debiut na Aabratku

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy

Post autor: zzibii »

@johnnex. Przepraszam, moja wina bo nie doczytałem (bez okularów w telefonie), że to teoretyczna wydajność. Raz jeszcze zwracam honor :)
Pozdrawiam: zzibii.
koncentraty wina

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: debiut na Aabratku

Post autor: johnex »

@zzibii Nie ma sprawy. Dzięki twojej uwadze uściśliłem, że chodzi o odbiór z całkowicie otwartego zaworka LM w głowicy.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

tompek
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 21:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) hehe bardzo fajnym
Ulubiony Alkohol: własna produkcja narazie słabo mi to idzie
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Kielce, Włoszczowice
Podziękował: 7 razy
Re: debiut na Aabratku

Post autor: tompek »

Wielkie dzięki wszystkim za wsparcie. Dziś znów próbowałem na większym ogniu i to samo, ale chyba moc grzania była za duża i stabilizowało się z 50 minut, nie mam za bardzo czasu na tygodniu na psocenie a i towaru w kegu ubywa. Temperatura na z zbiorniku 95 stopni, ale chyba widziałem poprawę bo na początku towarek leciał naprawdę szybko a temperatura stała w miejscu. Po godzince znów przestało lecieć próbowałem ratować odkręciłem zawór do oporu leciało szybciej wolniej i tak na zmianę i przestało a temperatura do góry . Muszę zrobić te wyczucie palnika i zalewania kolumny, ale nie za bardzo wiem o co w tym chodzi. Taboret mam jakiś chiński z trzema zaworami nie wiem jaka moc, bo instrukcja po arabsku, ale ogień jest spory i dosyć szybko nagrzewa, jeden z kolegów pisał o sprężynkach, że może za bardzo ubite. Sam je wsypywałem i nie ubijałem ich a te zatyczki to takie płaskie druciane krążki. Jeszcze pytanko z innej beczki. Mam na szafie taki towar 96 procent, tylko trochę jedzie jajkiem - czy można to dolać do kega? Będzie tego ze trzy litry.

PS -czy mogę do Was wysyłać wiadomości prywatne w razie wątpliwości czy dobrze zrozumiałem, oczywiście wszystko w granicach rozsądku?

Pisz staranniej - MANOWAR

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: debiut na Aabratku

Post autor: johnex »

Obawiam się, że używasz kolumny jak zwykłego pot-stila. Chyba musisz zacząć od podstaw. Przeczytaj ten wątek ze trzy razy ze zrozumieniem: kolumna-a-rektyfikacja-kompendium-wiedz ... t9284.html
Później przeprowadź rektyfikację zgodnie z zaleceniami kolegi @lesgo58. Tego spirytusu zalatującego jajem na razie nie ruszaj. Przepuścisz go jak nabierzesz wprawy w obsłudze kolumny.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

tompek
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 15 lip 2018, 21:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) hehe bardzo fajnym
Ulubiony Alkohol: własna produkcja narazie słabo mi to idzie
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Kielce, Włoszczowice
Podziękował: 7 razy
Re: debiut na Aabratku

Post autor: tompek »

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Problem tkwił jak wielu z was podpowiadało w małej mocy grzania w czasie stabilizacji i odbioru.Niepotrzebnie przykręcałem wszystkie trzy kurki w taborecie,wystarczy zakręcić jeden boczny palnik i zmniejszyć trochę środkowy. Teraz wszystko pięknie działa,temperatura jest stabilna i fajnie kapie. Jeszcze raz dziękuje za pomoc i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”