Destylacja SKN Bolecki

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
JPrzyczyna
5
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2020, 11:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: JPrzyczyna »

Witam,
W ubiegłym tygodniu testowałem następującą metodę destylacji na SKN v5. Usuwamy całe wypełnienie z kolumny. Chłodnicę zamontowaną na OVM przełożyłem na wyjście VM – przy tej konfiguracji otrzymamy system CCVM. Sondę pomiaru temperatury na 10tej półce przełożyłem do głowicy – w ten sposób procesem sterujemy mierząc temperaturę wyjścia par do chłodnicy. Po rozgrzaniu i stabilizacji, przedgon odebrałem EZ z LM dzieląc frakcje czekając, aż zacznie lecieć ambrozja. Dalej przy odbiorze serca konieczne jest ustawienie moto-zaworu VM na zakres 10%-100% oraz „wklepanie z palca” temperatury dnia na 92oC (oczywiście jak kto preferuje). Dalej, proces leci już automatycznie. Warunki końcowe procesu ustawiamy wg preferencji. Całość szła na mocy 2,4 kW.

Wynikiem jest produkt o mocy 85% pięknie pachnący żytem.

Były już prowadzone dyskusje nad wyższością LM nad VM. Ja stosuję co mam. Żeby całość odbierać z LM, konieczny byłby drugi EZ wpięty do LM i oszukać sterownik, że odbieramy OLM. Opisana przeze mnie procedura jest obejściem jak zaprzęgnąć SKN do destylacji. Popełniłem zasadniczy błąd tj. zamontowałem bufor bez wypełnienia, a do dolnej części kolumny włożyłem 2 zmywaki. To tłumaczy wysoki % destylatu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”