Doradzenie w sprawie drutu do produkcji sprężynek pryzmatycznych

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
Henks
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 mar 2012, 21:24

Post autor: Henks »

Witam zamierzam zacząć produkcje sprężynek pryzmatycznych wszystko jest już gotowe, mała tokarnia i maszynka do cięcia brakuje mi tylko drutu. Prosiłbym o polecenie jakiegoś dużego producenta który ma rozsądne ceny, bo jak mi napisał wiremet 110zł za 3 kg drutu 0.25mm to szczena mi opadła wraz ze wzrostem zakupionych kilogramów cena maleje ale to nadal drogo czy ktoś z was kupował kiedyś gdzieś taki drut? bo szpule dla pszczelarzy po 0.5kg to troche mało i nie wiadomo co to za rodzaj stali. Prosze o pomoc a jak się wszystko uda i zaczne produkcje to ceny będą napewno tańsze niż na allegro
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lip 2019, 11:59 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: MikeB »

Pokaż jaki uzyskujesz kształt sprężynek :)
Jeżeli chcesz zacząć produkcję, to kupuj raczej po 100 i więcej kg. Do jednej kolumny potrzebujesz prawie 2kg drutu...

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: Brzydal »

Ta cena jest dobrą ceną. Nie napisałeś ile chcą za 100 kg, ale ta cena nie jest zła. 35 zł za kg. to naprawdę dobra cena. Zobacz ile kosztuje kg nierdzewki w rurze, czy blasze i wtedy wydziwiaj.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 mar 2012, 23:55 przez pokrec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja jak po głębszym...
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

CCcom
30
Posty: 30
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 08:59
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: CCcom »

Za taką cenę to sam kupię, i pół tony..! Mam firmę Virmet pod nosem, ale w miejscowości Niedrzwica pod Lublinem, tylko oni nie mają tam takiego asortymentu. Może zrobimy jakieś grupowe, forumowe zamówienie...??!!!

Autor tematu
Henks
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 mar 2012, 21:24
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: Henks »

Wszystko bardzo ładnie pięknie, wiadomo że taki drut najlepiej kupować w jak największych ilościach tylko że na początek chciałem spróbować z mniejszą ilością czy się sprzedaje itd. Z czasem brałbym większe ilości ale teraz boje się wyłożyć 3500zł na drut.
Oczywiście bardzo chętnie złożę się z innymi forumowiczami na zakup większej ilości, istnieje możliwość zakupu np 15kg w cenie 70zł/kg a oni mogą to nawinąć na dwie szpule które też kosztują po 10 zł + koszt transportu. Co wy na taki pomysł ? czy jest ktoś chętny?. Wieczorem wstawię zdjęcie jak wyglądają sprężynki a jeśli komuś by zależało to składa u mnie zamówienie na takie sprężynki i w zależności od ilości cene bym podał na początku obiecuje że wezmę tyle aby tylko zarobić symbolicznie za czas spędzony przy tokarni
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: Zygmunt »

Jak kształt jest ok to mogę na dobry początek kupić do testów 3 litry.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Henks
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 mar 2012, 21:24
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: Henks »

Kilka fotek stopień zwinięcia zwojów drutu zależny jest od naprężenia więc łatwo go regulować dlatego zamieszczam kilka rodzai. Sprężynki mogą być robione na matrycy o formacie prostokąta lub trójkąta równobocznego. Osobiście wydaje mi się że prostokątne mają więcej wypustek dlatego kontakt z następnym zwojem jest niewielki. Proszę nie zwracać wagi na niedoskonałości drutu ponieważ pochodzi z odzysku. Myślę także że drut ze stali nierdzewnej będzie łatwiejszy do obróbki bo jest bardziej twardy i zwoje nie będą się tak zaginały

http://www.fotosik.pl/u/henks1
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lip 2019, 11:57 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: rozrywek »

Niestety z handlowo-biznesowego punktu widzenia inwestycja jest jednak wymagana, ryzyko też pozostaje. Pocieszające jest to że twój produkt jeśli nie chwyci,to i tak ci się zwróci, ktoś to jednak kiedyś kupi. Najwyżej poczekasz, alebez emocji.. nie zardzewieje w garażu... (ponury żart)

Nie możesz jednakże oczekiwać zrzutki, założenia kasiorki za ciebie i wykonanie po tzw prawie kosztach dla kolegów z forum paru litrów sprężynek co do których sam nie jesteś do końca pewien, odnośnie litrażu, gięcia,kształtu, parametrów technicznych.

Tego typu projekty albo chwytają albo nie!!!! albo jesteś w dupie albo robota w chałupie!!!

Nie traktuj tego osobiście... czysto techniczne dobre rady. Zyczę ci abyś stworzył produkt który naprawdę podniesie parę półek teoretycznych wyżej nas,,,, apraktycznych ciebie.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
Henks
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 mar 2012, 21:24
Skąd bierzecie drut na sprężynki

Post autor: Henks »

Witam, chciałem się spytać skąd macie drut nierdzewny o średnicy ok 0.3mm i czy możecie polecić mi jakiegoś taniego producenta który właśnie taki robi. Wiem że istnieje coś takiego jak drut do ramek pszczelarskich ale on wychodzi po 70zł za kg z przesyłką więc trochę drogo. Zakupiłbym ok 10kg więc może jakaś zniżka byłaby co polecacie?
Awatar użytkownika

Freitag
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 22:16
Krótko o sobie: Jestem upartym i uczciwym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Naleweczki mojej żony :-)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: południowo-zachodnie okolice Warszawy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: Freitag »

Cześć
Henks jak przeczytałem twój pierwszy post to ucieszyłem się jak cholera, że w końcu ktoś znalazł tani drut. Nie wiem skąd dostałeś taką cenę - 110 pln za 3 kilogramy. W tej cenie to już dziś jestem w stanie kupić 100 kg. Jeżeli masz możliwość zakupu w tej cenie to ja jestem pierwszym chętnym. Może wtedy moja maszynka, na którą poświęciłem trzy miesiące prób i pracy...nie kurzyła by się. No ale zadzwoniłem do firmy którą podałeś w swoim poście i tu zonk. Przy zakupie 10 kg stali 1.4301 średnicy 0,25 wyszła cena 650 zł plus 2 szpule po 10zł. Dodam, że to są ceny netto…. Jeżeli masz w cenie 35zł/kg to proszę o info na pewno się zrewanżuję
Pozdrawiam Irek
Ostatnio zmieniony piątek, 4 maja 2012, 14:13 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja, interpunkcja ...
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: klodek4 »

No i ja też byłbym zainteresowany kupnem sprężynek /wszystko zależy od ceny/, moja kolumna w montażu, chciałbym żeby wypowiedzieli sie fachowcy w sprawie Twoich sprężynek, ja bym potrzebował do wypełnienia rurę o średnicy 49 mm a wypełnienie na wysokość 120 cm to ile bym tego potrzebował :?:
Awatar użytkownika

kubusiowy
50
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: kubusiowy »

Jak dla mnie to sprężynki Henks sprzeda na allegro na pewno, ale na tym forum najlepszych znawców w mowie i szkle nawet nie nadają się one do długopisów. Ja kupiłem drut w Apisie w Lublinie gotowałem w sodzie kaustycznej następnie wytrawiłem i nic się nie dzieje.Pani oczywiście nie wiedziała czy to kwasówka czy nierdzewka magnes w każdym bądź razie nie czepia się tego.

Autor tematu
Henks
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 5 mar 2012, 21:24
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: Henks »

Freitag, niestety muszę cię rozczarować 110pln to cena za kilogram przy zakupie 3kg np.
3kg - 330zł (110zł/kg)
10kg - 700zł (70zł/kg)
15kg - 975zł (65zł/kg)
więc jak dla mnie to trochę drogo, lecz jak dotąd nikt nie znalazł lepszej oferty, albo nie chce się nią podzielić. Każdy kręci sprężynki a drut to im wróżka mleczna przynosi :D
Bardzo proszę o podawanie konkretnych firm, a nie wymądrzanie się że to niedrogo, bo jak wiadomo jak ma się dobre układy to można drucik dużo taniej załatwić :x
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: lesgo58 »

Poniżej tabela pokazująca ile sprężynek potrzeba w zależności od średnicy i długości kolumny.
Myślę ,że kolega Plipek1 vel Szymonli z Allegro mi wybaczy za wypożyczenie tabeli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

kubusiowy
50
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: kubusiowy »

Witam, tabela odzwierciedla realne wartości, ale tylko dla danej średnicy drutu. Dla poparcia tej tezy podam własny przykład: rura 76 mm, wysokość 120 cm, poszło 5,2 kg materiału 0.4 mm do wypełnienia całości.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 maja 2012, 00:02 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja.
Awatar użytkownika

Freitag
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 22:16
Krótko o sobie: Jestem upartym i uczciwym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Naleweczki mojej żony :-)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: południowo-zachodnie okolice Warszawy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: Freitag »

Cześć
Kol. Henks swój pierwszy post napisałeś w ten sposób że podałeś cenę 110zł za 3kg i stąd całe zamieszanie. Ja drut na swoje wypełnienie zakupiłem w Mikrohucie w cenie 85zł/kg brutto co prawda był to drut nierdzewny sprężynowy 1.4410 a nie 304(1.4301). Kupiłem szpulkę 5kg( za którą nie musiałem dodatkowo płacić)i zostało mi około kilograma drutu, z niego chciałem porobić różne kształty i wielkości. Z nich porobić testy…. ale nie znalazł się chętny przynajmniej na razie do zrobienia rzetelnych pomiarów, testów i zaprezentowania ich na forum, a ja po prostu za cienki jestem aby je zrobić… za jeszcze za mała wiedza niestety. To miał być mój wkład na początek w rozwój forum i naszego hobby. Widzisz najtańszy drut dostępny w tej chwili jest w cenie około 65zł/kg. A w przybliżonej cenie można zakupić gotowe sprężynki u kol. Pilipka. Ja nie chciałbym robić zawodowo tych sprężynek, ale bardzo chciałbym poszukać kształtu i rozmiarów najbardziej wydajnych a zarazem "przewiewnych" dla naszych kolumienek, a nie zrobić kształt i rozmiar najlepszy z punktu widzenia ekonomicznego…. producenta. Każdy z nas ma inny punkt widzenia i to również powinniśmy szanować.
kol. Kubusiowy zapodał byś lepsze zdjęcie bo z tej miniaturki nie za bardzo można obejrzeć kształt.
Pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika

kubusiowy
50
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 18:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: kubusiowy »

Witam, dodaję większą fotkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Freitag
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 22:16
Krótko o sobie: Jestem upartym i uczciwym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Naleweczki mojej żony :-)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: południowo-zachodnie okolice Warszawy
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Doradzenie w sprawie drutu

Post autor: Freitag »

Cześć
Przepraszam założyciela tematu za zaśmiecanie ;) . Kol. Kubusiowy dzięki za zdjęcie. Kształt sprężynek fajniusi …a mi się wydawało że 0.4 mm to za gruby drucik. Tylko długości masz różne czy to moje wrażenie optyczne?
Pozdrawiam Irek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”