Czy zacier jest już gotowy?

Ocena stopnia przefermentowania zacieru. Balling, Brix, areometry itp.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy

Post autor: lesgo58 »

Lepiej sprawdź cukromierz na wodzie. I wtedy weź poprawkę (albo i nie) na wskazania.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: wojs40 »

Na wodzie wskazuje 0 /zero/.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: radius »

Weź 0,9 litra wody, rozpuść w niej 10 dag cukru i sprawdź czy wynik będzie 10 blg. Jeżeli nie, to postaraj się o nowy cukromierz :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: Lootzek »

Albo zrób próby kontrolne dla 10 i 20 blg, wtedy będziesz wiedział o ile Cię oszukuje i jaką wziąć poprawkę, bo przy cukro i alkomierzach powszechnie dostępnych na rynku może się okazać że ten drugi będzie gorszy :). Chyba że stać Cię na atestowany sprzęcik z wyższej półki, to wtedy jesteś król :)
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: wojs40 »

Co do mojego cukromierza to dokonam sprawdzenia poprawności wskazań, natomiast jeśli chodzi o cukrówkę to czy w przypadku braku zmian zawartości cukru mogę go wstawić w chłodne miejsce aby się wykrystalizował? Czy zacier przed grzaniem musi być odgazowany?
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: Lootzek »

Jeśli fermentacja się zatrzymała, to oczywiście. A jeśli chodzi o odgazowanie, zrób je od razu, nie przed samym gotowaniem, bo nieodgazowany nastaw zwyczajnie Ci się nie wyklaruje.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: Kamal »

Ja miałem alkoholomierz, który zawyżał mierzony alkohol o 10%. Ale kantował, tak tylko do 50%, bo już wyższe alkohole mierzył poprawnie. A sprawdziłem go na wodzie, gdzie pokazał 10%, a poprawki dokonałem na pożyczonym alkoholomierzu. ;-).
Obrazek
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: wojs40 »

Już zamówiłem nowy cukromierz, kosztował 3 razy więcej niż mój poprzedni. Oby tylko powiedzenie droższy nie znaczy lepszy się nie sprawdziło.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: wojs40 »

Właśnie dotarła przesyłka, odgazowany, odfermentowany nastaw wskazał między-3 a -4. Lesgo po raz kolejny miałeś rację. :respect:
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: lesgo58 »

Ja miałem rację? Już dawno mi się nie zdażyło... :o
Chociaż ostatnimi czasy zauważyłem, że jak się pomylę to czasami też mam rację. :hahaha:
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: wojs40 »

Tak Lesgo, miałeś rację, nie dosłownie ale sugerowałeś że cukromierz przekłamuje.
Pierwsze granie mi nie wyszło, czas na drugie, może wyjdzie/byle nie bokiem/. :odlot:
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)

kret2104
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lip 2011, 18:59
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: kret2104 »

Witam!
Ostatnio mnie znowu naszła ochota na zrobienie magicznej mikstury pod znaną nazwą "bimber" :) Jest to mój 3 raz, wiec dopiero tak naprawdę początki i nie jestem w tym bardzo doświadczony. Za pierwszym razem przyznam, że wyszła drożdżówka :D ledwo to dało się pić, ale na woodstocku ludzie nie wybrzydzali ;) Za 2 razem już smak lepszy i woltarz niczego sobie. To były małe ilości bo zaledwie 10l nastawu.
Tym razem postanowiłem zrobić krok naprzód i zrobić zacier 25l z jabłek. Miałem ok. 9kg jabłek gdzie wszystkie ładnie umyłem i do mielarki, wyszło mi ok 10l pulpy. Potem wszystko uzupełniłem syropem cukrowym (7kg cukru) do ok. 25l i zmierzyłem BLG które wynosiło 28. Użyłem drożdży "SpiritFerm Turbo Fruit", które wyczytałem że własnie potrzebują 28-29blg więc wszystko idealnie się zgrało. Drożdże wsypałem jak temperatura mieszaniny wyniosła 26 stopni i po chwili zaczęło się. Pokrywkę tylko delikatnie nałożyłem, ale nie dociskałem. Po 3 dniach zamknąłem szczelnie, założyłem rurkę i ładnie bulgotało. Teraz od 3 dni mam cały czas Blg 6 i stopniowo przez te 3 dni coraz rzadziej pykało aż w pewnym momencie w ogóle woda w rurce stanęła i nic, więc otworzyłem i zamieszałem bo te 6blg mi nie dawało spokoju. Jak zamieszałem to popykało znowu i dalej słychać pykanie co 15-20 sek. Dzisiaj akurat znowu nie pyka już w ogóle i Blg dalej 6, jak skosztowałem zacier to jest alkohol wyczuwalny nie ma posmaku drożdży (no może po przełknięciu delikatnie czuć) wszystko jest mętne i nie czuć jakoś bardzo, że jest słodkie, czuć jabłka delikatnie. Cukromierz sprawdziłem na wodzie i pokazuje 0. A no i najważniejsze temperatura w pomieszczeniu to ok. 25 stopni a temperatura zacieru teraz wynosi 24 stopnie. Jestem świeżak, więc proszę o wyrozumiałość bo nie wiem czy to klarować już czy dodać drożdży. Pomocy :/

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: eldier »

Dodanie drożdży nic już nie pomoże. Zostaw to w spokoju jeszcze, może trochę jeszcze przerobi. To co zrobiłeś to prawie cukrówka, a więc na jabłko w gotowym trunku nie licz. No chyba, że dodasz jeszcze soku jabłkowego, to jakiś delikatny aromat jabłek może się znajdzie ;)
Drożdże lepiej pracują w niższych temperaturach tak koło 18-20*C, produkują wtedy mniej "syfu", a więc jakbyś nastawiał kolejny raz to pomyśl o tym.

Myman
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 11:45
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: Myman »

kret2104 pisze:Witam!
... czy to klarować już czy dodać drożdży. Pomocy :/
Kolego, jeśli przestało pracować a BLG jest nadal wysokie to najprawdopodobniej znaczy, że stężenie alkoholu jest na tyle wysokie, że drożdże wyższych % wyrobić nie mogą (odrzucam tezę, że podgrzałeś nastaw i termicznie zabiłeś grzybki). Najprościej będzie jak dodasz zwykłej wody i jeśli ruszy to ok a jak nie to wtedy możesz zaszczepić nowymi drożdżami. Alternatywnie możesz to też już pogonić, tylko nic nie wylewaj i na tym co ci zostało zrób nowy nastaw. W ten sposób odzyskasz pozostały cukier.
Gdyby cię natomiast cukromierz oszukiwał, to spróbuj co masz w garze. Gotowy do przerobu nastaw powinien być bardzo wytrawny, wręcz gorzkawy.

Może być również tak, że próbka nie jest odgazowane i wydzielające się co2 wypycha aerometr. MANOWAR

kret2104
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lip 2011, 18:59
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: kret2104 »

No miałem jabłka które niedługo byłyby na wymarciu więc je tam dodałem do wszystkiego i nie liczyłem że będzie jakos czuć aromat w bimberku;)
Dzisiaj znowu sprawdziłem Blg i znowu jest 6, jak otworzyłem pojemnik to wydobywały się jeszcze bąbelki ponad ten osad górny więc podejrzewam że to pracuje wszystko jeszcze. Jak posmakowałem to trudno okreslić.. ale zbliża się ku lekko gorzkawemu smaku.
A jeżeli dodać drożdży to znowu suchych? czy z płynnych szczep zrobić i dodać. No i ile ich dać? Przepraszam za tyle pytań ale tak jak wspomniałem to jestem nowy w tym co robimy więc lepiej zapytać się kolegów po fachu ;)

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: eldier »

Chłopie, a co ja wcześniej pisałem o drożdżach? Weź Ty czytaj co się do Ciebie pisze, to już nie pierwszy raz. Nie mówię, że wszystko, ale chociaż odpowiedzi na Twoje pytania.

kret2104
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 5 lip 2011, 18:59
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: kret2104 »

Jest 50/50 czy dodać czy nie... Bo tutaj kolega "MYMAN" powiedział że mogę dodać jeżeli się nic nie będzie dziać... Też można poczytać co inni piszą....Najlepiej dissować niż pomóc. Chodzi mi o to że to cały czas pracuje a blg cały czas to samo i nie wiem co robić. Bulgot stały w odstępach 25sek.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: aronia »

Przy tym stężeniu, które już jest restart będzie trudny, więc poczytaj o tym jeżeli jesteś przekonany do dodawania kolejnych drożdży. Proporcje zastosowane przez Ciebie znaczą, że temat "Owocowe brandy" jest Ci obcy. Następnym razem zamiast "marnować" jabłka w ten sposób zrób z nich sok i popijaj go przy robieniu cukrówki albo dodaj go już do gotowego trunku - będzie miało więcej z jabłek niż obecnie. Powodów dlaczego Blg się nie obniża nie ma po co już szukać tylko trzeba zacząć działać. Jak dla mnie na rurki i kolejny nastaw na dundrze dla odzyskania cukru, a w wolnej chwili lektura forum.

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: mirek109 »

aronia pisze: Jak dla mnie na rurki i kolejny nastaw na dundrze dla odzyskania cukru
Ile tego cukru może odzyskać?
Czy to ma sens?
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: Lootzek »

No.. pewnie z 1,5 kg! :D


A poważnie, przynajmniej będzie miał dobrą bazę, już zakwaszoną, z pożywką w postaci przegotowanych drożdży i jakimś tam dodatkowym aromatem jabłek (choć po gotowaniu, przynajmniej u mnie, jest taki jakby hmm, szarlotkowy?). Kolejny nastaw na tym dundrze zrobiłbym też na jabłkach albo soku z nich.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Czy zacier jest już gotowy?

Post autor: aronia »

Może odzyskać tyle samo cukru, które chce ratować dodawaniem drożdży - skoro chce dofermetować to widocznie jest dla niego to spora strata. Ja dunder z nieprzefermentowanych do końca owocówek stosuje zazwyczaj do cukrówek, bo oprócz pozostałego cukru chce dodatkowo odzyskać resztkę alkoholu, którego nie chce mi się odciągać przy destylacji :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czy zacier/nastaw jest już gotowy?”