Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Trek1990
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 8 sie 2014, 10:59

Post autor: Trek1990 »

Witam wszystkich. Planuje zakup destylatora w związku z tym serdecznie proszę o opinie na temat sprzętu który znalazłem. Bardzo proszę o pomoc z tym ze cena nie może przekroczyć 700zł :(

http://allegro.pl/destylator-gazowy-30l ... 05219.html

Dziękuję i pozdrawiam
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: Zygmunt »

Daj Pan spokój, wieszak. Kto chce tanio, płaci dwa razy- bo raz zapłacisz za to, a potem i tak musisz kupić coś sensownego. Na szybko: termometr w złym miejscu i bez jakiekolwiek dokładności, a wężyk PCV na łączeniu kolumna- chłodnica świadczy o totalnym braku znajomości tematu pana konstruktora.

Niskim nakładem kosztów można by z tego zrobić konstruktywnego, ale na dzień dobry musisz odwiedzić spawacza cele wspawania portu termometru, kupić termometr i wypełnienie, bo z opisu wynika, że rura jest pusta.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: aronia »

Już na czacie Ci odpowiedzieli żebyś z tym dał sobie spokój. Przeczytaj opis zawarty w tej aukcji: http://allegro.pl/destylator-miedziany- ... 01926.html i zobaczysz wszystkie błędy jakie są w tej aparaturze. Do tej kwoty zrób na początek rozwojowego pot-stilla: keg, rura 60,3/63,5 , wypełnienie zmywakowe/pryzmatyczne, termometry i chłodnica - może wystarczy też na elektrykę do tego zestawu(grzałka + regulator). Jak uzbierasz pieniądze to zakupisz samą głowicę i będziesz miał super sprzęt. A bubli nie kupuj, bo szkoda twoich pieniędzy i nerwów.

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: Ryba64 »

A moim zdaniem niech sobie kol.Trek1990 kupi ten "destylator". Jak lubi "szynkę" z hipermarketu po 8,99 zł/kg to i polubi trunki z tej maszyny. Naprawdę jest cała masa ludzi, którzy wierzą, że za małe pieniądze można mieć super jakość. Oczywiście można, pod warunkiem, że ktoś umie, ma mnóstwo czasu i dostępu do tanich i porządnych materiałów. A inaczej cudów nie ma.
Lubię to co naturalne

Ernest
20
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 26 mar 2012, 09:25
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: Ernest »


Autor tematu
Trek1990
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 8 sie 2014, 10:59
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: Trek1990 »

Kol. Ryba64 nie każdy zna się na wszystkim więc tą "szynkę" pozostawię Tobie :). Stworzyłem temat po to żeby się czegoś dowiedzieć ponieważ nie mam doświadczenie w "psoceniu" a chciałbym żeby początki miały jakiś sens.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: aronia »

To tak jak napisałem wcześniej zrób rozwojowego pot-stilla, do którego później dorobisz głowicę i będziesz zadowolony. Obierz drogę użytkownika zask opisaną tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/przero ... 11315.html
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: ramzol »

Pytanie podstawowe. Pił pan kiedyś bimber??
Większość ludzi na tym forum produkuje 96% spirytus ( a część lepszy niż sklepowy) i oni próbują ci pomóc.
Musisz zdecydować czego oczekujesz. Nie wiemy co preferujesz czy czystą czy kolorową czy może "byle w copke pizgało"
@aronia dobrze ci radzi kup kega i rurę zacznij robić bimber a potem to sam zobaczysz. Co nagle to po diable.
https://www.youtube.com/watch?v=1FIf-44V814 i nie kupuj wieszaków.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: Ryba64 »

Trek1990 pisze:Kol. Ryba64 nie każdy zna się na wszystkim więc tą "szynkę" pozostawię Tobie :). Stworzyłem temat po to żeby się czegoś dowiedzieć ponieważ nie mam doświadczenie w "psoceniu" a chciałbym żeby początki miały jakiś sens.
Cześć, napisałem jedynie, abyś nie kupował syfu. Resztę sobie dopowiedz.

Pozdrawiam :piwo:
Lubię to co naturalne

Autor tematu
Trek1990
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 8 sie 2014, 10:59
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: Trek1990 »

Ok, może inaczej... Chciałbym sprzęt do tworzenia dobrego bimbru, głównie ze śliwek (mam kilka drzewek), oczywiście mając już sprzęt będę eksperymentował, więc proszę teraz o porady :), chcę kupić coś gotowego bez przerabiania.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: aronia »

Czyli na początek chcesz smakówki, więc wróć do mojego poprzedniego postu i tam masz opisane co powinieneś kupić. Zestaw powinien spełnić Twoje początkowe oczekiwania, a i w zakładanym budżecie się zmieścisz. Spirytusu na tym nie zrobisz, ale na to przyjdzie czas jak uzbierasz pieniądze na głowicę, a jak posłuchasz rad i zrobisz to z głową to później przeróbka nie będzie kosztowna.

Autor tematu
Trek1990
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 8 sie 2014, 10:59
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: Trek1990 »

Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś sklep internetowy, w którym mógłbym zakupić dobrego pot stilla, którego może w przyszłości mógłbym przerobić na kolumnę według podpowiedzi kol. Aronia?

Dzięki :)
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: gr000by »

Takiego czegoś jeszcze nie spotkałem, jak dotąd wszyscy takie cuda robili sobie sami.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Destylator Gazowy 30L REFLUKS bimBrOwNiCa !TANIO!

Post autor: Zygmunt »

http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... still.html

Już dla kilku Klientów przerabialiśmy nasz destylator prosty na kolumnę- dokładamy połączenie kołnierzowe i wtedy mozna cieszyć się zarówno kolumną, jak i pot-stillem.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”