Czysta wódka klasy premium czy luksusowej.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

yacequ
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 11:37
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Post autor: yacequ »

psotamt pisze:
W kadzi dodawane są drożdże, które przerabiają skrobię w cukier
Trochę pan redaktor popłynął :hahaha: Ale nie czepiajmy się szczegółów.
@psotamt - też popłynąłeś! Ale nie czepiajmy się gender!
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Czysta wódka klasy premium czy luksusowej.

Post autor: gary1966 »

https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: RE: Re: Czysta wódka klasy premium czy luksusowej.

Post autor: robert4you »

psotamt pisze:
W kadzi dodawane są drożdże, które przerabiają skrobię w cukier
Trochę pan redaktor popłynął :hahaha: Ale nie czepiajmy się szczegółów. Zgadzam się z przesłaniem treści artykułu, że wódka może mieć smak i powinna go mieć. Aby ten smak był niewskazana jest wielokrotna destylacja, filtrowanie przez węgiel, dodawanie czegokolwiek dla wygładzenia smaku i mrożenie wódki przed podaniem na stół. Mam to szczęście, że rozpoczynając zabawę z własnymi trunkami dość gruntownie przeczytałem istotne informacje na forum i w odpowiednim kierunku też poszedłem z rozbudową "parku maszynowego" :mrgreen: Teraz wiem jak smakuje wódka z każdego prawie zboża, ze skrobi czy zwykłego cukru bądź glukozy. Nie potrafię tylko jeszcze opanować destylacji wódek smakowych z owoców, tegoroczna śliwowica będzie pewnie totalną porażką.
O jednej wódce napiszę więcej, bo jestem nią zachwycony. To właśnie wódka ze skrobi. Pierwszy worek mąki ziemniaczanej przerobiłem wiosną tego roku. Nie od razu otrzymana wódka zachwycała. Jako, że od paru lat najczęściej kupowałem J.A. Baczewski, to z nią ośmieliłem się porównać swój produkt. Początkowo zdania współpijących były podzielone która lepsza, mnie własny produkt wydawał się być gorszym. Ale wystarczyło pół roku bym zmienił zdanie i nie tylko ja, że oryginał to "wódka sklepowa" a własny produkt jest wyśmienity.
Zacier ze skrobi pozwalam drożdżom zjadać w temperaturze nie wyższej niż 26-27*C, rektyfikuję jeden raz by uzyskać czysty spirytus. Gdzieś po 10 dniach rozcieńczam go do 40% i to jest koniec pracy. Resztę pozostawić należy czasowi, co wyżej zostało udowodnione. Wiem, to nie wódka z ziemniaków młodych czy starszych. Ale wódka dobra, smaczna, popijać jej nie trzeba. I mimo, że przerobiłem jakieś 300 kg różnych zbóż, ta wódka jest dla mnie NR1. Serdecznie ją wszystkim polecam :)
Mógłbyś przybliżyć receptura?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: RE: Re: Czysta wódka klasy premium czy luksusowej.

Post autor: psotamt »

robert4you pisze:Mógłbyś przybliżyć receptura?
Wedle życzenia:
Zacier z mąki ziemniaczanej
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Czysta wódka klasy premium czy luksusowej.

Post autor: Drupi »

Przydał by się jakiś ranking domowej roboty wódek, począwszy od zwykłego bimbru, czystych z cukru i glukozy, po smakówki. Chodzi o to co najbardziej komu smakuje, być może to posłużyło by do wyposażenia " wiejskiego stołu " na weselach, i innych uroczystościach. Być może 2 rodzaje wódek były by bardziej obrazowo. Nalewki to chyba nie są wódkami, bo wódka ma przeważnie minimum 40 %. Tylko jak to opisać nie wiem. :scratch:
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 lis 2018, 21:15 przez Drupi, łącznie zmieniany 2 razy.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: RE: Re: RE: Re: Czysta wódka klasy premium czy luksusowej.

Post autor: robert4you »

psotamt pisze:
robert4you pisze:Mógłbyś przybliżyć receptura?
Wedle życzenia:
Zacier z mąki ziemniaczanej
Dzięki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

użytkownik usunięty
Re: Czysta wódka klasy premium czy luksusowej.

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie dałem rady..doczytałem do siódmej strony i na tym koniec. Być może w dalszej części jest coś ciekawego, ale jak nie znalazłem nic, czytając go do połowy, to wątpię, by zmieniło się coś później.
Stanowczo odradzam innym ten wątek, żadnej wiedzy z niego nie wyniesiecie. Do szóstej strony, to przepychanki słowne i personalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”