Znaleziono 6 wyników

autor: dr_zoidberg
środa, 11 mar 2020, 23:08
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5056

Re: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc

i kolejny proces za mną - na cukrówkach idzie superancko tylko problem z końcówką: grzanie, stabilizacja 1h, odbiór przedgonu 3 k/s przez 1,2h, następnie odbiór z prędkością 17ml/m jeszcze trzech setek w kibel i przeszedłem do odbioru gonu z prędkościami a AlkoCalc-a - szło jak ostatnio przy cukrówc...
autor: dr_zoidberg
środa, 11 mar 2020, 10:36
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5056

Re: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc

hej

Temperatura na kolumnie była 78,11 - jak szła na 78,3 to przykręcałem - czyli o 0,2 stopnia. Jak nie przykręcałem to za chwilę na głowicy z 76,67 zmieniała się na 76,73-76,76 czyli o 0,1.
Nie przejmować się takimi skokami ?

pzdr
autor: dr_zoidberg
wtorek, 10 mar 2020, 22:50
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5056

Re: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc

hej Średnica rury 60,3 zewnętrzna. Cały czas studiuje forum i zdaje sobie sprawę, że sprężynki lepsze ale jak pisałem pożyczony sprzęt.. do swojego to nawet bym się nie zastanawiał. No i jestem po drugiej destylacji surówki metodą 2,5 - wczoraj - nie picuję się ile czasu mi to zajęło bo mi pokażecie...
autor: dr_zoidberg
niedziela, 8 mar 2020, 22:24
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5056

Re: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc

Hej, dzisiaj po 3 zabiegu i powoli łapie temat. Wystartowałem o 12stej i pierwszy raz cały proces pojechałem na 85% mocy czyli niby 2975 W. 13:00 zagotowanie i para w gwizdek. Temp na kolumnie poleciała max 80,98 na głowicy - ucho przyłożyłem jak zwykle - w środku jak w pralce przelewanie i młócenie...
autor: dr_zoidberg
niedziela, 8 mar 2020, 10:56
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5056

Re: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc

11-godzinny proces przy kegu 50 l to sporo za długo. I jeśli chcesz czysty spirytus to jest sporo do zrobienia/poprawienia. Praktycznie wszystko jest w kompendium, ale być może jest ono na ten moment zbyt zawiłe dla Ciebie. Dlatego jak masz ochotę to skontaktuj się ze mną na PW, bo tu by długo pisa...
autor: dr_zoidberg
sobota, 7 mar 2020, 21:43
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5056

Pierwsze kroki - analiza, problemy, prośba o pomoc

Witam wszystkich psotników. Dołączyłem do Waszego grona, ponieważ bawię się w nalewkarstwo a koszty zakupu rozcieńczalnika mocno obciążają budżet - nadarzyła się okazja wypożyczenia sprzętu od kumpla więc to co chodziło mi po głowie od jakiegoś czasu realizuje. Sprzęt: Aabratek, keg 50 l, grzałka 35...

Wyszukiwanie zaawansowane