Znaleziono 14 wyników

autor: Daimon
poniedziałek, 14 sty 2019, 22:05
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kolumna półkowa sitowa
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 9625

Re: Kolumna półkowa sitowa

Witam kolegów, niestety projekt opóźnił się, ale co się odwlecze to nie uciecze. Może nawet to i lepiej, że się odwlekło. No więc tak, zbiornik czeka na odbiór, jest to 100L z płaszczem tak jak planowałem, otwór spustowy w dnie 2 cale. Teraz przyszedł czas na zamawianie rur szklanych, tak jak na poc...
autor: Daimon
niedziela, 22 kwie 2018, 20:42
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do Owoców by Daimon
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4981

Re: Prasa do Owoców by Daimon

Stal na całą konstrukcję kupiłem na złomie, może ze 30zł wydałem, drewno na beczkę miałem, ojciec miał kiedyś stolarnię i coś tam jeszcze zostało ;) taśmę na spinającą beczkę załatwiłem sobie u kierownika w robocie, śruba, nakrętka, sworznie i tulejki z kwasówki u tokarza kosztowały mnie parę litrów...
autor: Daimon
niedziela, 22 kwie 2018, 17:51
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do Owoców by Daimon
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4981

Re: Prasa do Owoców by Daimon

Prasę robiłem sam z usługami zaprzyjaźnionego tokarza, miotłę natomiast wujo ;)
autor: Daimon
niedziela, 22 kwie 2018, 07:32
Forum: Sprzęt Winiarski
Temat: Prasa do Owoców by Daimon
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4981

Prasa do Owoców by Daimon

Cześć wszystkim, chciałem się pochwalić moją prasą do owoców, w końcu ją ukończyłem i były pierwsze testy. Poszły w ruch jabłuszka na cydr. Z prasy jak na razie jestem bardzo zadowolony, jak dla mnie cieszy oko jak też spełnia świetnie swoją funkcję, wytłoki po jabłkach były suche na wiór :) https:/...
autor: Daimon
sobota, 31 mar 2018, 23:44
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kolumna półkowa sitowa
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 9625

Re: Kolumna półkowa sitowa

Nad tym termometrem się zastanowię, zobaczymy jak się będzie pracowało na kolumnie, jak będą problemy z łapaniem na czuja to się termometr dołoży.
autor: Daimon
czwartek, 29 mar 2018, 20:54
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kolumna półkowa sitowa
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 9625

Re: Kolumna półkowa sitowa

W półce przy kolumnie szklanej nie będzie tak łatwo wstawić sondę termometru.
autor: Daimon
czwartek, 29 mar 2018, 10:31
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kolumna półkowa sitowa
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 9625

Re: Kolumna półkowa sitowa

Witam ponownie, potrzebuję rady doświadczonych kolegów, wraz z moim znajomym tokarzem jesteśmy na etapie projektowania i obmyślania najwygodniejszych rozwiązań do mojej kolumienki. Mam pytanie co do rozmieszczenia termometrów, co do klasycznych kolumn wiedzy jest sporo a na temat półkowych mało znal...
autor: Daimon
niedziela, 4 mar 2018, 22:51
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kolumna półkowa sitowa
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 9625

Re: Kolumna półkowa sitowa

Chcesz ciąć koszty a wbijasz się w nie. Po co moduły? Skoro chcesz szkło to bez kołnierzy, niepotrzebnie generują koszty. Bez nich kolumna będzie równie użyteczna i wszechstronna. Kołnierze będą mnie kosztowały jedynie tyle co materiał, a jeśli zdecyduję się na kwaśne to tylko ze 2l jakiegoś wyborn...
autor: Daimon
niedziela, 4 mar 2018, 12:46
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kolumna półkowa sitowa
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 9625

Kolumna półkowa sitowa

Witam wszystkich, wielkimi krokami zbliża się wiosna, a obiecałem sobie, że z wiosny zabieram się za budowę swojej aparatury. Od dłuższego czasu czerpałem wiedzę z forum i ukształtowałem swoją wizję mojego wymarzonego sprzętu. Chcę zbudować kolumnę półkową z sitami miedzianymi. Do budowy kolumny chc...
autor: Daimon
środa, 20 gru 2017, 16:09
Forum: Wina Różne
Temat: wino z ryżu + przefermentowane winogrona??
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4330

Re: wino z ryżu + przefermentowane winogrona??

Mam na myśli to, że owocu nie powinno się trzymać dłużej niż tydzień w gąsiorku, a najlepiej nastawiać już z samego odciśniętego soku.
autor: Daimon
wtorek, 19 gru 2017, 16:50
Forum: Wina Różne
Temat: wino z ryżu + przefermentowane winogrona??
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4330

Re: wino z ryżu + przefermentowane winogrona??

Siemka, po pierwsze niezbyt dobre jest fermentowanie wina w pulpie, po drugie drożdże piekarnicze do wina? Ja bym się tego nie napił, w dzisiejszych czasach nawet nastawów nikt nie robi na drożdżach piekarniczych. A co do dodania tych przerobionych owoców to ja nie widzę sensu, bo jeśli było dobrze ...
autor: Daimon
środa, 15 lis 2017, 21:44
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Daimon
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2820

Re: Daimon

Dzięki za miłe słowa, mam nadzieję, że uda się wcielić plan w życie, na razie jest mało czasu, bo kończę studia i trzeba pracę pisać, ale od marca myślę, że ruszę z majstrowaniem :)
autor: Daimon
środa, 15 lis 2017, 20:54
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Daimon
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2820

Re: Daimon

Bo tak będzie że do jednego zbiornika różne aparatury będą :P
autor: Daimon
środa, 15 lis 2017, 19:39
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Daimon
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2820

Daimon

Witam wszystkich, założyłem konto na tym forum ponieważ zamierzam zbudować sobie własne "graciska". Obecnie pracuję na wynalazku wuja kolumnie 120cm z zimnymi palcami, ale nie odpowiada mi ten sprzęt bo według mnie ma za dużo mankamentów, ale od czegoś trzeba zacząć. Powoli zgłębiam forum ...

Wyszukiwanie zaawansowane