Destylaja kolumna abratek i SKNv3

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

Autor tematu
Zibiland
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 19:22

Post autor: Zibiland »

Witam,

Posiadam kolumnę aabrateka z buforem stabilizacyjnym, wyplenionego miedzią, wysokość kolumny 130cm, średnica 63,5, wypełniona sprężynkami nierównymi i odbiorem OLM. Do kontroli używam sterownika SKNv3. Do sterownika podłączone:
- 4 elektrozawory: wody, przedgonów, płukania OLM oraz odbioru serca,
- czujnik zalania,
- kontrola temperatury w 3 punktach: zbiornik, na 10 półce i woda chłodząca. Mam zainstalowane dodatkowo czujnik poniżej odbioru OLM i głowicy.

Proszę o weryfikację poprawności prowadzenie procesu:
1. Grzanie – zbiornik 50l, zalewany do 40l
2. Zalewanie – 3 etapy
3. Stabilizacja – ok 40 min
4. Przedgony – odbieram ok 400-500 ml w dwóch etapach z przerwą ok 10min
5. Płukanie półki OLM ok 5 min – zlewam ok 30-40 ml
6. Odbiór serca – odbieram z prędkością ok 25 ml/min. Temperatura na dolnej półce stabilizuje mi się ok 76,7°C (kwestia dnia). Sterownik sam wyłącza odbiór przy skoku temperatury ok 0,1°C po korekcie temperatury dnia. Po pierwszym wyłączeniu zmieniam prędkość odbioru na ok 16 ml/min. W ten sposób odbieram ok 3-3,5l serca.
7. Jeśli czas przerwy (zamknięcia zaworu odbioru) jest dłuższy niż 7 min sterownik przełącza się na odbiór pogonów, tu odbieram ok 0,3-0,5l. Po osiągnięciu temperatury w zbiorniku 99°C lub na dolnej półce 80°C, koniec procesu.

Ostatnio zrobiłem eksperyment i przed przełączanie się sterownika na odbiory pogonów zmieniłem czujnik prowadzący z dolnej półki na czujnik poniżej OLM. Dało mi to możliwość odbioru ok 0,7-1l trunku o lekko innym zapachu, nie który twierdzą ze nie czują różnicy. Następnie po ponownym zamknięciu zaworu odbioru „serca” zakończyłem proces i przełączyłem czujnik temperatury na głowicę i odebrałem jako pogony ok 0,4-0,5l.

Podsumowując:
- prowadzać proces jak jest zaprogramowany sterownik uzyskuje z 40l średnio 3,3l serca i ok średnio 0,4l pogonów
– prowadząc proces przy przełączaniu czujników uzyskuje: ok 3,3l serca, ok 0,8 l akceptowalnego serca i 0,4l pogonów

Pytania:
Pkt. 2 – zalewanie – przy instalacji bez bufora kolumna zalewała mi się przy 2 etapie, z buforem nigdy, czy z buforem także muszę zalewać kolumnę? Eksperymentując musiałbym grzać z pełną mocą 4kW przez ok 30 min do pierwszego zalania, przerwa ok 2 min, moc 2,2 kW i ponowne zalanie czas ok 18 min, moc 4 kW. Ponownie 2 min przerwy i stabilizacja
Pkt. 3 – Stabilizacja – standardowo byłą to 30 min, zwiększyłem do 40 min – czy to jest ok?
Pkt. 4 – Przedgony – czy ilość odbieranych przegonów jest prawidłowa? Na forum jest duża rozbieżność, 50 do 700ml :) . Czy wymagane jest odbiór później w ilości 1 kropli co 2-3s (sterownik na to nie pozwala :( )?
Pkt. 6 – Czy odbiór serca przeprowadzony w eksperymencie jest ok, czy takich praktyk powinno się unikać? W ten sposób uzyskuje ok 0,8l więcej „akceptowanego” trunku, czy lepiej go wykorzystać do następnej destylacji?

Pytanie do sterownika:
Sterownik SKNv3 prowadzi proces względem danego czujnika temperatury (z dolnej półki), utrzymują stałą moc grzania. Przy przekroczeniu temperatury wyłącza odbiór.
Kolega używa sterownika firmy PAMEL który natomiast reguluje mocą grzałki, przy skoku temperatury o 0,1°C zmniejsza jej moc w celu obniżenia temperatury ale nie odcina odbioru serca.
Czy taka regulacja jest prawidłowa? Jaki ma to wpływ na jakość serca? Wspomnę że kolega odbiera serce z LM i proces jest prowadzony wg temperatury w głowicy.
koncentraty wina

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Destylaja kolumna abratek i SKNv3

Post autor: wkg_1 »

Zalewanie nie jest konieczne ale wskazane. Pewnie nie masz przelewu z bufora do KEG-a ? Jak masz, to zamknij go w fazie stabilizacji.
Stabilizacja im dłuższa tym lepiej, niektórzy stabilizują i z 2, 3 godziny równolegle odbierając kropelkowo przedgony.
Ilość przedgonów jest OK, ważne, by powoli je odbierać.
Ja bym nie szalał z podnoszeniem termometru prowadzącego. Zawsze coś się pogorszy - 10-a półka to 10-a półka.

Przy jakiej temperaturze w buforze skacze Ci 10-a półka ? Ja kończę proces opierając się na temperaturze bufora. Do ,95 stopni 10-a półka jest stabilna ale kończe go poniżej 90.

Odbieranie serca na temperaturę w głowicy to hardcore. Ma kolega gardło ; )
Po zakończeniu odbioru serca zlałbym zawartość bufora nie wyłączając grzania a potem zamknął bufor i wyłączył grzanie. Odzyskasz mase alkoholu z kolumny do późniejszego przerobu. Ja odbieram trochę wolniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”