Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy

Post autor: jakis1234 »

@mateusz85, jak kupowałem sprzęt, to było trzech czy czterech polecanych wykonawców, gwarantujących dobrą jakość. Dzisiaj jest ich już chyba kilkunastu, czyli jeżeli ktoś się sprawdzi i ma dobre opinie, to też staje się polecanym. I to jest jedyny warunek, nikt nikomu nie płaci, nikt nie robi reklamy za jakiekolwiek korzyści.
Listę polecanych wykonawców robiłem na podstawie opinii z forum, nie znam osobiście żadnego z nich.
I nie dziw się, że chcemy ustrzec nowe osoby przed wyrzuceniem nie małych pieniędzy w błoto. Dlatego proponujemy zakup sprzętu z pewnego źródła.
Nic dziwnego, że nikomu już nie chce się po raz kolejny opisywać wady tych wszystkich e- coś tam z allegro, ile razy można.
W końcu można wymagać, żeby jeden z drugim poświęcił kilka minut i poszukał informacji. Ja czytałem forum przez kilka miesięcy, zanim zamówiłem sprzęt.
@matot2, nie ma problemu, jeżeli będą pozytywne opinie Twoich produktów i będziesz chciał robić sprzęt dla innych, to daj znać i zastaniesz dopisany do proponowanych wykonawców. Jeszcze raz, warunek to odpowiednia jakość sprzętu i obsługi klienta.
Pozdrawiam z opolskiego.
alembiki
Awatar użytkownika

mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: mateusz85 »

To dodajcie informacjeę , że jest to forum dla już coś wiedzących. Najpierw proszę poczytać a potem się pytać. Teraz to wygląda tak że dr.hab tłumaczy dziecku w przedszkolu jak to się powinno robić. Ja się nie dziwię że was to irytuje i wkur..wia,albo wymyślicie jakieś nowe rozwiązanie albo będzie pewnie jeszcze gorzej. Ja nic nie mam do konstruktorów nich ich będzie jak najwięcej. Ja mam swojego jednego i innego już nie chce. Czemu takiemu nowemu nie napiszecie prawdy że bez 2,5 tys nie ma co podchodzić do tematu, a wy mu szukacie sprzętu za 800 zł i tracicie swój czas. I tak do końca nigdy nie będzie zadowolony bo będzie chciał coś lepszego. To nie jest tanie hobby. Nie każdego na nie stać. Większa połowa i tak potrzebuje sprzętu tylko na cukrówkę żeby interes z tego zrobić. To już widać po informacji w poście jak ludzie piszą co chcą produkować. Dobra kończę juz

użytkownik usunięty
Re: RE: Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Góral bagienny pisze: Trzeba było tym palcem koze z nosa wydłubać a nie wywoływać gówno burzę
Płynna znajomość tematu :ok:luzik.

@Kebab :czytaj: Zapewne coś jeszcze by się znalazło na e-destylatory.
https://alkohole-domowe.com/forum/topic24531.html
https://alkohole-domowe.com/forum/topic ... ml#p260096
https://alkohole-domowe.com/forum/topic ... ml#p250490
https://alkohole-domowe.com/forum/topic ... ml#p231203
mateusz85 pisze:Czemu takiemu nowemu nie napiszecie prawdy że bez 2,5 tys nie ma co podchodzić do tematu, a wy mu szukacie sprzętu za 800 zł i tracicie swój czas.
Uważam, że podanie odpowiedniego adresu (ów) jest wystarczającą pomocą w tym temacie dla nowicjusza. Wskazujemy drzwi, on sam musi przez nie przejść. Wystarczy wysłać wiadomość i się zapytać. Co jeszcze trzeba dla niego zrobić?
Dalszej, Twojej wypowiedzi nie ma sensu komentować.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: mateusz85 »

Defacto to ja mam propozycję dla Ciebie. Napisz do administratora tego forum i powiedz mu że jako najlepszy z najlepszych mogę
- redagować każdy temat
- doradzać wszystkim
- być odpowiedzialny w doborze sprzętu
- wymyślać nowe receptury
-negować niekożystne komentarze byle by się ozłocić.
Jeszcze jedno pytanie ; Ty nie masz co w domu robić ?

użytkownik usunięty
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: użytkownik usunięty »

Wydaje mi się, że jesteś odpowiednią osobą do tych rzeczy. Ja w przeciwieństwie do innych, mam co robić. Pozdro :D
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: Kòpôcz »

mateusz85 pisze:(...) Najpierw proszę poczytać a potem się pytać. (...)
@mateusz85
To jest zasada, która obowiązuje na KAŻDYM forum. Nie czuję jakie masz intencje, ale przyjmij, że w odbiorze wygląda to tak, jakbyś do niektórch miał pretensje, że nie chcą się kręcić jak gówno w przerębli wciąż wokół tych samych tematów/pytań. Jak wyżej pisałem - zasadą każdego forum jest najpierw poszukać czy temat, który chcesz poruszyć już nie istnieje, zamiast wparowywania ze błotem na kaloszach jak do obory. Osobiście byłbym za automatycznym kasowanie postów, w których się pojawiają e-destylatory, czy ta słynna antena 7G, na szczęście admini mają więcej wyrozumiałości (dla nowych, bo dla chwilę tu będących użytkowników to zaczyna być jakiś czyściec).
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kebab
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 5 lut 2022, 11:56
Podziękował: 13 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: Kebab »

Gdyby każdy miał przeczytać całe forum to nie miałby już o co się pytać bo chyba każdy temat był tu już poruszany. Mimo to że chyba znalazłbym tu każdą odpowiedź to i tak ciężko to do kupy poskładać i łatwiej jest z czasem pytać i się uczyć bezpośrednio od innych. Zwłaszcza że wszyscy się uczą i coraz to lepsze rady dają. Co do e-destylatory to ja nawet nie pomyślałem żeby szukać na forum tematu. Tyle tego jest w internecie że nie wpadłem że ktoś mógłby gdzieś pisać akurat o tym który sobie wypatrzyłem.
Może kogoś denerwują te same pytania świeżaków - niech zluzuje wora i nie odpowiada, przyjdzie taki co będzie chciał pomóc. Bo chyba o to tu chodzi? Żeby sobie pomagać i się uczyć? W szkole też nauczyciele powtarzają w koło to samo.
Takie moje skromne zdanie.
I chciałem jeszcze zapytać czy za każdym razem będę musiał czekać na zatwierdzenie posta przez moderatora? To strasznie upierdliwe, nie dość że utrudnia i przedłuża kontakt to jeszcze, podam przykład. Napisałem wcześniej posta z pytaniami i nikt go nie czytał bo zanim się pojawił to inny pisali, przez co się między tamtymi wmontował.....

użytkownik usunięty
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: użytkownik usunięty »

Kebab pisze: https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... GlFuf.html
Żeby był czysty i jak najmniej strat, czyli żeby nie trzeba było puszczać po 2 dwa razy.
:D
Wygląda na konkretny sprzęt ale czy aby napewno w automat chcesz inwestować?
Poza tym, wydaje mi się, że żeby osiągnąć skutek, zazwyczaj rektyfikuje się minimum 2 razy, gdyż po 1wszym przebiegu, otrzymujesz surówkę - wsad do procesu nr2. Ale to już Twój wybór.
Kebab pisze:
... czy za każdym razem będę musiał czekać na zatwierdzenie posta przez moderatora?
Chyba tam jest 30 postów do zaakceptowania. Tyle musisz odczekać. Każdy musiał...
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: Kòpôcz »

@Kebab
Uwierz, że opcja "szukaj" na tym forum bardzo fajnie działa;
Zatwierdzanie postów - jest o tym w regulaminie forum, rejestrując się potwierdzałeś, że go przeczytałeś. Długi nie jest.
Luzowanie wora? Wielu zagląda nie wiedząc co się w temacie kryje. Napięty wór nie wynika tyle z pytania, co z tego, że ktoś zabiera nasz czas, bo swój mu poświęcić trudno. To chyba nie jest godna pochwały postawa.

Na dobre zakończenie już wiesz czego lepiej nie kupować.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: Tomik 2006 »

Popieram w całej rozciągłości kolegów z większym doświadczeniem. Ja się nie pytałem tylko poświęciłem kilka godzin na czytanie forum i wiedziałem co mam kupić. Druga sprawa jak prowadzić proces tu trzeba poświęcić więcej czasu na teorię i praktykę najlepsza maszyna bez tego nieda satysfakcji począwszy od nastawu,a po kilku procesach to już rutyna.
No ale cóż naród wygodny teraz jest wszystko na tacy podać. Sprzęt z linku jest od kolegi który produkował dla Franzmastera.

Głowa84
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 1 sty 2022, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: Głowa84 »

Witam. Nie polecam zakupu z e-destylatory. Ja zrobiłem ten błąd 2 m-ce temu. Ja żałuję i wydaje kasę aby sprzęt był doprowadzony do pożądanego stanu. Poczytaj ten temat https://alkohole-domowe.com/forum/wolny ... dbi%C3%B3r.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kebab
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 5 lut 2022, 11:56
Podziękował: 13 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: Kebab »

Dzięki, poczytam. Wrzucę zdjęcia tego co kupiłem od alcomax - masakra
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 lut 2022, 07:48 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: seneka »

Nosz urwa mac znowu? To jest gorsze niż covid :D
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kebab
5
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 5 lut 2022, 11:56
Podziękował: 13 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: Kebab »

Dobra, e-destylatory już wyjaśnione, sorki za zawracanie 4 liter.
Poszukiwań ciąg dalszy. Szukam i szukam i szukam i czytam i sieczka w głowie.
Ile bym nie czytał to i tak wszystkiego się dowiem dopiero jak zacznę gotować bo czytanie praktyki i wniosków nie da. Żeby nie zanudzać:
Znalazłem interesujący mnie produkt od firmy deStill. Nie znalazłem o niej informacji na forum. Może ktoś kojarzy? Na google nie wiele ale za to 5 gwiazdek.

https://www.google.com/search?q=firma+d ... ma+destill

I upatrzyłem taki destylator od tej firmy:

https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... HnfCi.html

Oglądałem wcześniej automaty ale to chyba nie dla mnie. Manual to manual. Do tego jedynie bym sobie zrobił regulatory analogowe do grzałek, do każdej osobno.
Wygląda obiecująco. Co myślicie?
I jeszcze chciałem dodać, żeby nie było że ja szukam gdzieś po necie a nie chce skorzystać z usług kogoś z forum. Dlaczego by nie. Oczywiście że tak, czytałem listę polecanych ale przecież nie będę pisać ze wszystkimi żeby potem wybrać.
Mam do dyspozycji kilka tysięcy (niestety PLN a nie juro hehe). Napięcie czy tam 230V czy siła też się znajdzie aczkolwiek 230V bardziej uniwersalne i za kilka zł zrobię sterowanie do grzałek.
Wysokość od podłogi do sufitu około 250cm. Interesuje mnie raczej aabratek z OLM aczkolwiek to łatwo będzie mnie przekonać do czegoś innego zważywszy na to że nie mam doświadczenia. Zbiornik taki żeby pomieścił 25L lub wielokrotność, gdyż zauważyłem że głównie drożdże i klary wychodzą pod takie ilości jak 25, 50,100L.
Tak więc jeśli czyta to ktoś kto ma dyspozycje to zapraszam do kontaktu czy to na PW czy tu w temacie.
Pozdrowienia
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 lut 2022, 19:53 przez Kebab, łącznie zmieniany 2 razy.

aakk
1150
Posty: 1164
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: aakk »

Jeśli poszukujesz zestawu do wielokrotności 25l to mogę zaoferować nieco większy zbiornik (60L), pełna specyfikacja poniżej
https://ak-spaw.pl/produkt/destylator-aabratek-60l/
W razie pytań śmiało pisz, dzwoń Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 lut 2022, 22:29 przez aakk, łącznie zmieniany 1 raz.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Destylator Aabratek Premium OVM Liebiga z Buforem oraz Wziernikiem

Post autor: jakis1234 »

No dobra, wchodzisz z jednego g.. w drugie. Jak nie e-byleco, to euro-też nie lepsze.
Nawet opinie nie są specjalnie dobre, a te firmy dogadują się z osobami, które wystawiają negatywy.
Aż się zastanawiam, czy nie jesteś trollem, uprawiającym reklamę szeptaną.
Ok, załóżmy, że nie.
Oczywiście że tak, czytałem listę polecanych ale przecież nie będę pisać ze wszystkimi żeby potem wybrać.
Serio? Tak ciężko napisać maila i wysłać go do kilkunastu osób?
Tak ciężko przejrzeć ofertę na stronach internetowych tych kilku producentów?
Kilka tysięcy to kwota, która wystarczy na zakup porządnego sprzętu.
Sam mam sprzęt od Kuli (http://stalowkasklep.pl)i jestem bardzo zadowolony. Nie ma z nim najmniejszego problemu.
Pomyślałeś, dlaczego polecani producenci na ogół nie wystawiają się na alledrogo?
Pomyślałeś dlaczego mają długie terminy wykonania?
Ja zamówiłem sprzęt w kwietniu, a przyszedł we wrześniu.
O widzę, że jeden z polecanych już Ci odpowiedział.
Zrobisz jak chcesz, to Twoje pieniądze, ale bądź mądry przed, a nie po.
To jest sprzęt kupowany na lata
Szukam i szukam i szukam i czytam i sieczka w głowie.
Ile bym nie czytał to i tak wszystkiego się dowiem dopiero jak zacznę gotować bo czytanie praktyki i wniosków nie da.
A to prawda, zobaczysz, to nie jest trudne, cukrówka to betka, smakówki, no cóż, to już trudniejsza zabawa.
Powodzenia i napisz co wybrałeś.
A, jeszcze jedno - pojemność minimum 50l.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 lut 2022, 23:04 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”