Znaleziono 6 wyników

autor: Dominik86x
niedziela, 15 mar 2020, 18:16
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!
Odpowiedzi: 358
Odsłony: 158441

Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Odgrzewam kotleta bo linki powygasaly. Czy taki termometr będzie ok https://allegro.pl/oferta/termometr-ele ... 5633701536 ? Mam takie za 10zl i są lipne- temp skacze nie da się kierować wskazaniami
autor: Dominik86x
niedziela, 1 mar 2020, 13:44
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3935

Re: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł

Teraz chyba już puszczę normalnie zobaczymy co będzie. I tak będę musiał się liczyć z tym że pierwsze kilka razy pewnie nic dobrego z tego nie wyjdzie bo będzie zalatywalo metalem a chce pożądanie wypłukać maszynę. Tylko mnie dziwi brak stabilności na górze chociaż chyba i tak ważniejsza jest temp n...
autor: Dominik86x
sobota, 29 lut 2020, 15:00
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3935

Re: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł

Finalnie wyglądało to tak. Na kolumnie 94.4 stabilna a regulacja refluksem to albo podnosi się albo opada o 0,1 a na głowicy na górze temp skacze 95-97 i te okolice cały czas. Termometr sprawdzony pokazuje dobrze. A może puszczanie na wodzie jest takie nie miarodajne?
autor: Dominik86x
sobota, 29 lut 2020, 12:20
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3935

Re: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł

Dziwne. Na kolumnie stabilnie 94.4 na kegu niecałe 100 a na głowicy skacze 71-75 stopni. Oczywiście nastawiona woda.
autor: Dominik86x
piątek, 28 lut 2020, 13:17
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3935

Re: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł

6kg trochę mało na kega 50l. Bo do tego wyszło by dodać 19l wody. Wszystkiego bym miał pewnie z 23-24 litry. Mogę później rozcienczyc aby nastaw był niezbyt mocny tzn poniżej 10 procent?
autor: Dominik86x
piątek, 28 lut 2020, 10:55
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3935

Pierwsze odpalenie aabrateka pomysł

Witam. Jest dużo wątków ale pomyślałem że może jako pierwsze odpalenie zalać wodę z kwaskiem cytrynowym i perhydrolem celem dokładniejszego domycia wszystkiego. Sprężynki i zmywaki wymoczylwm w takim roztworze później zmywaki ugotowałem z płynem wszystko wyplukalem kolumnę i itd umyłem płynem. Czy p...

Wyszukiwanie zaawansowane