DESTYLATOR 180cm Reflux zewnętrzny BIMBER

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
jaroslav
50
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2013, 22:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: miód
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: jaroslav »

Witam

Zamierzam z allegro zamówić pierwszą kolumnę rektyfikacyjną, psociłem trochę pot-stillem ( szybkowar + aparatura szklana i butla gazowa). Planowałem nie co zmodyfikować zestaw poprzez wymienienia szybkowara na jakiś większy kocioł grzany elektryczną grzałką. Bańka którą chciałem użyć nie nadawała się do tych celów więc tak czy owak zakupić muszę kega,a skoro już będzie keg to i kolumna by się przydała ( lepiej wydać trochę więcej ale mieć zestaw na lata).


Na forum przeczytałem posta na temat typów kolumn oraz ich wad i zalet.

Zainteresował mnie model VM i na allegro znalazłem kolumnę podobną kolumnę.

Obrazek

http://allegro.pl/destylator-180cm-refl ... 73948.html

Według tego co było opisane na forum łatwa w obsłudze i stabilizacji.

Minus - brak możliwości robienia smakówek, co mi akurat mocno nie przeszkadza bo mam jeszcze "szkło do pot-still'a" wiec zmienię zestaw i po problemie.

Natomiast nie wiem jak się się sprawa ma z trunkiem ze zacierów zbożowych, interesowałaby mnie
wyprodukowanie od czasu do czasu np z pszenicy czegoś porównywalnego do "dobrej wódki sklepowej". osiągnę to na tej kolumnie ?
alembiki

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: DESTYLATOR 180cm Reflux zewnętrzny BIMBER

Post autor: PETER29 »

Nie bierz w ogóle pod uwagę tego wieszaka. Akurat w stabilizacji ta choinka jest bardzo trudna. Wiesz co by było gdybyś przypadkiem zamknął zawór odbioru? Raczej nie chciałbyś wiedzieć. Kolumna jest źle zrobiona. Powinna pracować w układzie otwartym. Uciekaj od tego wynalazku jak najdalej. Proponuję poczytać forum. ( Aabratek, Bakabob, głowica puszkowa ). Daj znać na priw jeśli będziesz potrzebował sprzętu bezpiecznego i uniwersalnego, na którym zrobisz zarówno bimber, smakówkę jak i spiryt.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: DESTYLATOR 180cm Reflux zewnętrzny BIMBER

Post autor: herbata666 »

Dokładnie tak jak pisze Kolega PETER29, to coś z linku który podałeś to przestarzała konstrukcja, pogadaj z kolegą Kulą albo KS2507, koszt na pewno wyjdzie większy ale to z powodu większej ilości materiałów i bardziej rozbudowanego sprzętu. Wtedy po dokładnym poznaniu kolumny zrobisz spirycik idealny.


PS.
Możesz też pogadać z kolegą Plipek, ale to już wyższa półka cenowa (taki Mercedes wśród kolumn)
Pozdrawiam
Piotrek
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

kamil.ww
200
Posty: 210
Rejestracja: środa, 17 paź 2012, 22:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 48 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: DESTYLATOR 180cm Reflux zewnętrzny BIMBER

Post autor: kamil.ww »

Hahaha, co sprzedający wciskają kit ludziom to szok ... Uciekaj od tego z DALEKA!
Własne!! zawsze lepsze!! ;) kamil.ww
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: DESTYLATOR 180cm Reflux zewnętrzny BIMBER

Post autor: wiking »

Po drugie, to jest CM, a nie VM, ta kombinacja zaworów, to tylko do nieszczęścia może doprowadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”