Destylator Aabratek od DeStill

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
losmen
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2022, 18:49

Post autor: losmen »

Witam,
Czy miał ktoś doczynienia z nastepujacym destylatorem: https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... uVOfw.html
Sprzęt dla początkującego do cukrówek, wydaje się mieć wszystko co potrzebuje na początek.
Czy ktoś korzystał z usług tego producenta?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

boxer1981228
1000
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 248 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: boxer1981228 »

A najlepsze jest to zadanie "DeStill wprowadza ofertę destylatorów typu Aabratek i ma przyjemność zaprezentować aparatury do destylacji frakcyjnej."
Do destylacji frakcyjnej :)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4866
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 558 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: rozrywek »

Przeczytaj uważnie opis.
Pomimo dosyć logicznego opisu technicznego, który może imponować laikowi, wiele rzeczy jest tam amatorskich.
I to bardzo amatorskich.
W każdym razie, wklejony sprzęt z linku, jest tak okrojony aby cena była atrakcyjna.
Bo jest.
Tylko coś za coś.

Dorzucisz 5 stów jak nic aby to ulepszyć.

To lepiej od razu kupić coś porządnego.

Nie wieszam psów na tym producencie, zwyczajnie ja go nie polecam.

To amatorszczyzna, myląca destylację z rektyfikacją.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2843
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 545 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Góral bagienny »

rozrywek pisze: Pomimo dosyć logicznego opisu technicznego, który może imponować laikowi, wiele rzeczy jest tam amatorskich.
I to bardzo amatorskich.
To amatorszczyzna, myląca destylację z rektyfikacją.
No to kolego czekamy na konkrety :?
Napisać że coś jest amatorką to trza mieć wiedzę ;)
Skoro ją masz to pochwal się ;)
Chyba że palce cię świerzbiły byle tylko posta napisać :D
Nie błaznij sie już, bo TY masz tyle wspólnego z gotowaniem co ja z chińszczyzna ;)
Czekamy dalej na fotki Twojego sprzętu na którym to super chiper spiryt i destylat otrzymujesz :?
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: jakis1234 »

Niestety Rozrywek, ale to nie wygląda dobrze.
Miałeś odpuścić pisanie, przynajmniej w tych tematach, w których się nie znasz.
Nie zrobiłeś tego. Szkoda.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 102 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: nemeto »

@losmen, ja nie miałem kontaktu z tym sprzętem, ale w mojej opinii:
brak bufora, Olm, latarki, regulatora (no dobra to można nabyć później).
Termometr w kegu do wymiany, reszta pewnie też. Brak dodatkowego wlewu (będzie upierdliwe) i brak możliwości włożenia ręki do kotła (dla mnie to podstawa jeśli chodzi o czyszczenie). Wypełnienie do zmiany i niepokoi mnie to przyspawane podparcie (osobiście mam klipsy i frezowane kanały pod nie).
Nie jestem ekspertem, ale na zdjęciach spawy wyglądają ok.
To tak że zdjęć - pytanie jeszcze jak to w środku wygląda.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4866
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 558 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: rozrywek »

Nie będę nic na siłę udowadniał nikomu. Ani wklejał fotek.

Proszę zatem o wyszczególnienie zalet tegóż sprzętu, oraz jeśli jest bez wad, dodanie go do listy polecanych producentów. Droga wolna.

Nie przypominam sobie abym napisał że to wadliwy sprzęt, ale raczej że okrojona ze wszystkiego amatorka, nastawiona na sprzedaż, nie jakość.
Kusząca ceną.
Zetem, fachowcy..to dobry sprzęt czy nie? Warto kupić?

Czyż nie napisałem że do niego trzeba jeszcze sporo doinwestować?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
losmen
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2022, 18:49
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: losmen »

@nemeto,

Dzięki za konkretną wypowiedź
W pełni się z Tobą zgadzam co do opini. Wiele rzeczy do zmiany ale być może to nie głupia baza. Muszę porozmawiać ze sprzedającym, jak jest z modyfikacjami. Wlew faktycznie kłopotliwy, ale chyba jestem w stanie z tego zrezygnować. W tym budżecie tylko niektórzy z allegro go oferują, a nie mają dobrych opini.
W podobnej kwocie jest też sprzęt na psocimy.pl (chyba szamet z forum)

Mod.
Nie cytuj całych postów.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 lis 2022, 07:52 przez losmen, łącznie zmieniany 2 razy.

użytkownik usunięty
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: użytkownik usunięty »

Hej :D
Nie wiedziałem @Góral bagienny, że zająłeś się konstruowaniem i rektyfikacją. Najwidoczniej, niewiele o tobie wiem. To bardzo dobrze o tobie świadczy i optymistycznie rokuje na przyszłość. Niemniej, przeczytaj sobie Twój niedawny post https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ml#p276790 bo chyba o czymś zapomniałeś. Jakie to piękne i znamienne jest :ok: Moim zdaniem, ostatnie zdanie, powinno być dla ciebie, odpowiednim sygnałem. Niemniej, zadam Ci pytanie :
-Co autor tego tematu, musiałby zmienić, usunąć, dołożyć lub jak zmodernizować tę kolumnę a przede wszystkim jak prowadzić proces, żeby uzyskać poprawny spirytus z tej kolumny?
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2843
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 545 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Góral bagienny »

defacto pisze:Hej :D Najwidoczniej, niewiele o tobie wiem
I tutaj w pełni się z Tobą zgadzam :mrgreen:
Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem 1 post kolegi @losmen Ty i kolega @ rozrywek a stanie się jasność :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

użytkownik usunięty
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiesz, lepiej będzie jak zajmijesz się tym, czym się interesujesz - majsterkowanie, fotografia :)
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: jakis1234 »

@losmen, przelicz, czy zakup tego sprzętu i potem koszty przeróbek, wymian itp, nie będą większe niż zakup od razu porządniejszej kolumny.
Na przykład, bez dodatkowego wlewu da się żyć, ale szybko zobaczysz jakie to męczące, gdy za każdym razem trzeba rozbierać kolumnę, żeby dolać wody, czy wymienić wsad.

@Defacto, prowokowanie To Twoja cecha charakteru czy efekt jakiś traumatycznych przeżyć?
Praktycznie gdzie się nie wypowiesz, to atakujesz, prowokujesz.
Pozdrawiam z opolskiego.

użytkownik usunięty
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie no- skąd.
Przykro mi, że odniosłeś takie wrażenie i że to do mnie kierujesz pretensje. Zapewniam, niemam złych zamiarów a jedynie oczekuje odpowiedzi od @Góral bagienny.
To wszystko :)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3779
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 457 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Doody »

Bez dodatkowego wlewu można żyć, bez bufora również. Bez OLM-u już ciężko, bo utrzymać wysoką jakość spirytusu z samego LM-a, wymaga dużych strat, związanych z większą ilością, koniecznych do odebrania, przedgonów. Ale przy ociepleniu kolumny, kotła, zmianie termometru w kotle, można, choć nie bardzo komfortowo, na tym sprzęcie pracować. Na podobnym sprzęcie zaczynałem (Bez OLM a).
I jeszcze najważniejsze to najwyższej, możliwej jakości wypełnienie.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 lis 2022, 14:56 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2843
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 545 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Góral bagienny »

@defacto Napisałeś 3 posty w tym temacie , w każdym atakujesz mnie ;)
Czytaj z zrozumieniem to nie boli ,chyba że Ciebie :D
"Na początek" ,słowo klucz ale co można się spodziewać od trolla ;)
Stać Cię na super sprzęt ok, ale nie każdego stać , ktoś ma ograniczone finanse i co ma zrezygnować :scratch:
Kolega będzie dokupował po kolei i zrobi z tego kolumnę.
NA POCZĄTEK WYSTARCZY zrozumiał trollu :D
I na koniec jeszcze jedno masz już 2 żółte kartki ,czerwonej nie będzie tylko temat jak mnie wykiwałeś ;)
Pozdrawiam Góral :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Kasko
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Kasko »

Dodatkowy wlew można zrobić zamiast tego termometru zegarowego. Jest dodatkowa kapilara 20cm od dna zbiornika na termometr. Może jest szansa żeby się dogadać ze sprzedającym aby zamiast filtra zrobić olm pewnie z dopłatą bo dochodzi dodatkowa chłodnica i zawór. Wypełnienie też należałoby wymienić na sprężynki. Z bufora można by zrezygnować jak i z szerokiego wlewu.izolacje kotła jak i kolumny można samemu zrobić. Koszt materiałów sprzętu z oferty to jakieś 1tyś. Myślę, że wykonanie w środku też będzie ok. Brakuje mi tutaj jeszcze regulatora. Jeśli co nieco interesujesz się elektryką to zrobisz sam,dużo jest ofert i niedrogich.Zapytaj też forumowych wykonawców,będziesz miał porównanie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 lis 2022, 13:22 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: jakis1234 »

Kasko pisze:Może jest szansa żeby się dogadać ze sprzedającym aby zamiast filtra zrobić olm pewnie z dopłatą bo dochodzi dodatkowa chłodnica i zawór.
A po co przy OLM dodatkowa chłodnica? Nie ma problemu, żeby przeliczyć moc według temperatury.
Dodatkowy wlew można zrobić zamiast tego termometru zegarowego.
W jaki sposób?
Myślę, że wykonanie w środku też będzie ok
A skąd taki wniosek, bez obejrzenia kolumny? Nie twierdzę, że nie będzie, ale bez obejrzenia spawów trudno to ocenić, a sprzedający takich zdjęć nie przedstawił.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Kasko
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Kasko »

Przy olm destylat leci dobrze ciepły a chłodniczka choćby mała dużo upraszcza np.pomiar alkoholu w papudze. Oczywiście nie jest to obowiązkowy dodatek ale kolega na pewno na początku będzie robił pomiary stężenia. U mnie tak jest i jestem zadowolony,dodatkowo wodę do chłodzenia puszczam najpierw na tą chlodniczkę a z niej na głowicę. Wykręcając termometr wystarczy wkręcić zawór kulowy i masz wlew. Co prawda nie ma dużego otworu ale tam będzie wspawana mufa 1/2cala więc otwór będzie miał 15mm. Wystarczy żeby dolać wody do metody 2,5. A żeby np.lejek się lepiej trzymał wystarczy wkręcić redukcję chociażby 3/4 na 1/2. Co do spawów zgadza się nie ma zdjęć. Producent zapewnia że spawy wewnatrz były poddane obróbce. Osobiście patrząc po technice wykonania myślę,że tak zrobił. Ja jednak dla pewności przed zakupem poprosiłbym o zdjęcia ze środka i ewentualnie poprosił o ocenę kogoś kto się zna.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: jakis1234 »

Ok, jasne, tyle że skoro ma być po taniości, to kalkulator przeliczający moc według temperatury (choćby AlkoCalc), będzie za darmo.
A jak jest osadzony termometr? Czy to przypadkiem nie jest wspawany mały przelot i nie da się założyć zawór? Na zdjęciach tego nie widać.
Nie do końca rozumiem tę kapilarę. Czy ona jest osobno? Po co? Czy to przypadkiem nie jest kapilara, w którą włożony jest termometr?
W sumie, to dopóki ktoś nie kupi i nie przetestuje ten sprzęt, to trudno cokolwiek powiedzieć.
@losmen, co zdecydowałeś? Jeżeli kupisz, to podziel się opinią.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
losmen
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2022, 18:49
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: losmen »

Sprawa jeszcze nie do końca rozstrzygnięta, ale prawdopodobnie będzie inny sprzęt. Podobny ale od innego producenta. Dam znać jak już konkretny sprzęt będzie u mnie.
Co do samego sprzedającego z tematu mogę powiedzieć tyle: dobry kontakt, wysyła dodatkowe zdjęcia na życzenie, w środku wygląda to dosyć dobrze chociaz ekspertem nie jestem. (tak wiem, to tylko zdjęcia, w rzeczywistości może być inaczej)
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2507
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podziękowanie: 438 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: jakis1234 »

O, to powiedz, gdzie zamówiłeś?
Warto zainwestować w sprawdzonego producenta.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
losmen
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2022, 18:49
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: losmen »

Sprzęt zamówiony na psocimy.pl
Po pierwszej destylacji będzie ocena sprzętu w nowym temacie

Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Albertgonzo »

Zupełnie zdaję sobie sprawę z kwestiami finansowymi, ale brakuje tej konfiguracji przede wszystkim:
1) ocieplenia (w dobie wysokich cen energii ale i również stabilizacji procesu)
2) termometrów do .00 (na głowicy by łapać stężenie przedgonów oraz dół kolumny do wczesnego reagowania). Na kegu zwykły tablicowy wystarczy ale nie ten co jest obecnie
3) sprężynki koniecznie, 2-3 razy więcej półek teoretycznych

Można pominąć OLM, bufor oraz wziernik. Też ich nie miałem w moim pierwszym zakupie.

Regulator voltów można na eBay, AliExpress dokupić aby grzac około 2700w zamiast 2000w (oszczędność czasu i wody).

użytkownik usunięty
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć
@Albertgonzo
Nie uważam, żeby termometry do .00 byłyby konieczne. Sądzę, że większość z nas ich nie posiada i mimo to, efekt końcowy jest na zadowalającym poziomie. Ważne, żeby taki termometr, był stabilny i nie pokazywał głupot.
Albertgonzo pisze: Regulator voltów można na eBay, AliExpress dokupić aby grzac około 2700w zamiast 2000w (oszczędność czasu i wody).
Sądzę, że w przypadku korzystania z kolumny o średnicy niemniejszej niż 63.5mm, proponowana przez ciebie moc- moim zdaniem, byłaby uzasadniona. Natomiast, co w przypadku zastosowania przez autora tematu, kolumny o mniejszej średnicy? Nie wiemy, jaka to będzie średnica a biorąc pod uwagę treść postu nr.1, wydaje mi się, że będzie ona odrobinę za wysoka.

Albertgonzo
50
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Albertgonzo »

Cześć!
Liczyłem 115w na cm2, 3.14*2.8*2.8*115. zakładając 5mm na grubość rury i jakieś 5% na spadek mocy w sieci.

Co do termometrów myślałem iż porządny termometr to już prawie standard (czy to palmer, czy msr, czy chińczyk jakiś z allegro/AliExpress). Dla mnie kwestia termometrów jest bardzo ważna dlatego umieściłem to jako punkt 2. Z reguły nie pozwalam aby temperatura na 10tej wzrosła powyżej 0.1 (chyba że ciśnienie jest niestabilne tak jak miało to miejsce wczoraj u nas). Zacząłem o 8 rano z 1006hpa a o 7:30 wieczorem było już 1014hpa.

Też mam zwykłego ds-a ale to w kotle z płaszczem który używam do destylacji prostych na miedzianej kolumnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”