Destylator Aabratek od DeStill

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2576
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 451 razy

Post autor: jakis1234 »

O, to powiedz, gdzie zamówiłeś?
Warto zainwestować w sprawdzonego producenta.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
losmen
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 lis 2022, 18:49
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: losmen »

Sprzęt zamówiony na psocimy.pl
Po pierwszej destylacji będzie ocena sprzętu w nowym temacie

Albertgonzo
50
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Albertgonzo »

Zupełnie zdaję sobie sprawę z kwestiami finansowymi, ale brakuje tej konfiguracji przede wszystkim:
1) ocieplenia (w dobie wysokich cen energii ale i również stabilizacji procesu)
2) termometrów do .00 (na głowicy by łapać stężenie przedgonów oraz dół kolumny do wczesnego reagowania). Na kegu zwykły tablicowy wystarczy ale nie ten co jest obecnie
3) sprężynki koniecznie, 2-3 razy więcej półek teoretycznych

Można pominąć OLM, bufor oraz wziernik. Też ich nie miałem w moim pierwszym zakupie.

Regulator voltów można na eBay, AliExpress dokupić aby grzac około 2700w zamiast 2000w (oszczędność czasu i wody).

użytkownik usunięty
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć
@Albertgonzo
Nie uważam, żeby termometry do .00 byłyby konieczne. Sądzę, że większość z nas ich nie posiada i mimo to, efekt końcowy jest na zadowalającym poziomie. Ważne, żeby taki termometr, był stabilny i nie pokazywał głupot.
Albertgonzo pisze: Regulator voltów można na eBay, AliExpress dokupić aby grzac około 2700w zamiast 2000w (oszczędność czasu i wody).
Sądzę, że w przypadku korzystania z kolumny o średnicy niemniejszej niż 63.5mm, proponowana przez ciebie moc- moim zdaniem, byłaby uzasadniona. Natomiast, co w przypadku zastosowania przez autora tematu, kolumny o mniejszej średnicy? Nie wiemy, jaka to będzie średnica a biorąc pod uwagę treść postu nr.1, wydaje mi się, że będzie ona odrobinę za wysoka.

Albertgonzo
50
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 12 wrz 2020, 18:13
Ulubiony Alkohol: Starka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielka Brytania
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator Aabratek od DeStill

Post autor: Albertgonzo »

Cześć!
Liczyłem 115w na cm2, 3.14*2.8*2.8*115. zakładając 5mm na grubość rury i jakieś 5% na spadek mocy w sieci.

Co do termometrów myślałem iż porządny termometr to już prawie standard (czy to palmer, czy msr, czy chińczyk jakiś z allegro/AliExpress). Dla mnie kwestia termometrów jest bardzo ważna dlatego umieściłem to jako punkt 2. Z reguły nie pozwalam aby temperatura na 10tej wzrosła powyżej 0.1 (chyba że ciśnienie jest niestabilne tak jak miało to miejsce wczoraj u nas). Zacząłem o 8 rano z 1006hpa a o 7:30 wieczorem było już 1014hpa.

Też mam zwykłego ds-a ale to w kotle z płaszczem który używam do destylacji prostych na miedzianej kolumnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”