np. takiego termometru http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... iczny.html
Przyznam, że opcja droższa fakt, ale posiadam tokarkę w warsztacie więc nic nie stoi na przeszkodzie abym sam dotoczył sobie port na termometr.
Jeśli ktoś ma lub może dla mnie zrobić rysunek techniczny z dokładnymi wymiarami portu z poniższego zdjęcia będę bardzo wdzięczny.
Obrazek

łmarko
100
Posty: 124
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2014, 00:25
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: łmarko »

Kolego " ksiazemarek", kup na początek 3/8" mufkę i nypel, będziesz miał wymiary, mufa na pół. :D
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: Pretender »

Mufa i korek, 1/4

kwik44
1250
Posty: 1256
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 238 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: kwik44 »

Radius :-) tydzień minął, nawet dwa
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: radius »

O, kurczątko :o Gdzieś mi umknęło, że miałem odpisać. Dzisiaj już mi się nie chce ganiać do garażu, ale jutro pokażę ten grzybek :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: radius »

Ech, te soboty :? Człowiek ma tyle roboty :pije: , że nie ma czasu nawet na własne przyjemności :mrgreen:
Zaczynam więc dzisiaj instruktaż, jak wg mnie można by zrobić grzybek a'la ProCap, Still Dragona.
Co prawda, w tym poście - http://alkohole-domowe.com/forum/post13 ... ml#p139414 kol.lorakkarol pokazał jak można taką półkę zrobić, ale z pomocą tokarza (podtoczenie), ja obszedłem się bezpomocy tego fachowca :)
Mój grzybek robię z zaślepki 42, trochę większy niż oryginalny ProCap, gdyż moją półkowa także będzie ciut większa niż 2".
Materiały, które użyłem. W nawiasie podaję wymiary dla Still Dragona:
- zaślepka 42 (35)
- zaślepka 28 (22)
- zaślepka 18 (15)
- rurka 28 (22)
- rurka 18 (15)

Z zaślepki 18, odciąłem pierścień o szerokości ok. 3 mm i wlutowałem na rurkę. Resztę zaślepki także skróciłem do wysokości ok. 5 mm.
kołpak.jpg
Z zaślepki 28, odciąłem pierścień o szerokości ok. 5mm, który wlutuję na rurkę i zamiast podtoczenia będzie opierał się na dolnej powierzchni półki.
kołpak1.jpg
W zaślepce 42 wywierciłem otwór fi 18 na rurkę przelewową
kołpak2.jpg
Tak to wygląda jeszcze nie skończone.
kołpak3.jpg
W poniedziałek powiercę otworki przelewowe, skrócę kołpak i powycinam ząbki, polutuję wszystko do kupy i zamieszczę zdjęcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

kwik44
1250
Posty: 1256
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 238 razy
Dragon Still według mnie

Post autor: kwik44 »

Ja planuje podobnie, kapa 42 tylko rura 35 na "stojak". Tak mi wychodzi z przeskalowania rysunków procap36. Zamiast kap zamierzałem użyć krążków miedzianych. Wysokość grzybków 1.5-1.7 cm. Inaczej poziom płynu na półce będzie wysoki. Więcej płynu to czystszy destylat. A ja głównie owoce sępie :) Ten pierścień na powrocie dodatkowo podniesie jeszcze poziom cieczy na półce.

Dzięki Radius
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: szatajoh »

Orginalny ProCap SD rozłożony na czyniki pierwsze dla lepszego zrozumienia patentu Radiusa .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

Radius jak skończysz, to pokaż jak, to wygląda w całej okazałości oraz rozłożone na części pierwsze, jeśli możesz, to dobrze by było, abyś wykonał jakiś rysunek techniczny z wymiarami dla pełnej jasności i zrozumienia. Przekonałeś mnie do półkowej :) Zaczynam zbierać materiały!
Awatar użytkownika

Kula
1150
Posty: 1186
Rejestracja: niedziela, 4 lip 2010, 19:13
Krótko o sobie: Tester eksperymentator ...............
Ulubiony Alkohol: swój własny .............................
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 140 razy
Kontakt:
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: Kula »

@Radius
Maż zamiar wycinać ząbki w grzybku czy tak jak jest??
Pozdrawiam

Kula

www.StalowkaSklep.pl - destylatory, kotły z płaszczem, akcesoria do budowy i stal kwasoodporna
https://www.facebook.com/stalowkadestylatory
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: radius »

@kula;
radius pisze:W poniedziałek powiercę otworki przelewowe, skrócę kołpak i powycinam ząbki,
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Kula
1150
Posty: 1186
Rejestracja: niedziela, 4 lip 2010, 19:13
Krótko o sobie: Tester eksperymentator ...............
Ulubiony Alkohol: swój własny .............................
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 140 razy
Kontakt:
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: Kula »

Taaaaaaa.
Czytać to trzeba "umić" a nie tylko literować.
Pozdrawiam

Kula

www.StalowkaSklep.pl - destylatory, kotły z płaszczem, akcesoria do budowy i stal kwasoodporna
https://www.facebook.com/stalowkadestylatory
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

Dziś trochę podziałałem w garażu i prawie ukończyłem deflegmator.
Może jutro też znajdę chwilę czasu na dalsze prace.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

arbaletnik
400
Posty: 414
Rejestracja: środa, 29 sty 2014, 10:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 103 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: arbaletnik »

Super. Podoba mi się. Jaka długość deflegmatora i średnica? Ładne spawy. Gratuluję.
Gdy wszyscy myślimy tak samo, nikt nie myśli. W.Lipman
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

Średnica zewnętrzna to 63,8mm a długość płaszcza wraz z rurkami wynosi 200mm.
Średnica samej kolumny będzie 54mm. Wymiary podane są w projekcie w pierwszym poście.
Jestem z zawodu spawaczem, wiec spoiny muszą być najlepsze, u mnie dokładność wykonania jest priorytetem.
Awatar użytkownika

arbaletnik
400
Posty: 414
Rejestracja: środa, 29 sty 2014, 10:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 103 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: arbaletnik »

Nie gniewaj się kolego , ale myślę, że popełniasz duży błąd. Przeczytałem cały twój wątek od początku. Jeżeli jesteś spawaczem to nie będziesz miał problemów. Nie wiem po co się pchasz w tego stilla, o średnicy 54 mm. Projekt, który masz na pierwszej stronie jest idealny na półkową. Przecież nie musisz od razu robić wzierników i półek. Zrób tylko główną kolumnę o średnicy co najmniej 75 mm, lub najlepiej 100 mm, możesz ją wypełnisz czym chcesz. Potem jak zechcesz, to dorobisz wsuwane drzewo z półkami do wewnątrz i będziesz miał półkową. Będziesz miał czas , doczytasz, projekt jest rozwojowy. Ale z 54 mm naprawdę nic nie uzyskasz, szkoda materiałów i twojego czasu. Buduje półkowa wiec trochę jestem w temacie. Koledzy na początku wątku dobrze ci radzą . Idź w stronę półkowej. Ten projekt nie różni się niczym od półkowej, tylko średnice głównej kolumny ma za małą. Powiem Ci , że niektórzy "półkownicy" wyciągają półki i mogą kolumnę wypełnić dowolnym wypełnieniem, ale w druga stronę to nie działa, niestety. W tej chwili masz już chłodnice produktu, będzie dobra też do półkowej. Zrób tylko główna kolumnę i deflegmator o większej średnicy , wziernik teoretycznie też może być tylko jeden na dolnej półce, ale to możesz zrobić później. Zastanów się. :?:
Gdy wszyscy myślimy tak samo, nikt nie myśli. W.Lipman
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

Materiały na półkową już powoli zbieram więc spokojnie, będzie półkowa.
Na razie stary sprzęt znajomy chce odkupić, a ja na czymś pracować muszę i póki nie zdobędę materiałów na półkową, to będę jechał na sprzęcie, który buduję.
Tak jak wspomniałeś, mój projekt jest bardzo podobny do półkowej, więc jeśli już zbuduję kolumnę główną, tak jak należy, to oczywiście rura zostanie wymieniona na półkową, a pozostały materiał pójdzie na wydech do jakiegoś auta, bo robię ich sporo.
Potraktujmy obecny projekt jako tymczasowy przed docelowym projektem półkowej.
Oczywiście nie gniewam się na nikogo, bo dobrze mi radzicie a ja biorę naprawdę każdą uwagę do serca :)

Kolego radius czy już dokończyłeś swoje grzybki?
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

Witam! Moja koncepcja odnośnie do kolumny zmieniła się diametralnie:) Wczoraj na skupie metali kolorowych znalazłem nieco materiałów z kwasówki które idealnie nadadzą się do stworzenia czegoś fajnego.
Będę osobiście dążył do takiej konstrukcji:
Obrazek
Kolumna najprawdopodobniej będzie średnicy 70mm wewnątrz, ponieważ wczoraj znalazłem kawałek rury, który idealnie nada się na deflegmator o takiej średnicy.
W związku z tym chciałbym zapytać, czy zna ktoś jakąś firmę, gdzie kupię niedrogo szkła i uszczelki sylikonowe?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: Pretender »

Uszczelki tylko na zamówienie, wyborem jest zastosowanie płaskich uszczelek. Szkła szukaj w firmie kapilar pod Łodzią.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ksiazemarek
30
Posty: 41
Rejestracja: piątek, 21 sie 2015, 20:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bez znaczenia byle domowy :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dragon Still według mnie

Post autor: ksiazemarek »

Pretender pisze:Uszczelki tylko na zamówienie, wyborem jest zastosowanie płaskich uszczelek. Szkła szukaj w firmie kapilar pod Łodzią.
Dzięki jutro zadzwonię do firmy i zapytam o cenę rur szklanych i czy dotną na wymiar. Co do uszczelek to gdzieś chyba na allegro widziałem takie do wzierników rurkowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”