Znaleziono 6 wyników

autor: Damian1412
wtorek, 20 lut 2018, 18:39
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: sterownik temperatury
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5607

Re: sterownik temperatury

No ok, teraz wszystko rozumiem, dzięki za dokładne wytłumaczenie, zdecyduje się na regulator mocy, zakupie taki który będzie miał zapas obciążenia przy mojej kuchence elektrycznej 2.5 kw, jutro lecę do elektrycznego:)
autor: Damian1412
poniedziałek, 19 lut 2018, 21:52
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: sterownik temperatury
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5607

Re: sterownik temperatury

Rozumiem o co chodzi z tym regulatorem mocy, ale z czasem destylacja będzie wymagała większej temperatury i zwiększania przez to mocy grzewczej przez regulacje przeze mnie pokrętłem od regulatora mocy tak? Więc niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ta metoda jest lepsza od zastosowania termoregulatora g...
autor: Damian1412
poniedziałek, 19 lut 2018, 01:17
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: sterownik temperatury
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5607

Re: sterownik temperatury

Ogólnie to mam termometr w jednym z dwóch odstojników i w instrukcji podają, że najlepsza temperatura do destylacji powinna wynosić 84-88 stopni, więc zamierzałem zakupić taki termoregulator i czujnik umieścić tam gdzie teraz jest termometr, stąd moje pytanie czy te termoregulatory które umieściłem ...
autor: Damian1412
niedziela, 18 lut 2018, 23:14
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: sterownik temperatury
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5607

Re: sterownik temperatury

No rozumiem, byłby to dobry pomysł z tym regulatorem mocy i tani, ale znalazłem taką opcje http://allegro.pl/regulator-temperatury-cyfrowy-termostat-110c-230v-i6978254833.html http://allegro.pl/regulator-temperatury-cyfrowy-termostat-110c-230v-i6964856142.html Co sądzicie o takich regulatorach tempe...
autor: Damian1412
niedziela, 18 lut 2018, 19:29
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: sterownik temperatury
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5607

Re: sterownik temperatury

Mam pot stilla na bazie szybowaru 17l z dwoma odstojnikami i spiralą chłodniczą, no właśnie nie mam takiej płynnej regulacji tylko kilka ustawień mocy i temp albo rośnie za duża albo maleje że prawie nic się nie skrapla, a jeśli chodzi o jakiś termoregulator, który mógłbym podłączyć pod to to jaki p...
autor: Damian1412
niedziela, 18 lut 2018, 15:42
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: sterownik temperatury
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5607

sterownik temperatury

Witam wszystkich, niedawno zacząłem swoja przygodę z destylowaniem i mam za sobą już jedno ukończone z powodzeniem, lecz z racji że dysponuje podgrzewaniem w postaci kuchenki elektrycznej mam taki problem, iż muszę co kilkanaście minut regulować temperaturę pokrętłem od mocy grzania. Mam z tej racji...

Wyszukiwanie zaawansowane