Czym jest KAC?

Metody walki z Kacem, zapobieganie zespołowi dnia następnego, najlepsze mikstury leczące kaca, sposoby na powrót do normalności w sobotę...

bociann2
500
Posty: 523
Rejestracja: wtorek, 26 kwie 2011, 12:59
Krótko o sobie: Jestem okropnym człowiekiem, tak mi kiedyś mawiali.
Ulubiony Alkohol: Piwa
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Jedyna taka w Polsce...
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy

Post autor: bociann2 »

Zygmunt pisze:Nauka dawno zidentyfikowała "kacogenne" związki, ..."
Zygmunt,
no właśnie, czy aby na 100 %? Teorii jest co najmniej kilka:
- nadmiar spożytego alkoholu etylowego (a w ślad za tym trujący aldehyd octowy jako ogniwo metabolizmu etanolu, kwasica, odwodnienie organizmu, zachwiana równowaga jonowa, hipoglikemia i wiele innych);
- metanol (mało prawdopodobne raczej);
- alkohole wyższe zawarte w spożytych trunkach => produkty ich metabolizmu;
- estry, aldehydy itp.=> j.w.;
- nadczynność trzustki.

Od jakiegoś czasu zauważyć można "modę" na picie wódki z energetykami np. Red Bull. Dla mnie to prawdopodobnie byłaby zabójcza mieszanka, bo raz w życiu spożyłem samego RB i byłem po tym chory, no i sam ten zapach :womit: . Ja przychylam się raczej do wpływu "pozostałości" biochemicznych z przemysłowo prowadzonej fermentacji alkoholowej, dalszej obróbki chemicznej produktu i samej rektyfikacji.
Sam, o dziwo, bardzo rzadko miewam kaca, takiego z wszystkimi książkowymi objawami doświadczyłem może ze trzy razy w życiu.
Pijam sporo piwa, i owszem, czasami rano jestem jakiś taki zamulony, chociaż składam to raczej na ilość wypalonych papierosów, a tu już mamy cały wachlarz dodatkowych, "ciekawych" substancji wchłoniętych do krwi.
Biochemia to bardzo skomplikowana nauka, nie na darmo była to była moja zmora na studiach :odlot: .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

grzesieksz7
150
Posty: 194
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 18:09
Ulubiony Alkohol: śliwowica, piwo, nalewki
Lokalizacja: Łącko
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Czym jest KAC?

Post autor: grzesieksz7 »

Lepiej nie wnikać co nas truje, bo truje nas aktualnie prawie wszystko co nas otacza, no może nie wliczając w to swoich psotusi :)

A tak w ogóle jak po Świętach? Był kacyk? Ja można powiedzieć, że marnie, bo nie piłem za wiele.
Daje krzepę, krasi lica
Nasza łącka Śliwowica!

Aalko
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 26 gru 2013, 16:35
Re: Czym jest KAC?

Post autor: Aalko »

Kac. Zaczynają robić na nim pieniądze producenci leków, ale na mojego kaca nie działają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAC”