Znaleziono 12 wyników

autor: doctorprocent
wtorek, 1 lis 2022, 10:12
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z winogron
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 4937

Re: Nastaw z winogron

Nie zakładając nowego tematu zapytam tutaj - zrobiłem tak: Do beczki 30kg+ winogron + 3kg cukru - winogrono było bardzo słodkie i wody do 55l około, drożdży nie dawałem i tu chyba zrobiłem błąd. Zacier śmierdzi zmywaczem do paznokci, zadany był w piątek tj 28.10, idzie to jakoś odratować? Wywietrzyć...
autor: doctorprocent
piątek, 7 paź 2022, 23:17
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z winogron
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 4937

Nastaw z winogron

Witam. Mam mnóstwo fioletowych winogron i szkoda żeby to się zmarnowało. Myslałem i czytałem że idzie z tego zrobić dobre brandy tylko jak dobrać proporcje do beczki 120l? Jakie drożdze dać , ile cukru i jak ,,przygotować" winogrono? Kolejny problem to sprzęt - keg 50l i kolumna aabratek z kata...
autor: doctorprocent
czwartek, 6 paź 2022, 20:18
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 7592

Re: Problem z nastawem

Blg 26 to sporo więc tu można szukać niepowodzenia. Zdałażo się i wyższe i wolniej ale przerabiały xd doszedłem do 28kg na 100l gdzie dawały radę dopiero po tej granicy nie przerabiały całości ;d a korzystać z mega pack alcotec na 100l wcześniej dawałem tej samej firmy 2x 48 pure i efekt ten sam No...
autor: doctorprocent
czwartek, 6 paź 2022, 19:47
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 7592

Re: Problem z nastawem

Nie tworząc kolejnego tematu zapytam tutaj. Problem ten sam jakieś leniwe grzyby mi się trafiły - mija ponad tydzień gdzie przy poprzednich nastawach w 3-4 dni przerabiały. Jak dalej nie ruszy a od 3 dni stoi na 10 blg to rozumiem że puścić na rury a co zostanie zlać do beczki dodać cukru i wody tj ...
autor: doctorprocent
środa, 2 lut 2022, 15:02
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw cukrowy śmierdzi
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 9874

Re: Nastaw cukrowy śmierdzi

Dziś 3 dzień od zrobienia nastawu i zapachu jaj już nie ma, bardziej już przypomina wytrawne wino także wszystko chyba idzie w dobrym kierunku ;)
autor: doctorprocent
wtorek, 1 lut 2022, 16:51
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw cukrowy śmierdzi
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 9874

Re: Nastaw cukrowy śmierdzi

Ok dzięki panowie, beczka była niby czysta i zakryta foliami, zdjąłem że strychu i dobrze wymylem, najwidoczniej niedokonca dobrze. Kolumnę mam filtr miedź 30 cm szeroką 60 reszta pryzmatyczne z nierdzewki, zrobię jak piszecie może da rade
autor: doctorprocent
wtorek, 1 lut 2022, 00:54
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Nastaw cukrowy śmierdzi
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 9874

Nastaw cukrowy śmierdzi

Witam. 30.01 wieczorem zrobiłem nastaw tj poprzednio z tym że dałem 1kg cukru więcej tj. : 25 kg cukru, 85l wody 2xalcotec 48 pure. I po 8 h zaczyna się problem. Nastaw zaczyna pracować i dziwnie, inaczej niż poprzedni pachnieć, wracam dziś z roboty wieczorem a w całym garażu zapach zgniłych jaj.......
autor: doctorprocent
poniedziałek, 31 sty 2022, 21:44
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Brak zalewaniua kolumny
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3829

Re: Brak zalewaniua kolumny

Mój błąd, źle policzyłem, z nastawu 2x alcotek 48 pure 24kg cukru i 90 wody otrzymałem łącznie 12 spirytusu + przedgonu i pogony
autor: doctorprocent
poniedziałek, 31 sty 2022, 18:47
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Brak zalewaniua kolumny
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3829

Re: Brak zalewaniua kolumny

Sprezynki zamówione, dzięki za pomoc, pochwalę się efektem jak w końcu jako tako uda mi się to w końcu zrobić.
autor: doctorprocent
poniedziałek, 31 sty 2022, 16:25
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Brak zalewaniua kolumny
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3829

Re: Brak zalewaniua kolumny

Tak zrobię, z tym że piszesz, że nie ma podziału na frakcje, ale przecież metanol ma sporo niższa temp wrzenia? Rozumiem że pogon itp mogą się już nie dzielić ale rozumiem że w moim przedgonie metanolu się pozbywam? Xd
autor: doctorprocent
poniedziałek, 31 sty 2022, 14:52
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Brak zalewaniua kolumny
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3829

Re: Brak zalewaniua kolumny

Satysfakcjonuje, ale chciałbym jak chyba każdy to poprawić :) dziękuję bardzo za odpowiedź skończę to co mam do puszczenia przez rurę i kupie tj radzisz, mój błąd że od razu takiego nie kupiłem.

A co do temp to rozumiem że to może być wina termometru?
autor: doctorprocent
poniedziałek, 31 sty 2022, 12:00
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Brak zalewaniua kolumny
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3829

Brak zalewaniua kolumny

Witam. Mam problem w trakcie destylacji a mianowicie nie mogę doprowadzić do zalania kolumny. Mój sprzęt: Kolumna z rury Fi 60,3 mm, wysokość 135 cm KEG 50l Podwójna grzałka 3500 W (2000+1500) Chłodnica wykonana z rurki karbowanej DN12 Zawór iglicowy do odbioru destylatu 1/4" Szklany Wziernik B...

Wyszukiwanie zaawansowane