Znaleziono 14 wyników

autor: damian.bartosiewicz
środa, 22 maja 2019, 10:37
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10610

Re: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu

Panowie.. jestem już po.... I chyba Mamy To! :D Puściłem raz było niezłe, ale mówię puszcze drugi raz (oczywiście rozcieńczając do ok 18%) i wącham i nic nie czuje.. zapach jak czysta wódka! Smak jak finlandia z delikatną nutą owocu.. szok :o (trochę przesadziłem - lepsze niż finlandia ;D ) ale to m...
autor: damian.bartosiewicz
środa, 15 maja 2019, 08:21
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10610

Re: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu

Też mam sprzęt tej firmy i u mnie nic złego się nie dzieje. Nadal sugeruję odebrać w pojemniczki. Po kilku dniach test smakowy z każdego. Wtedy będziesz pewny, czy dobrze odrzucasz początek. No i skoro masz regulator, sam początek odbierany powoooli. Czy pamiętasz temperaturę, przy której odbierasz...
autor: damian.bartosiewicz
wtorek, 14 maja 2019, 21:29
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10610

Re: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu

@sargas nie było czuć w nastawie tego na pewno nie. Volt mierze miarka odlewajac do miarki. Wydaje mi się ze za szybko u mnie to idzie a zwłaszcza przedgon chyba mysi być bardzo wolno 3 krople na sekundę wystarczy?
autor: damian.bartosiewicz
niedziela, 12 maja 2019, 22:15
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10610

Re: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu

Odbieram w Temp (na kolumnie) około 82-91st W instrukcji tego sprzętu jest mowa o destylacji jednokrotnej... ten akurat taki jest. Wcześniej robiłem dwukrotna ale podobno tez było czuć. A czy jak przewietrze to załatwi temat? To jest pijalne i ten posmak jest delikatny ale jest. Żona jest wrażliwa i...
autor: damian.bartosiewicz
sobota, 11 maja 2019, 21:22
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10610

Re: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu

Sprzęt taki jak w załączniku.
Dzięki za zainteresowanie - jestem bojowo nastawione i nie mogę się poddać i rzucić w kąt. Trochę cukru przerzucę - trudno ;)
Czyli z tego co zrozumiałem stare soki, owoce to ma wpływ na ten aceton ?
autor: damian.bartosiewicz
sobota, 11 maja 2019, 11:00
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10610

Re: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu

Zrobiłem ponowne gotowanie ale to samo tylko mniej aromatów owocowych. Nastaw trzymam w wiadrze plastikowym. Przy zakupie tego sprzętu nie otrzymałem żadnego regulatora mocy. Powiedzieli ze jedna grzałka może jechac pełna mocą. To na pierwszym gotowaniu to leciało aż gorące i stwierdziłem ze tak nie...
autor: damian.bartosiewicz
sobota, 11 maja 2019, 09:17
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10610

Re: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu

Robiłem tak tylko pierwsze 5szt - dwa pierwsze wylewałem plus sam początek czyli w sumie Ok 400ml. wydawało mi się ze w kolejnych już nie ma ale chyba jednak tez musiało być tylko mało wyczuwalne. Destylat generalnie ładnie pachnie owocami, smakuje tez spoko ale jest on trochę wyczuwalny. Żona na dr...
autor: damian.bartosiewicz
sobota, 11 maja 2019, 07:01
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10610

Czuję aceton w całym destylacie na Mikro Pot Stillu

Mam mikro pot-stilla od miedziane destylatory. Chodzi o to ze czuje zmywacz do paznokci w całym destylacie... co źle robię ? Czy źle oddzielam przedgony jak to dobrze zrobić ? Nastaw robię z cukrówki z dodatkami ko suszony śliwki, rodzynki. Drożdże używałem różne i turbo i winne. Czy powodem może by...
autor: damian.bartosiewicz
środa, 24 kwie 2019, 11:51
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Gorzki, piekący smak destylatu
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 62205

Re: Gorzki, piekący smak destylatu

Opisze mój problem tutaj ponieważ nie mogę założyć nowego tematu... Już nie wiem gdzie szukać problemu.. Mam mikro pot-still miedziany wypełnienie sprężynki KO. Keg 30L grzałka z regulatorem mocy. (grzałka 2kw) Chodzi o to że każdy destylat jaki robiłem ma ostry posmak jakby trochę metaliczny. Zależ...
autor: damian.bartosiewicz
sobota, 9 lut 2019, 14:22
Forum: KAC
Temat: Kac i bimber
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 59878

Re: Kac i bimber

super dzięki! Tak zrobię i bedzie git..
czy taki regulator bedzie ok:
https://allegro.pl/oferta/regulator-ste ... 7158444997

czy taki:
https://destylatorymiedziane.pl/pl/akce ... zalki.html
autor: damian.bartosiewicz
piątek, 8 lut 2019, 23:48
Forum: KAC
Temat: Kac i bimber
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 59878

Re: Kac i bimber

Co należałoby zrobić ? Zamontować regulator tej grzałki ? Dodałem zalacznik mojego sprzętu jak wyglada. W środku sprężynki KO.
Czemu to tak szybko leci - z tego co czytam to raczej jest inny problem ze za wolno a tu jak szalony :(
autor: damian.bartosiewicz
piątek, 8 lut 2019, 14:49
Forum: KAC
Temat: Kac i bimber
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 59878

Re: Kac i bimber

Ja zrobiłem na mikro pot stillu miedzianym. Keg z grzałka. I przedzilem tylko raz.. tempo było dosyć spore jak na mój gust.. po spróbowaniu po miesiącu bolała strasznie głowa na drugi dzień. Destylacja była robiona z wina z winogron które stało Ok 6msc w balonie. Przepuściłem jeszcze raz zobaczymy t...
autor: damian.bartosiewicz
niedziela, 2 gru 2018, 19:43
Forum: Bimbrownia
Temat: Destylator miedziany do bimbru
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3237

Re: Destylator miedziany do bimbru

Dzięki. Mimo wszystko zastanawiam się nad tym mikro pot stillem.. będę robił naprawdę małe ilości dla siebie i max 50-60%
A gdybym nie robił Cukrówki ? Tylko zwykły bimberek 50% ? :)
autor: damian.bartosiewicz
sobota, 1 gru 2018, 21:18
Forum: Bimbrownia
Temat: Destylator miedziany do bimbru
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3237

Destylator miedziany do bimbru

Witajcie, Jestem tu nowy i raczkuję w tym temacie. Robiłem winko, teraz chciałbym przejść na mocniejsze trunki a mianowicie tylko bimberek, nie spirytus. Mam sporo wina z winogron, które chciałbym wykorzystać do tego. Nie wiem dokładnie jeszcze jak, ale czytam czytam i czytam i będę testował ;) Chod...

Wyszukiwanie zaawansowane