Destylator bimber keg alkohol destylatory destylat

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
dobrarzecz
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 13 mar 2013, 14:26

Post autor: dobrarzecz »

Witam Szanowne grono

Czytam to forum od dawna i jest to moje główne źródło wiedzy w mojej przygodzie z pędzeniem.

Jakiś czas temu zakupiłem kolumnę na allegro;
http://www.allegromat.pl/aukcja136552

Pierwsza destylacja spoko, 92% mocy uzyskałem, ale posmak metalowych szczotek był fatalny.
Zakupiłem więc ceramiczne pierścienie i kolumnę zasypałem...

Kolejna destylacja moc bez zmian, lecz jakość lekki posmak jakby mleczny (trudno to określić).
Zmodyfikowałem sprzęt i wyciąłem odstojniki.

Kolejna destylacja nadal posmak takiego bimbru mimo że moc w porywach do 94%
Jestem już mocno załamany i nie wiem co może być przyczyną stanu rzeczy i czy w ogóle na takiej kolumnie da rade uzyskać dobrej jakości destylat.

Nie wiem co robię nie tak.
BARDZO PROSZĘ O POMOC
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7330
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Destylator bimber keg alkohol destylatory destylat

Post autor: radius »

Wybacz szczerość, ale kupiłeś najgorszy szajs z możliwych :( Dobrze, że chociaż pozbyłeś się tych wulgarnych odstojników. Żeby na tym aparacie uzyskać dobry destylat, czeka cię kilka "drobnych" modyfikacji. Przede wszystkim wymiana termometru na precyzyjny tablicowy. Następnie wymiana wypełnienia na sprężynki pryzmatyczne, rozdział wody osobno na chłodnicę refluksu i chłodnicę zasadniczą i - jeżeli masz grzanie elektryczne - zakup regulatora. Później siądź spokojnie przed monitorem i poczytaj o dzieleniu frakcji podczas rektyfikacji. W szczególności polecam temat http://alkohole-domowe.com/forum/termom ... c-t52.html
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
dobrarzecz
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 13 mar 2013, 14:26
Re: Destylator bimber keg alkohol destylatory destylat

Post autor: dobrarzecz »

Myślę że do tego już doszedłem, tym bardziej że rywalizuję ze szwagrem który leci na aabratku, różnica jest ogromna, przede wszystkim w jakości.

Termometr już mam...
Czy wsad w postaci pierścieni ceramicznych z dolną dawką miedzi jest oki?
Teraz będe destylował 4 raz. Powiem tak po 2 tyg stania z zaprawką smakuje (ale nie mi ja czuje smrodzik)
dzięki za info
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7330
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Destylator bimber keg alkohol destylatory destylat

Post autor: radius »

No, tym sprzętem to ze szwagrem nigdy nie wygrasz, nawet się nie zbliżysz do jego jakości destylatu, ale możesz poprawić swoje osiągi. Pierścienie ceramiczne mają bardzo słaby parametr HETP, a do tego jeszcze dołożyłeś miedź i w sumie masz bardzo mało półek teoretycznych. Jedyna rada to sprężynki pryzmatyczne, ostatecznie zmywaki i miedzi nie więcej jak 15 cm. to wystarczająca ilość na katalizator. No, a dalej to tak, jak napisałem wcześniej :czytaj:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
dobrarzecz
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 13 mar 2013, 14:26
Re: Destylator bimber keg alkohol destylatory destylat

Post autor: dobrarzecz »

będe walczył...
ale myślę o aabratku bo mnie zadziwia ten sprzęt...
za parę dni przelecę co mam i zrobię jak mówisz...
mam też wrażenie ze sprzęt na allegro często jest dziełem spawaczy a nie psotników...

dziekuję za info
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: Destylator bimber keg alkohol destylatory destylat

Post autor: Pretender »

Spawaczy od balustrad ... najczęściej. Nie poddawaj się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”