Znaleziono 5 wyników

autor: DamianWu
sobota, 11 gru 2021, 13:21
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwsza budowa
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 9850

Re: Pierwsza budowa

Cześć Panowie, sprzęt poskładany zainstalowany i poszedł pierwszy raz w ruch. Jako nowicjusz kupiłem sobie wiaderko fermentacyjne (oczywiście 12l a nie 25l), drożdże podzieliłem na pół, cukru pół wody pół i zadowolony. Mimo że na opakowaniu napisane jak byk nie dzielić... No ale mniejsza z tym, droż...
autor: DamianWu
wtorek, 9 lis 2021, 20:22
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwsza budowa
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 9850

Re: Pierwsza budowa

Dobry wieczór wszystkim. Po długiej nieobecności i braku czasu powróciłem do tematu. Sprzęt złożony, sprawdzona szczelność wygląda to całkiem dobrze. Pozostało kilka kosmetycznych poprawek. Nie ukrywam trochę jestem dumny :D Ale do sedna. Mam pytanie co do utrzymywania czystości i czyszczenia aparat...
autor: DamianWu
wtorek, 17 mar 2020, 13:49
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwsza budowa
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 9850

Re: Pierwsza budowa

Jednak nawet jeżeli zdecydujesz się na pracę z tą papugą to warto by było aby ta wewnętrzna rurka wystawała ponad kielich. To ułatwia odczyt. Zdjęcie papugi było na etapie wstępnego złożenia w końcowym będzie wystawało, ale dziękuje za uwagę :) A ja mam pytanie do kolegi DamianWu. Jaką średnicę maj...
autor: DamianWu
poniedziałek, 16 mar 2020, 13:00
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwsza budowa
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 9850

Re: Pierwsza budowa

Dzięki za podpowiedz,
między czasie złożyłem cos „ala” papuga. Jestem ciekaw jak aparatura będzie się spisywała w praktyce. Muszę jeszcze zmontować kociołek i będzie pierwsze odpalenie. :)
autor: DamianWu
niedziela, 15 mar 2020, 14:45
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwsza budowa
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 9850

Pierwsza budowa

Cześć, z racji kwarantanny spowodowanej ogólnopolska paniką w końcu mam czas na swój pierwszy sprzęt :) Zaznaczam, że jestem „świeżakiem” ale przeczytałem już sporo tematów dot. budowy. Mimo wszystko zwracam się do was doświadczeni forumowicze z tematem takim. Czy nie przesadziłem z długościami sprz...

Wyszukiwanie zaawansowane