Destylacja płynu do dezynfekcji

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

psotamt pisze:Takie pytania:
1. Czy na pewno rynek jest nasycony i ktoś myśli o utylizacji tego specyfiku?
2. Znasz skład chemiczny płynu który chcesz destylować?
3. Możesz go kupić czy masz za darmo?
4. Umiesz zrobić zwykły nastaw z cukru?
@pith - i potem odpowiadasz na punkt 3, że masz go za darmo? Skoro tak, to proszę wyślij po kilkanaście litrów do przedszkoli, żłobków, itp. Bo tam mają zapasy na 1-2 dni i nie mają tego za darmo.
Nie dziw się, że wytykam Ci temat specjalnie pisząc sarkastycznie o denaturacie. Oczywiście można to potraktować jako eksperyment rozdzielania frakcji w trakcie destylacji/rektyfikacji - ale z Twojego pierwszego posta otwierającego temat wynika wprost, że dorwałeś się do darmowej ilości (mógłbym określić słowo darmowej inaczej, prawda?) i łasisz się na "darmowy" surowiec do uzyskania destylatu do picia.

Podaj źródło tej darmochy to pomogę w poniesieniu kosztów dystrybucji do potrzebujących w okresie pandemii.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rozrywek »

Pith.
Janek wyciąga do ciebie pomocną dłoń .
Ma możliwości i moce przerobowe.


Mnóstwo osób nie ma. To im daj. Zbiedniejesz?.

Jest coś takiego jak etyka.
A jest jeszcze sumienie.

Własne prywatne sumienie.

Nie straszę cię że karma wraca.

Dobry uczynek to takie coś co dajesz. Pomagasz.
Masz jak to pomóż.
Tak zwyczajnie bez zbędnych ceregieli.


Pomóż innym.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

spawaczTIG
100
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwie 2020, 11:46
Krótko o sobie: nie mogę, noga mnie boli !!!
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: spawaczTIG »

JanOkowita pisze: wyślij po kilkanaście litrów do przedszkoli, żłobków, itp. Bo tam mają zapasy na 1-2 dni i nie mają tego za darmo.
"....."Podaj źródło tej darmochy to pomogę w poniesieniu kosztów dystrybucji do potrzebujących w okresie pandemii.
I to jest słuszna koncepcja!! W przedszkolach nie maja nic, placówki są puste nic zapasu nie ma, i tak będą musieli kupić lecz na start jak znalazł by było. Jak prowadzisz jakiś tam biznes to bedziesz miał reklamę za frajer!!
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: klodek4 »

Powiem tylko jedno.....MADRE MIA :bardzo_zly: :bardzo_zly: :bardzo_zly: :bardzo_zly:
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

@pith - i potem odpowiadasz na punkt 3, że masz go za darmo? Skoro tak, to proszę wyślij po kilkanaście litrów do przedszkoli, żłobków, itp. Bo tam mają zapasy na 1-2 dni i nie mają tego za darmo.

Tak. Rynek jest nasycony. Możesz kupić ile chcesz a cena znacząco spadła. 76 zł za 5 l. to nie jakieś kokosy.
Dlaczego mam dawać do przedszkoli skoro są zamknięte? Te które się otwierają (niepubliczne raczej bo kasa ucieka) są zaopatrywane na bieżąco przez samorządy z zasobów wojewodów - po to są trzymane w ich magazynach.
W większości województw strażacy pobrali już i przekazali do samorządów właśnie dla przedszkoli.
Jeśli zabraknie miasta mają uruchomione rezerwy na cele zarządzania kryzysowego. Są to leżące w kasetce pieniądze, których nie trzeba pożyczać, przesuwać, itp.
Jak ruszą przedszkola i żłobki publiczne to dostaną tyle płynów ile będą potrzebowali.

Nie dziw się, że wytykam Ci temat specjalnie pisząc sarkastycznie o denaturacie. Oczywiście można to potraktować jako eksperyment rozdzielania frakcji w trakcie destylacji/rektyfikacji - ale z Twojego pierwszego posta otwierającego temat wynika wprost, że dorwałeś się do darmowej ilości (mógłbym określić słowo darmowej inaczej, prawda?) i łasisz się na "darmowy" surowiec do uzyskania destylatu do picia.

Tak zgadza się wszystko oprócz skali. Wyobrażacie sobie, że koleżka dorwał się do cysterny i będzie jechał z towarem. Jeśli w ogóle zastanawiałem się nad obróbką to kilku litrów w ramach doświadczenia. Taka to moja pazerność.
Tym bardziej, że widzę na co dzień jak (darmowe) środki ochrony osobistej są fatalnie i nieracjonalnie użytkowane - także odlewane i zabierane do domu. nikt nie robi afery z tego, że pracownik odleje sobie do atomizera setkę czy dwie, prawda? To nawet lepiej bo zadba o siebie i będzie chodził do pracy i z pracy czyściutki. Tylko, że jak pomnożymy to razy 400 osób jak u mnie to się robi wynik, co?



Podaj źródło tej darmochy to pomogę w poniesieniu kosztów dystrybucji do potrzebujących w okresie pandemii.[/quote]
Ostatnio zmieniony środa, 6 maja 2020, 22:40 przez pith, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

spawaczTIG pisze:
JanOkowita pisze: wyślij po kilkanaście litrów do przedszkoli, żłobków, itp. Bo tam mają zapasy na 1-2 dni i nie mają tego za darmo.
"....."Podaj źródło tej darmochy to pomogę w poniesieniu kosztów dystrybucji do potrzebujących w okresie pandemii.
I to jest słuszna koncepcja!! W przedszkolach nie maja nic, placówki są puste nic zapasu nie ma, i tak będą musieli kupić lecz na start jak znalazł by było. Jak prowadzisz jakiś tam biznes to bedziesz miał reklamę za frajer!!

Jeszcze raz odpowiem. Instytucje które nie pracują nie dostaną teraz nic. Jak ruszą - dostaną tyle ile trzeba i jeśli w ogóle będzie trzeba.
Zapasy są i to ogromne.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

rozrywek pisze:Pith.
Janek wyciąga do ciebie pomocną dłoń .
Ma możliwości i moce przerobowe.


Mnóstwo osób nie ma. To im daj. Zbiedniejesz?.

Jest coś takiego jak etyka
Jest.
Dlatego, napisałem w pierwszym poście, że wątek będzie nieetyczny.

Co mam rozdawać, skoro myślałem o doświadczeniu, eksperymencie czy dałyby się, czy jest możliwe.
Polaków rozmowy w pracy przy kawie na stercie pudeł z płynami.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

Naprawdę. Dajcie już spokój.
Rozmemłał się wątek. Towarzystwo się rozemocjonowało niepotrzebnie.
Jakby ktoś zapytał o destylację wspomnianej przeze mnie celulozy to walilibyście z armat, że lasy przez niego giną?
Może pytanie zostało przeze mnie niefortunnie i w złym czasie postawione. Osoby, które są z boku wydarzeń epidemicznych mogą faktycznie postrzegać ten wątek wręcz jako obrzydliwy, nieetyczny i do gruntu zły. Przepraszam jeśli tak to odebrały.
Nie miałem na myśli nic ponad doświadczenie z niewielką ilością.
Gnała mnie tylko ciekawość.
Stać mnie na moje hobby i chęć jakiejkolwiek darmoszki kosztem jakości nie wchodzi w grę.
Nie jestem chemikiem. Dla mnie "etanol 70" było jednoznaczne, dlatego dziękuję za merytoryczne odniesienie się niektórych osób do pytania.
Moja wiedza się poszerzyła i dziś tego pytania bym nie zadał. Nie zdawałem sobie sprawy, w jaki sposób otrzymywany jest syntetyczny alkohol. Teraz wiem.
Za co dziękuję i dobranoc..
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

spawaczTIG
100
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwie 2020, 11:46
Krótko o sobie: nie mogę, noga mnie boli !!!
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: spawaczTIG »

pith pisze: Jeszcze raz odpowiem. Instytucje które nie pracują nie dostaną teraz nic. Jak ruszą - dostaną tyle ile trzeba i jeśli w ogóle będzie trzeba.
Zapasy są i to ogromne.
Kolego placówki pracują cały czas tyle że dzieci do nich nie chodzą. Uwierzysz w to że dostały placówki nakaz ograniczenia zużycia wody i środków czystości? Środków anty wirusowych nie ma na placówkach jak chcesz to nie wierz ale na Śląsku tak jest. Jutro dopytam żonę o szczegóły. To dam znać z pierwszej ręki jak to wygląda.
Ostatnio zmieniony środa, 6 maja 2020, 23:06 przez spawaczTIG, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rastro »

spawaczTIG pisze:To jak już wspomniałem, w teorii da się, masz 4 stopnie różnicy w temperaturze wrzenia, to dosć dużo jak sam wiesz.
No i co z tego wynika? róznica pomiędzy wodą a etanolem jest jeszcze większa, a ostatecznie rozdzielić się nie da bez specjalnych zabiegów. Niestety nie znalazłem informacji jak to jest z mieszaniną woda-etanol-izopropanol, ale nie jest kwestią przypadku że dodają akurat izopropanolu.
spawaczTIG pisze:Jedynie odsyłam Cię do tego artykułu http://archiwum.inig.pl/INST/nafta-gaz/ ... -08-02.pdf Surowcami do produkcji wódek są produkty pochodzenia rolniczego, a to na 95% jest synteczny etanol.
Tak, artykuł o sposobach syntezie z wodoru i CO2 tyle że przemysłowo etanol pozyskuje się zupełnie inną metodą. Swoją drogą niech ktoś mi wytłumaczy co takiego może się stać po spożyciu takiego syntetycznego etanolu? Jaka jest różnica pomiędzy syntetycznym a tym powstałym z fermentacji? (pomijając śladowe zanieczyszczenia, które są obecne zarówno w jednym jak i drugim produkcie.

Aż zacytuje klasyka:
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: Kamal »

Po wpisaniu w Google, spożywanie syntetycznego etanolu - > "Naukowcy pracują nad syntetycznym alkoholem, który nie będzie powodował kaca, ani dnia wczorajszego" . Itp kilka :) Nie wyświetliło o zatruciu.... Więc sam jestem ciekaw.
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rozrywek »

Kamal. Czego jesteś ciekaw? Trucizny

Pith. Jak masz dostęp to nabieraj w baniaki.
Potem rozdasz innym. Bo będą to sprzedawać po takich cenach że szok.

Zrób dobry uczynek.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pepe59 »

Ten post dobitnie pokazuje nam pewną cechę Polaków, którzy do wszystkiego znajdują dodatkowe zastosowanie po niewielkiej modernizacji, a najchętniej po
rozkładzie na czynniki pierwsze. Najłatwiej i najchętniej wszystko przerabia się na złom, choćby było w użyciu jako narzędzie czy urządzenie. A potem profity z tego idą na przelew.
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

spawaczTIG pisze:
pith pisze: Jeszcze raz odpowiem. Instytucje które nie pracują nie dostaną teraz nic. Jak ruszą - dostaną tyle ile trzeba i jeśli w ogóle będzie trzeba.
Zapasy są i to ogromne.
Kolego placówki pracują cały czas tyle że dzieci do nich nie chodzą. Uwierzysz w to że dostały placówki nakaz ograniczenia zużycia wody i środków czystości? Środków anty wirusowych nie ma na placówkach jak chcesz to nie wierz ale na Śląsku tak jest. Jutro dopytam żonę o szczegóły. To dam znać z pierwszej ręki jak to wygląda.
Z Twojego postu wynika, że Małżonka chodzi do pracy codziennie na kilka godzin i cały personel - sekretarki, intendentki, przedszkolanki, kucharki, woźne również. Czy tak?
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

pepe59 pisze:Ten post dobitnie pokazuje nam pewną cechę Polaków, którzy do wszystkiego znajdują dodatkowe zastosowanie po niewielkiej modernizacji, a najchętniej po
rozkładzie na czynniki pierwsze. Najłatwiej i najchętniej wszystko przerabia się na złom, choćby było w użyciu jako narzędzie czy urządzenie. A potem profity z tego idą na przelew.
Ten wątek dobitnie pokazuje cechy Polaków, którymi są podejrzliwość, nieufność i przekręcanie kota ogonem.
Pisze takie rzeczy to na pewno złodziej. No a jak złodziej to i alkoholik.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: nemeto »

Czytam wątek od początku, kurde to zmierza w kierunku gównoburzy. Chyba nigdy nie zrozumiem nas Polaków. Ktoś zadał proste pytanie nad którym się zastanawiał czy to czysto teoretycznie czy z zamiarem praktykowania - nie wiem, i szczerze nie zamierzam dociekać bo mnie to nie interesuje. I zamiast podać tylko odpowiedź bazując na naszym doświadczeniu zaczyna robić się z pytającego postać negatywną. Pytający ma coś, nie interesuje mnie skąd i co z tym zrobi. Nie będę sugerował co ma z tym zrobić jak i nie sugeruję osobie z pokaźnym stanem konta aby przekazał część środków do np. szkoły bo ta ich nie ma. To nie jest moja sprawa co ktoś ma, skąd i co chce z tym zrobić dopóki nie zagraża to mojemu bezpieczeństwu.
A teraz pytanie do kolegów którzy sugerują przekazanie produktu: a Wy ile przekazaliście etanolu do państwowych instytucji do celów dezynfekujących?

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rastro »

Kamal pisze:Po wpisaniu w Google, spożywanie syntetycznego etanolu - > "Naukowcy pracują nad syntetycznym alkoholem, który nie będzie powodował kaca, ani dnia wczorajszego" . Itp kilka :) Nie wyświetliło o zatruciu.... Więc sam jestem ciekaw.
K.
Z ciekawości coś tam poczytałem, nie mam pojęcia na ile wiarygodne są te materiały, ale pewne jest to, że specyfik zdecydowanie nie ma nic wspólnego z alkoholem. W jednym z materiałów było wspomniane że jest to pochodna benzodiazepiny - czyli taki stosunkowo łagodny środek psychotropowy stosowany w leczeniu bezsenności itp. Zespół podpiera się autorytetem naukowym i teoretycznie chce wprowadzić środek na rynek jako dodatek spożywczy. Ja widzę dwa scenariusze, wprowadzą to na rynek i za ileś tam lat okaże się że środek ma te same konsekwencje co sama benzodiazepina i będziemy mieli stado bogatych narkomanów. Ten drugi scenariusz jest taki że goście wpadli na doskonały pomysł - sprzedają marzenia... no bo czyż to nie marzenie wielu pracowników korporacji i ich szefów - odcinka po skończonym dniu pracy a jutro rano jak nowo narodzony znowu do kieratu - i w efekcie produkt nigdy nie wejdzie na rynek - bo nawet jako dodatek do żywności taki syf ktoś musi dopuścić do obrotu.
rozrywek pisze:Kamal. Czego jesteś ciekaw? Trucizny
Nie do mnie, ale dlaczego nie... lepiej widzieć z czym ma się do czynienia.
rozrywek pisze: Pith. Jak masz dostęp to nabieraj w baniaki.
Potem rozdasz innym. Bo będą to sprzedawać po takich cenach że szok.

Zrób dobry uczynek.
Bez jaj, żadna instytucja typu żłobek, przedszkole itp. nie przyjmie środka niewiadomego pochodzenia - przynajmniej ja mam taką nadzieję.

Swoją drogą bez jaj z tą dostępnością, byłem wczoraj w Biedronce i cała półka ugnała się od różnej maści środków do dezynfekcji, przynajmniej od trzech czterech producentów - szkoda że nie spojrzałem na cenę. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale kiedy był szczyt tej sraczki tego typu środek stał przy każdej kasie w złodziejskiej cenie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 09:23 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: Kamal »

Wolę wiedzieć co trafia na rynek, dlatego jestem ciekaw. :)
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

spawaczTIG
100
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwie 2020, 11:46
Krótko o sobie: nie mogę, noga mnie boli !!!
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: spawaczTIG »

pith pisze:
Z Twojego postu wynika, że Małżonka chodzi do pracy codziennie na kilka godzin i cały personel - sekretarki, intendentki przedszkolanki, kucharki, woźne również. Czy tak?
Tak cały personel jest w placówce od woźnych, konserwatora do dyrektora, nikt nie wie po co? Ale takie zarządzenie góry. Czas pracy skrócony lekko do około 6-7h nie wiem jak ci objęci karta nauczyciela bo u nas nawet w jakieś placówce ktoś miał nadgodziny :respect:

@rastro Co zaś tyczy sie płynów nie wiadomego pochodzenia to nie jest to płyn samoróbka lecz pełnowartościowy produkt możesz go przekazać bez strachu każda placówka sie ucieszy. A dwa produkt jest zamknięty kartę charakterystyki są dostępne mozna wydrukować. Żadnych środków nie kupuje sie od producenta lecz z powszechnie dostępnych hurtowni a nawet zwykłych sklepach.

@pith Na śląsku mogę pomoc ci z przekazaniem auto mam do tony ładunku i tak siedzę ze złamana noga na L4. Moge podjechać odebrać i przekazać. Intendentki rozdziela szybko towar na placówki a i jak sobie życzysz to u mnie jest szpital jednoimienny to i tam mogę podjechać.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rozrywek »

Ja jestem ciekaw co w tych płynach sklepowych siedzi. Tak naprawdę.
Biedronkowych szczególnie.


Panie spawacz: mam nadzieje że się sklonujesz.

Koleś ze złamaną nogą wyraża chęć pomocy.
Aby więcej takich jak ty było.

Dostajesz ode mnie przezwiska dwa:
Ludź dobrej woli, drugie to Owsiak Tig.

A reszta niech bierze z niego przykład.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

spawaczTIG
100
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 20 kwie 2020, 11:46
Krótko o sobie: nie mogę, noga mnie boli !!!
Lokalizacja: śląsk
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: spawaczTIG »

Leżałem 10 dni na ortopedii tylko. Starcza aby zrozumieć w tym 5 dni przywiązany do łózka :D
p.s skład masz zawsze podany w domumetach karta charakterystyki sie nazywa z tym ze etanol może być syntetyczny z gazu syntezowego i tradycyjny z fermentacji ale u nas gorzelni rolniczych nie ma juz obecnie wcale prawie.
jak zaczniesz szukać kart to "nazwa handlowa i karta charakterystyki" i masz opowiedz czasami związki są inaczej zapisane np
(1,2 – etanodiol) to glikol musisz sprawdzić no w w google co to jest

przykładowa karta dla etanolu zdenturowanego https://www.carlroth.com/medias/SDB-T17 ... mM0Y2E3ODk
w składnie etanol≥96 %
izoprapanol( propan-2-ol) 1 aleponiżej 2%
butanon 1 ale ponizej 2%
bitex( Benzoesan denatonium) poniżej 0,1%
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 13:48 przez spawaczTIG, łącznie zmieniany 1 raz.

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pepe59 »

@pith
Jest takie przysłowie "Uderz w stół a nożyce się odezwą" Mój post nie był bezpośrednio skierowany do Ciebie, jeśli czujesz się z jego powodu urażony, to przepraszam, nie takie były moje intencje. Był napisany pod wpływem emocji, spowodowanych faktem, że ktoś właśnie teraz pyta, o rozłożenie na czynniki pierwsze mieszaniny, która w obecnej chili chroni ludzkie zdrowie. Pytanie byłoby może na miejscu, po przeminięciu pandemii i pozostaniu nadmiarowych zapasów owego płynu. Wtedy koszty magazynowania, okres przydatności do użytku i inne mogłyby decydować o tym jak go spożytkować do innych celów po ewentualnym przerobieniu, a tak wyszło jak wyszło. Trochę Ci się oberwało, za nieodpowiednie przemyślenia w nieodpowiednim czasie.
Odnośnie cechy Polaków, o której pisałem, to niejednokrotnie osobiście doświadczyłem jej skutków. Zastanawiając się jaki cel przyświecał sprawcom, to oprócz narodowej wzajemnej zawiści, doszukałem się również tej opisanej wcześniej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 19:52 przez pepe59, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

spawaczTIG pisze:
pith pisze:
Z Twojego postu wynika, że Małżonka chodzi do pracy codziennie na kilka godzin i cały personel - sekretarki, intendentki przedszkolanki, kucharki, woźne również. Czy tak?
Tak cały personel jest w placówce od woźnych, konserwatora do dyrektora, nikt nie wie po co? Ale takie zarządzenie góry. Czas pracy skrócony lekko do około 6-7h nie wiem jak ci objęci karta nauczyciela bo u nas nawet w jakieś placówce ktoś miał nadgodziny :respect:

@rastro Co zaś tyczy sie płynów nie wiadomego pochodzenia to nie jest to płyn samoróbka lecz pełnowartościowy produkt możesz go przekazać bez strachu każda placówka sie ucieszy. A dwa produkt jest zamknięty kartę charakterystyki są dostępne mozna wydrukować. Żadnych środków nie kupuje sie od producenta lecz z powszechnie dostępnych hurtowni a nawet zwykłych sklepach.

@pith Na śląsku mogę pomoc ci z przekazaniem auto mam do tony ładunku i tak siedzę ze złamana noga na L4. Moge podjechać odebrać i przekazać. Intendentki rozdziela szybko towar na placówki a i jak sobie życzysz to u mnie jest szpital jednoimienny to i tam mogę podjechać.
To fatalnie. Współczuję małżonce bo przebywa bez sensu w potencjalnym ognisku zakażeń. Przecież Ci wszyscy ludzie pętający się w zamknięciu mogą przywieść ze sobą chorobę.
U mnie rekomendowałem siedzenie na dupie w domu kiedy placówki są pozamykane i dopiero w tym tygodniu pracownicy powoli wracają do placówek miejskich i przygotowują się do otwarcia 25-go maja.
Płynami się nie martw bo do wczoraj dotarła do miast kolejna partia kilku tysięcy litrów płynów dezynfekcyjnych. Straż pożarna pobrała je z PSP Szopienice i przekazała wójtom, burmistrzom, itd. Teraz będą trafiać do placówek, które są w rozruchu. Do tego zapasy - powinno wystarczyć na dłużej.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

pepe59 pisze:@pith
Jest takie przysłowie "Uderz w stół a nożyce się odezwą" Mój post nie był bezpośrednio skierowany do Ciebie, jeśli czujesz się z jego powodu urażony, to przepraszam, nie takie były moje intencje. Był napisany pod wpływem emocji, spowodowanych faktem, że ktoś właśnie teraz pyta, o rozłożenie na czynniki pierwsze mieszaniny, która w obecnej chili chroni ludzkie zdrowie. Pytanie byłoby może na miejscu, po przeminięciu pandemii i pozostaniu nadmiarowych zapasów owego płynu. Wtedy koszty magazynowania, okres przydatności do użytku i inne mogłyby decydować o tym jak go spożytkować do innych celów po ewentualnym przerobieniu, a tak wyszło jak wyszło. Trochę Ci się oberwało, za nieodpowiednie przemyślenia w nieodpowiednim czasie.
Odnośnie cechy Polaków, o której pisałem, to niejednokrotnie osobiście doświadczyłem jej skutków. Zastanawiając się jaki cel przyświecał sprawcom, to oprócz narodowej wzajemnej zawiści, doszukałem się również tej opisanej wcześniej.
Nie przepraszaj. Nie ma takiej potrzeby ponieważ masz rację w całej rozciągłości wypowiedzi.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس

matek24
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 30 lip 2011, 21:34
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: matek24 »

https://www.polfa-tarchomin.com.pl/wp-c ... ystyki.pdf

To karta charakterystyki preparatu, który zawiera etanol i wodę. Można go kupić za 50 zł. Myślę że spokojnie można go puścić, bez obaw o zdrowie.
Ostatnio zmieniony sobota, 10 kwie 2021, 19:02 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: bociann2 »

Tylko po co?

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rastro »

No właśnie po co... można wypić takie jakie jest teraz ;) :hahaha: :hahaha:
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rozrywek »

I zagryzać kawałkiem azbestu.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rastro »

Śieszkujemy tutaj sobie, ale tak czytając kartę charakterystyki chyba mam rację - 5L baniak za 45-60PLNów za spiryt nalewkowy (70% wagowych). Naprawdę wygląda na to że ten środek to mieszanka wody i etanolu ;). Jak bym miał do wyboru tylko to i nalewkę na jagodach z budowlanego to cóż... :hahaha: :hahaha:
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: kondon »

Na karcie podanej na 1 stronie są też inne składniki. Niby ta jest nowsza...
Można wysłać do laboratorium i poznać prawdziwy skład, na sobie sprawdzać to głupia opcja. Można zyskać parę groszy, ale stracić zdrowie.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Po co sprawdzać? Żadne tam "labolatoryje". Panie - widziałeś kiedyś żula z płynem do dezynfekcji? Te opoje wciągną wszystko, a tego nie piją. A skoro nie piją, mimo że opłacalne, to znaczy, że się tego pić nie da.
Ostateczna kwestia rozwiązana. Temat do zamknięcia :smiech: :smiech: :smiech:
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: moszeusz »

W składzie jest alkohol tert-butylowy, pewnie ten płyn ma wspaniały aromat.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rastro »

kondon pisze:Na karcie podanej na 1 stronie są też inne składniki. Niby ta jest nowsza...
Można wysłać do laboratorium i poznać prawdziwy skład, na sobie sprawdzać to głupia opcja. Można zyskać parę groszy, ale stracić zdrowie.
Na pierwszej stronie jest karta do specyfiku TRISEPT-MAX a nie TRISEPT-COMPLEX ten pierwszy faktycznie ma w składzie znaczne ilości gliceryny i izopropanolu. Ten tutaj wygląda an czysty etanol.
moszeusz pisze:W składzie jest alkohol tert-butylowy, pewnie ten płyn ma wspaniały aromat.
- gdzie to wyczytałeś? Tutaj: https://www.polfa-tarchomin.com.pl/wp-c ... ystyki.pdf nie widzę słowa o innych składnikach niż etanol.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: kondon »

Faktycznie, nie zauważyłem.
Skoro sam etanol, to dlaczego bez akcyzy?

Edit:
Skład: alkohol etylowy 100% (70% masy produktu), woda, alkohol tetra-butylowy
https://www.polfa-tarchomin.com.pl/prod ... t-complex/
Ostatnio zmieniony środa, 14 kwie 2021, 23:00 przez kondon, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rastro »

A faktycznie, ciekawe że w karcie i na etykiecie nie ma tej informacji... cóż. Obecność zasmradzacza wyjaśnia brak akcyzy.
Ostatnio zmieniony środa, 14 kwie 2021, 23:03 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: Kòpôcz »

Pomysł z zadu... Po pierwsze. Etylowy będący na rynku do celów niespożywczych musi być skażony. Polfa długo czekała po nadejsciu covida na zgodę na skażanie - chodziło o umożliwienie błyśnięcia Orlenowi z ich płynem do dezynfekcji, który był jak yeti - wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie widział. Po drugie, substancje skażające dobierane są tak, żeby uniemożliwić jego oczyszczenie. W naszych realiach to podobne temperatury parowania/wrzenia. Po trzecie - chyba nie trzeba ich wymieniać w składzie (ale tu pewności nie mam). Po czwarte - piją to, piją. Mój kolega ma na swoim iddziale sporo osób bytujących w przestrzeni publicznej. UCK wymyśliło, że będzie prowadzić rankingi najbardziej sterylnych oddziałów. Jednym z kryteriów było zużycie płynów do dezynfekcji. Jego oddział wygrał :D
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: rastro »

Oj tam - na własne oczy widziałem jak to: https://sklep.linegal.pl/pl/p/Line-EtOH-eterowka/2225 było uzdatniane przy pomocy deflegmatora typu Vigreux ;). Ponoć efekt był całkiem dobry. ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

Kòpôcz pisze:Pomysł z zadu... Po pierwsze. Etylowy będący na rynku do celów niespożywczych musi być skażony. Polfa długo czekała po nadejsciu covida na zgodę na skażanie - chodziło o umożliwienie błyśnięcia Orlenowi z ich płynem do dezynfekcji, który był jak yeti - wszyscy o nim słyszeli, ale nikt nie widział. Po drugie, substancje skażające dobierane są tak, żeby uniemożliwić jego oczyszczenie. W naszych realiach to podobne temperatury parowania/wrzenia. Po trzecie - chyba nie trzeba ich wymieniać w składzie (ale tu pewności nie mam). Po czwarte - piją to, piją. Mój kolega ma na swoim iddziale sporo osób bytujących w przestrzeni publicznej. UCK wymyśliło, że będzie prowadzić rankingi najbardziej sterylnych oddziałów. Jednym z kryteriów było zużycie płynów do dezynfekcji. Jego oddział wygrał :D
Efekt tego jest taki, że odbiorcy płynów zwracają orlenowski, bo tak śmierdzi, że dzieciakom w szkołach było wciąż niedobrze. Leży togo teraz u mnie kilka palet. Przychodnie w większości nawet po niego się nie pofatygowały. Nie chcą smrodu "na obiekcie".
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس

wegemantm
30
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 3 gru 2015, 21:18
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: wegemantm »

:odlot:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Autor tematu
pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Destylacja płynu do dezynfekcji

Post autor: pith »

wegemantm pisze: niedziela, 3 wrz 2023, 23:11:odlot:
Temat się odkopał.
Jak ktoś chce do eksperymentów to mam tego jeszcze trochę.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”