Dolewanie do nastawu

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
krzmal
10
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 5 lis 2018, 11:43

Post autor: krzmal »

Cześć

Czy dolewanie do nastawu w beczce, dodatkowej mieszanki owoce/cukier/woda zepsuje mi to co miałem w beczce wcześniej?

Chodzi o to że co parę dni mam nowe owoce a jest to problem po parę litrów co chwilę stawiać nowy pojemnik. Mam sporą beczkę, więc chciałbym do niej dolewać mieszankę. Jak już się zapełni, odczekam jak przepracuje i przedestyluję.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Dolewanie do nastawu

Post autor: masterpaw2 »

Moim zdaniem możesz, tak samo w tym roku robiłem winogron. Co kilka dni nowa partia owoców.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
krzmal
10
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 5 lis 2018, 11:43
Re: Dolewanie do nastawu

Post autor: krzmal »

A to jeszcze się podpytam... Jeżeli mam dajmy na to 50l tej papki owocowo-wodno-cukrowej i skończy się sezon na owoce, mogę dolać sam cukier-drożdże-wodę?

Nie wiem czy dobrze myślę, ale te nowe drożdże zjedzą resztę cukru jeżeli tam wcześniej jakiś pozostał? Gorzej w drugą stronę jak dam ich za dużo to po prostu padną, bo nie będą miały co jeść?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 lis 2018, 17:14 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Dolewanie do nastawu

Post autor: Kamal »

Możesz robić na raty.
Za drugim razem, nie dawaj drożdży. One już będą w nastawie. A i z cukrem ostrożnie, abyś nie miał dużo nut bimberku.
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”