Czy te wyniki próbki są akceptowalne?

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy

Post autor: nemeto »

Jest bardzo dużo czynników warunkujący ilość przedgonów, począwszy od startowego blg nastawu, temperatury pracy, drożdży itp. Musisz sprawdzać organoleptycznie. U mnie z kega 50l to 200 ml przed zalaniem i 2 zrzutu z UFO (oczywiście część idzie na odzysk) podczas stabilizacji. Nastaw max 22 blg.

użytkownik usunięty
Re: Czy te wyniki próbki są akceptowalne?

Post autor: użytkownik usunięty »

Posiadając kiedyś jakiś tam ovm, po odebraniu 250ml 1przedgonu (podpalki) z LM, następne 0,7l z OVM każdorazowo szło do nastepnego procesu. Dodatkowo po zalaniu, zmniejszałem moc do ok0,7-0,8KW i stabilizowalem nawet godzinę i z taką mocą odbierałem przedgon. Każdy z nas ma swoją receptę na przedgony i tego należy się trzymać :ok: Oczywiście, nie zawsze tak było. Gdzieś coś przeczytałem, coś usłyszałem i po wielu próbach wydaje mi się, że to był właściwy kierunek.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Czy te wyniki próbki są akceptowalne?

Post autor: wkg_1 »

robert.michal pisze:

Kolego bardzo Cię przepraszam, nawet miałem już do Ciebie napisanego posta z namiarami, ale po przeczytaniu kilku ostatnich postów jakoś odechcialo mi się pić twój alkohol. :cry2:
Tak myslalem, ze uciekniesz :(
Ostatnio zmieniony piątek, 13 lis 2020, 04:35 przez wkg_1, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”