Znaleziono 38 wyników

autor: dark113
sobota, 3 paź 2020, 00:47
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Komunikat "Zalanie Kolumny !!!" DE 50 Automat
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1425

Re: Komunikat "Zalanie Kolumny !!!" DE 50 Automat

Witam Wszystkich !!! Posiadam destylator DE 50 Automat i mam problem ! Pojawia się na monitorku komunikat. " Zalanie Kolumny !!! " Pod spodem "Powròt = Wyjście " i karze mi za każdym razem wròcić do Startu , a powinno uruchomić się rozgrzewanie cieczy ,tak jakby nie włączały się...
niedziela, 1 gru 2019, 23:55
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Automatyczne mycie kolumny
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 6827

Re: Automatyczne mycie kolumny

Czy możesz dać jakieś zdjęcia jak to podłączyłeś i jak u ciebie to działa ?
środa, 13 lis 2019, 23:26
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: BOLECKI w wersji 3, poważna wada - rozwiązanie
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 4178

Re: BOLECKI w wersji 3, poważna wada - rozwiązanie

Dobra wystarczy wypowiedź iż nie jest jak mówisz i tyle - dać cytat do nauki - wjo ... Poco dalsze rozwody ? Najgorsze jest to że ten i inne bzdurne tematy niszczą forum. Apropo technologia produkcji spirytusu przemysłowego znacząco się różni od naszej filozofii. Ale ja tam doktoratu nie robiłem wię...
wtorek, 24 lip 2018, 10:08
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Domowe spawanko :D
Odpowiedzi: 663
Odsłony: 228098

Re: Domowe spawanko :D

Dobra robota! Estetyczny wygląd. Obudowa coś na styl sterownika Pilipka bardzo mi się podoba. Miło się ogląda wasze prace. Oby tak dalej. Sam bym wstawił swój sterownik żeby pokazać co ulepiłem przez te kilka lat ale zaraz posypią się fale hejterów jak w tym przypadku, szkoda czasu. @piotricz - nie...
wtorek, 24 lip 2018, 10:07
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Domowe spawanko :D
Odpowiedzi: 663
Odsłony: 228098

Re: Domowe spawanko :D

Można domniemywać że raczej tylko grzałka 230V jest sterowana. O ile dobrze pamiętam sterowanie mocą grzałki 3f jest nieco bardziej skomplikowane i naprawdę rzadko się to robi.. @rastro - akas wyraźnie napisał iż sterownik obsługuję grzałki z napięciem 230 V czyli jednofazowe oraz 380 V czyli międz...
środa, 30 maja 2018, 20:28
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Regulacja przepływu, elektrozawór
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 5474

Re: Regulacja przepływu, elektrozawór

bolecki pisze:Od biedy elektrozaworem też by regulował przepływ, ale biedny by się zacykał na śmierć bardzo szybko.

Zwykłym elektrozaworem można regulować w sposób proporcjonalny - kwestia cewki i sterowania.
czwartek, 18 sty 2018, 13:13
Temat: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.
Odpowiedzi: 105
Odsłony: 18021

Re: Sterownik procesu destylacji - mycia - napełniania.

To nie jest takie proste - aby opisać wszystkie warunki i kroki musiał bym napisać małe wypracowanie tutaj. Jest dużo zależności i dużo zmiennych które program wykonuję.
piątek, 12 sty 2018, 19:57

Rastro proces automatycznego odbioru przedgonu był bynajmniej prostszy do zautomatyzowania niż "regulacja przepływu wody" i trzymanie wyższej temperatury w głowicy chłodzącej. Czytam i pytam się doświadczonych kolegów jak oni odbierają przedgony - może jest prostszy sposób. Do tej funkcji ...
środa, 10 sty 2018, 23:11

Oczywiście w poprzednim poście popełniłem błąd pisząc zamiast elektrozawór kulowy - elektrozawór. Zobacz konstrukcję elektrozaworu i jego maksymalną średnice przepływu oraz zobacz konstrukcję "moto zaworu" kulowego. Unikam odpowiedzi bo po1 mnie one męczą po2 - nie mam tyle czasu ile bym c...
środa, 10 sty 2018, 22:33

I po co te dywagacje - zobaczcie co post oprócz ciekawej teorii kolegów bardziej doświadczonych. Którzy mądrze prawią - większość tematu przeważnie opiewa o kłótnie i wytykanie - po co to jest potrzebne ?? Czytam posty prawie codziennie z tego forum od 2010 r mało piszę bo stwierdziłem że nie ma sen...
wtorek, 9 sty 2018, 22:47

Powiem tak temperatura wody wychodzącej z chłodnicy jest w przedziale 68 - 70.6 C.
Lesogo proszę powiedz mierząc temperaturę na 10 półce w jaki sposób określasz koniec odebrania przedgonu.
Gdzieś to było przerabiane ale chciałbym poznać twój sposób ?
poniedziałek, 8 sty 2018, 21:14

rastro - ilość elektrozaworów kulowych przy moim projekcie jest konieczna podam dlaczego. 1- spuszczanie wsadu w najniższym miejscu - elektrozawór kulowy blokuję przepływ a "moto zawór" nie. 2- napełnianie wsadu sprzężone z pompą oraz pływakiem - także nie blokuję przepływu. 3- do tej pory...
poniedziałek, 8 sty 2018, 18:21

Rozdzielczość nie ma żadnego znaczenia - bo w tym wypadku jest to kwestia formatowania samego wyświetlania wartości - wystarczy przestawić jedno miejsce. Poza tym do sterownika dochodzą elektrozawory kulowe i zwykłe (7 sztuk) oraz pompa i czujnik poziomu wsadu - możliwe że SKN ma podobną ofertę nie ...
poniedziałek, 8 sty 2018, 17:09

Witam przedstawiam kolejny film obrazujący pracę sterownika - przepraszam ze jakość ale w chwili obecnej nie mam dobrego łącza aby ukazać lepsze efekty. https://youtu.be/m86azMPhNtQ Na filmie możemy zaobserwować załączenie - wybranie odpowiedniego programu destylacji - załączenie grzałek - wyłączeni...
sobota, 6 sty 2018, 14:34

Nie do końca 210 kroków pełne otwarcie to około 8 sek ciągłego impulsu natomiast ja steruję impulsami 15ms to wychodzi w granicach 530 kroków tak samo dzieję się przy sterowaniu ciśnieniem wody. Udało mi się okiełznać ten "moto zawór" ale nie jestem z niego super zadowolony ponieważ nie za...
piątek, 5 sty 2018, 12:17

postaram się nagrać prace ( wrzucą ma YouTube ) tylko co chcesz tam zobaczyć początek czy koniec procesu ? Napełnianie a może mycie ? Ja chciał bym zobaczyć jak pracuje zawór na odbiorze + podgląd parametrów sterownika w tym czasie. Bo wyobraź sobie, że etap mycia i napełniania jestem sobie w stani...
piątek, 5 sty 2018, 11:24

Rastro specjalnie dla tych którzy zwątpili. Jak tylko będę miał więcej czasu postaram się bardziej przybliżyć jego pracę oraz możliwości. Niestety z powodu rozmiaru nie mam możliwości wstawienia filmu poglądowego - postaram się nagrać prace ( wrzucą ma YouTube ) tylko co chcesz tam zobaczyć początek...
czwartek, 4 sty 2018, 21:12

faktycznie popełniłem błąd wstawiając coś tu na forum - bo dla ciebie lesogo bym musiał opisać książkę i to było by mało - jak tylko będe miał chwilę to umieszcze zdjęcia
czwartek, 4 sty 2018, 15:42

Człowieku dotrę do domu i zdjęcia ci wyślę - dziwi mnie fakt iż faktycznie albo zazdrość zżera człowieka albo jakieś inne problemy - Cezary ładnie to opisał w wielu artykułach - nic tylko krytyka ale ok jak tak być musi to niech będzie. Cena jest promocyjna do 01.062018 i tak będzie obowiązywać łatw...

Wyszukiwanie zaawansowane