Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.

Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Kjubi_Dystrybutor
2
Załączniki
Destylator szybkowar 15l kombo - opinie

Postautor: Kjubi_Dystrybutor » sobota, 10 lut 2018, 00:17

Witam dopiero zaczynam i piszę z pytaniem czy na pierwszy destylator coś takiego ?
http://alembik.eu/520-destylator-szybkowar-15l-kombo.html
Obrazek
Nie ukrywam ,że ogranicza mnie budżet i nie jestem w stanie więcej wydać :cry2:
Może macie jakieś inne propozycje?
Pozdrawiam

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

lasso
50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Re: Co myślicie?

Postautor: lasso » sobota, 10 lut 2018, 01:02

Na Twoim miejscu dozbierałbym więcej kasy i skupił się na kolumnach. Z tego nie uzyskasz dobrej jakości, a może się zdarzyć (co wielokrotnie widziałem), że będziesz zmuszony zareklamować "maszynę". Poczytaj forum odnośnie budowania i zasad, a może postanowisz sam pobawić się w konstruktora. Może masz znajomego spawacza, który jest w stanie pomóc Ci przy pierwszej budowie? Czytaj, pytaj i ucz się i projektuj. Powodzenia!

Awatar użytkownika

masterpaw2
900
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: masterpaw2 » sobota, 10 lut 2018, 02:37

Kolego szybkowar 15l to jakieś 130 PLN + kilka kształtek z miedzi, dwie rurki fi 28, fi 15 (max 70 PLN) i dłubiesz sobie małego pot stilla. Za dwie stówki masz nie powiem, że wypasiony sprzęcik, ale coś, na czym uwarzysz sobie zwykłego bimberku (jak się przyłożysz i pojedziesz dwa razy, to nawet całkiem dobrego), jak i przyzwoite smakówki. https://images.google.pl/imgres?imgurl= ... sh%2Fx%2Fi
Jesli nie masz dwóch lewych łapek (z całym szacunkiem dla lewusów ;) sam nim jestem) to bez problemu coś takiego w domowym zaciszu sobie wydłubiesz.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Awatar użytkownika

seneka
500
Załączniki

Postautor: seneka » sobota, 10 lut 2018, 13:59

Nie kupuj tego. Jak już musisz tanio to kup tu http://allegro.pl/destylator-mikro-pot- ... 35368.html
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

Autor tematu
Kjubi_Dystrybutor
2
Załączniki

Postautor: Kjubi_Dystrybutor » niedziela, 11 lut 2018, 18:35

Dzięki serdeczne będe celował pot-still 15l miedź sprężynki

szymonrc
30
Załączniki

Postautor: szymonrc » środa, 28 lut 2018, 13:38

Tu masz jeszcze tani/300pln 15l i przyzwoity bez zbędnych udziwniaczy i z refluksem:
https://www.bibitor.pl/produkt/destylator-kol-15l-4pal/
Dołożyć tylko katalizator ze zmywaków lub sprężynek i można coś czystego z tego ukapać.

Awatar użytkownika

Licho
50
Krótko o sobie: Emigrantka zarobkowa
Ulubiony Alkohol: Jałowcówka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: Licho » czwartek, 1 mar 2018, 02:11

Właśnie czekam na dostawę takiego czegoś z kraju (bo ja poza) i napisałam do sklepu o wymiary i rodzaj wypełnienia. Dostałam taką odpowiedź:
Wysokość szybkowaru to około 28cm plus wysokość kolumny 34cm. Jest to zestaw bezobsługowy, bez wypełnienia. Konstrukcja tego modelu nie przewiduje wypelniania kolumny.
Nie drązyłam tematu bardziej, ale z tego opisu domyślam się, że deflegmator jest wkręcony/inaczej umocowany na zaworku i wejście do niego ma pewnie kilka milimetrów. Raczej ciężko bez przeróbek będzie tam cokolwiek wcisnąć jako wypełnienie. Może samodziałowe sprężynki zwijane z drutu z cewek 0.02mm na graficie z ołówka 0.5 :) Raczej działać to będzie li tylko i wyłącznie jako potstill ze względu na małą wysokość deflegmatora, który po prostu zastępuje odstojnik (mam nadzieję, że jest skuteczniejszy, no i nie trzeba go będzie opróżniać co chwilę). Połączenie oryginalne, jest prawidłowe do najwyższego palca z chłodnicy. Wydaje się, że jako pierwsza, budżetowa maszynka do smakówek jest w porządku. A przy duuuuużym opanowaniu i 3 destylacjach i do 90+. Jeśli się mylę, to proszę o łagodne sprowadzenie na ziemię. ;)
Licho nie śpi,
Licho czuwa,
Licho psoci,
jak się uda...

sq8wga
30
Załączniki
Re: Destylator szybkowar 15l kombo - opinie

Postautor: sq8wga » piątek, 2 mar 2018, 19:17

Drut miedziany z cewek raczej się nie nadaje - ponieważ prawie na pewno jest powlekany lakierem.

Wysłane z telefonu

Awatar użytkownika

Licho
50
Krótko o sobie: Emigrantka zarobkowa
Ulubiony Alkohol: Jałowcówka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: Licho » niedziela, 4 mar 2018, 15:15

To o cewkach to żart miał być z rozmiarów :D Jak już to użyłabym kabla od żelazka i rozplatanie. :) Ale finalnie to chyba zamówię chyba sprężynki i wsypię po 10cm miedzi i 10 stali bo tylko tyle mam miejsca pod ZP.
Licho nie śpi,
Licho czuwa,
Licho psoci,
jak się uda...

PIOTRGAN
5
Załączniki

Postautor: PIOTRGAN » środa, 23 maja 2018, 21:19

Wszystko dobrze. Wszyscy na nie.
Jako nowy kompletny laik z budżetem do 400 zł
Czy zrobię na tym po prostu coś co ma. % i nadaje się do drinka i ostatecznie do nalewki z nastawy cukrowej.

Awatar użytkownika

masterpaw2
900
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: masterpaw2 » środa, 23 maja 2018, 22:17

Kolego na wszystkim zrobisz coś, co ma %, nawet na tym: post175659.html#p175659 ;)
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

karola44-81
100
Załączniki

Postautor: karola44-81 » czwartek, 24 maja 2018, 22:16

Nie wiem czy już kupiłeś, ale na targowisku sa wystawione nierdzewne beczułki po 50 zł.
Do tego 1,5 rurki cu28 + 70 cm cu 18 chwila z palnikiem i cyną i masz gotową podstawę za ok 200 zł. Dużo fajniejszą jak ten szybkowar.
Jak przeczytasz uważnie ramzolowe tytranie to zrobisz wszystko w jedno popołudnie.
Przy odrobinie chęci uciagniesz fajny bimberek nawet 95%.
Nie idź na łatwiznę!

debros
20
Załączniki

Postautor: debros » piątek, 25 maja 2018, 12:39

Jeśli koniecznie chcesz pozostać przy szybkowarze to celuj raczej w taki z przykrywką od góry (a nie wciąganą jak w tureckich) i uszczelką. Mam zwykły turecki i czasami bywają problemy z pełną szczelnością, jak dekielek przy zaciąganiu trochę źle się ułoży. Strasznie irytujące - procenty uciekają ;-)

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”