Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

krzyski
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 23 lis 2014, 11:42
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: krzyski »

Nie spotkałem się z innym czujnikiem z podobną rozdzielczością. STS21 ma 0,01°C rozdzielczości, DS18B20 - 0.0625°C. Na PT100/PT1000 z odpowiednimi peryferiami możliwe jest osiągnięcie takiej rozdzielczości. No chyba że to "chłyt materkindody" ;)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: robert4you »

Mam takie same przypuszczenia jak @krzyski.

https://www.aliexpress.com/item/A25-G10 ... 88260.html
************************************************************************

krzyski
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 23 lis 2014, 11:42
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: krzyski »

Ciekaw jestem pozostałej elektroniki, na jakich podzespołach zrobiony mostek pomiarowy, źródło zasilające mostek itp. Zresztą zamiast PT100 użyłbym PT1000 ze względu na mniejszy wpływ rezystancji kabli na wynik pomiaru i mniejsze "samopodgrzewanie" się czujnika prądem pomiarowym.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: rastro »

Nie bardzo... to jest dwu przewodowe... a ten wynalazek boleckiego jest cztero przewodowy. Tam może być cokolwiek... natomiast nieco nie pasuje mi rozdzielczość - problem z wym że nie ma informacji jaki jest zakres pomiarowy więc to też jest gdybanie. Bo może faktycznie jest tam pt100 i przetwornik 16bit a zakres pomiaru -50-150... wtedy pasuje jak ulał.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

krzyski
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 23 lis 2014, 11:42
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: krzyski »

PT100 i PT1000 można podłączyć na 3 sposoby:
Obrazek
więc jak najbardziej może to być PT100 lub PT1000.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: rastro »

Ja to wiem, ale na tej podstawie nie dowiemy się co w tej sondzie siedzi... mi chodziło że A25 od boleckiego to nie jest to samo co kolega pokazał u skośnookich pomimo że tam też napisali A25.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: robert4you »

Ale nie możemy wykluczyć że to jest to samo - ilość kabli o niczym nie świadczy. Oznaczenie A25 sugeruje precyzyjny czujnik PT100.

Najbardziej to mnie interesuje dryf tego termometru.
************************************************************************
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: jurek1978 »

Można się zapisać na sąsiednim forum na bezpłatne tygodniowe wypożyczenie tego termometru.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: Zbynek80 »

Jak czytam o tych termometrach to mi się wydaje, że niedługo te kolumny w kosmos polecą ;)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: lesgo58 »

A nie przypomina ci to czasów kiedy mając kankę i wężownicę czytało się o zimnych palcach, a póżniej o aabratku? O spirytusie powyżej 96%?
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

jozzek666
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 16:59
Krótko o sobie: Drożdże to najlepszy przyjaciel człowieka. Od niedawna członek Mensy polska.
Ulubiony Alkohol: Własne piwo w szczególności AIPA, American Wheat, Sour Ale. SM Whisky.
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 165 razy
Kontakt:
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: jozzek666 »

Przeprowadziłem dzisiaj rozmowę telefoniczną z Franzmasterem. Twierdzi ze sondę z rozdzielczością 0.001 z MSR, będą montowali w głowicy a nie na 10 półce z racji tego, że będzie bardziej pomocna przy odbiorze przedgonów niż niżej. A w ogóle mówił że to raczej taki krok marketingowy ze strony Boleckiego niz faktyczne udogodnienie.

Wysłano przekazem myśli z urządzenia mobilnego.
AlkoCalc Web - https://alko-calc.netlify.app

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: rastro »

W głowicy to na tym trzecim miejscu po przecinku będzie pełne szaleństwo, jedyne co będzie powodowało stabilny odczyt na trzecim miejscu to bezwładność czujnika i algorytm interpolacji.
jozzek666 pisze: A w ogóle mówił że to raczej taki krok marketingowy ze strony Boleckiego niz faktyczne udogodnienie
Czyli wracamy do tej opcji ;)
krzyski pisze:No chyba że to "chłyt materkindody" ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: Zbynek80 »

@Lesgo58 Nie.
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: bolecki »

Panowie, co tam siedzi to zostanie słodką tajemnicą. A25 to moje wewnętrzne oznaczenie. Może i było by kilka osób z którymi można na temat tego rozwiązania podyskutować, ale znając panujące trendy zaraz by się znalazło kilku kolejnych którzy by próbowali ustrugać coś na moim garbie. Mogę powiedzieć tyle że pcb jest dwustronne, scalaki szlifowane, a całość zalana świństwem które przy próbie wydłubania łamie scalaki :)
Może wstawię fotkę jak będe miał kiedyś dobry humor.

krzyski pisze:. Zresztą zamiast PT100 użyłbym PT1000 ze względu na mniejszy wpływ rezystancji kabli na wynik pomiaru i mniejsze "samopodgrzewanie" się czujnika prądem pomiarowym.
Można też zrobić tak aby prąd ten płynął tylko na czas pomiaru.
jozzek666 pisze:A w ogóle mówił że to raczej taki krok marketingowy ze strony Boleckiego niz faktyczne udogodnienie.

Wysłano przekazem myśli z urządzenia mobilnego.
si seniore. :poklon;
Albo się całkowicie minąłeś z prawdą, albo przynajmniej źle zrozumiałeś. Czujnik (goła płytka) na stole goni tak że byś go wywalił do kosza, przykryty pudłem już mniej. Na kolumnie lubi fikać ładnych kilka tysięcznych. Czyli działa całkiem racjonalnie, jednak między innymi z tego powodu alarm dla tego toru jest taki sam jak dla innych (0,01st). To pieroństwo jest o wiele bardziej dynamiczne jak DSy i na gorsze też nie wygląda. Ogólnie to mam jeszcze drobne pole do popisu w kwestii pewniejszego pomiaru.
Nie dotarłem do opracowań mówiących o stabilności temperatury w tym punkcie kolumny i takiej rozdzielczości, problem jest nawet ze znalezieniem labo które by mogło coś zrobić z takim czujnikiem. A uwierz mi, zrobił bym to bardzo chętnie, bo sam jestem ciekaw realnych osiągów. Na razie trzymam się tego co teoretycznie wychodzi z konstrukcji.
Rozdzielczość 0,001 już z inżynieryjnego punktu widzenia podchodzi lekko pod kpinę bo wpływ powinny mieć elementy takie jak faza księżyca lub głośność telewizora u sąsiada, czy też wspomniana temperatura kabli...
Nie mniej biorąc pod uwagę że były takie możliwości i koszt jest relatywnie niski, to myślę że warto. Życie to zweryfikuje...

Apropo, ciekawość kosztuje w tym przypadku tyle co wysyłka paczki, plusem całej akcji jest też to że można pobawić się w pomiar ciśnień (a chyba mało kto to robił). Każdy może się pobawić MSRem, więcej pisze tutaj http://aabratek.com.pl/viewtopic.php?f=44&t=324
Tak że jak widzicie, kot wypierdzielił z wora.



Wysłano z nokii 3210.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

jozzek666
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 8 gru 2014, 16:59
Krótko o sobie: Drożdże to najlepszy przyjaciel człowieka. Od niedawna członek Mensy polska.
Ulubiony Alkohol: Własne piwo w szczególności AIPA, American Wheat, Sour Ale. SM Whisky.
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 165 razy
Kontakt:
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: jozzek666 »

@bolecki W takim razie musiałem źle zrozumieć. Szacun.

Wysłano przekazem myśli z urządzenia mobilnego.
AlkoCalc Web - https://alko-calc.netlify.app

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: rastro »

bolecki pisze:To pieroństwo jest o wiele bardziej dynamiczne jak DSy i na gorsze też nie wygląda.
To chyba nie jest nic dziwnego... przeciętny 16-24bit ADC będzie dawał przynajmniej 20SPS gdzie na DSach przy pomiarze 12bit (jedyny sensowny w tych zastosowaniach) jest to max 1,3SPS. Jak się uwzględni te wszystkie interpolacje to DS będzie miał realnie góra 0,5SPS.
bolecki pisze: A25 to moje wewnętrzne oznaczenie. [bla bla bla... och jak boję się podrabiaczy] Mogę powiedzieć tyle że pcb jest dwustronne, scalaki szlifowane, a całość zalana świństwem które przy próbie wydłubania łamie scalaki
Zdradź chociaż co tam w środku siedzi... termostor/RTC/znalazłem coś cyfrowego. Co się stanie jak wyparuje jakiś rezystor albo spuchnie kondensator? Rozumiem że najbliższy śmietnik na elektronikę ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: bolecki »

No nie zdradzę. W zasadzie wszystko już napisałeś na temat pomiaru z taką rozdzielczością.
Co się stanie jak poleci jakiś rezystor...? to zależy... :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: Doody »

bolecki pisze: Wysłano z nokii 3210.
:respect: :ok:
Pozdrawiam
Darek

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: rastro »

bolecki pisze:No nie zdradzę. W zasadzie wszystko już napisałeś na temat pomiaru z taką rozdzielczością.
Co się stanie jak poleci jakiś rezystor...? to zależy... :)
A zwracam honor, Ty pisałeś o sondzie że zalana i oszlifowana, zrozumiałem że cały termometr. Zalanie sondy ma nawet sens, sztywno siedzi w gilzie dokładnie tam gdzie trzeba.

PS. na moje oko to jest interface do RTC oparty o coś podobnego: MCP355x w implementacji typu pomiar ratiometryczny + jakiś interface do komunikacji na małym UC typu ATTINY czy jakiś PIC w obudowie DFN-8.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: aronia »

rastro czy na prawdę rodzaj czujnika coś zmienia? Mnie osobiście nic nie mówią te wszystkie oznaczenia, które podajesz - czy według Ciebie dla kogoś kto się na tym nie zna zmieni coś ta informacja w użytkowaniu? Rozumiem, że dla konstruktorów regulatorów/termometrów sporo to powie, ale ilu będzie takich użytkowników?
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: jurek1978 »

Rastro się bawi w Sherlocka Holmesa :) Ja zamówiłem ten sprzęt i jak dobrze pójdzie proces już na nim poprowadze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: rastro »

@aronia to zależy... ja rozumiem jaki jest temat tego forum... ale ile można wałkować że te drożdże w nastawie śmierdzą mniej a tamte bardziej, te dają radę dociągnąć do x% a tamte trochę więcej. Czy to dla kogoś coś zmienia jak i tak będzie to dwa razy puszczał na kolumnie, czy to coś zmieni w całym procesie. Dokładnie tyle samo co informacja o sondzie w termometrze. Ale są ludzie ciekawi co lubią wiedzieć inni są ciekawi co lubią robić eksperymenty. Tak to już z ludźmi jest. Mnie akurat interesuje technika pomiarowa i samo sterowanie ot taka życiowa ciekawość... dzięki temu mamy postęp w różnych dziedzinach bo ktoś był ciekawy.

A tu proszę odezwał się autor zabawki, coś pokazał... i zaczyna to wyglądać bardzo sensownie, a moja ciekawość jak by jest bardziej zaspokojona - zresztą wydaje się że jesteśmy we właściwym dziale. Nawet wygląda na to że rozumiemy się w kwestiach problemów związanych z pomiarami temperatury z taką rozdzielczością.

@jurek1978 - nie koniecznie Sherlocka... lubię te tematy, mam poczucie że coś tam już wiem, nawet mam za sobą kilka eksperymentów, sam coś w miarę wolnego czasu kleję (ale z czasem raczej krucho). Jak dojdę do czegoś konkretnego to może nawet coś opublikuję jako OpenSource, tylko ten czas, którego ciągle za mało.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

bolecki
200
Posty: 217
Rejestracja: wtorek, 4 mar 2014, 17:51
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Kontakt:
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: bolecki »

Rastro ma raczej takie zboczenie zawodowe, no i gitara. Aronia, czy rodzaj czujnika coś zmienia?. Na pewno tak. Taki termometr składa się z kilku elementów gdzie końcowa jakość zależy od najgorszego ogniwa. Tak więc cały tor powinien być tiptop
No ale, grunt że nie padło nic o dokładności na poziomie 0,001ºC... ;)
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: robert4you »

O dokładność to strach pytać. Szczególnie jak ma się trochę pojęcia o elektronice.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: herbata666 »

Patrząc realnie na to nowe ustrojstwo boleckiego, bardzo ciekawą kwestią jest pomiar ciśnienia, w dodatku daje możliwość badania różnić ciśnień w kolumnie, chyba żaden producent elektroniki nie dał jeszcze takiej możliwości a jest to bardzo ciekawa sprawa, nigdzie się o tym nie mówi. Faktem jest to że trzeba dokupić przystawkę do tego termometru i wtedy koszt termometru z przystawką i sondami wychodzi z tego co pamiętam około 400zł, ale znowu z drugiej strony patrząc rozsądne czujniki ciśnienia kosztują również parę złoty a w dodatku nikt nie ma takiej możliwości, według mnie cena jest naprawdę nie wygórowana. Jak termometr stanie się bardziej rozpowszechniony to sami zobaczycie jak zaczną się nowe dyskusje na temat ciśnieni w kolumnie i jak fajnie można prowadzić proces obserwując taki czujnik.

PS.
Nie napędzam sprzedaży boleckiemu, ale ten czujnik ciśnienia z możliwością pomiaru różnicy ciśnień w dwóch punktach jest naprawdę kozacką sprawą.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: lesgo58 »

W sprawie pomiarów ciśnienia i możliwości prowadzenia procesu w oparciu o ciśnienie - potwierdzam... :ok:
Już takie próby przeprowadzałem, ale w oparciu o tzw. U-rurkę z manometrem na końcu wężyka. Jednak jakiś czas temu - z braku czasu - zarzuciłem te próby. Były pod kilkoma względami obiecujące. Tylko wymagały ciągłego siedzenia aby obserwować proces bezpośrednio. Sterownik Boleckiego ma możliwość zapisywania logów. Co jest nie bez znaczenia dla analizy przeprowadzonego procesu.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

marcin0409
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2013, 17:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpackie
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: marcin0409 »

Witam
Co myślicie o takim termometrze? Miał ktoś coś takiego?
http://allegro.pl/podwojny-termometr-ta ... 41113.html
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: drgranatt »

Ogólnie będzie nadawać się.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: masterpaw2 »

@marcin0409, to zależy do czego chcesz go używać? Bo jeśli do kolumny rektyfikacyjnej to raczej celowałbym w coś lepszego/dokladniejszego. Te potrafią mieć duży rozstrzał pomiaru.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

marcin0409
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2013, 17:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpackie
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: marcin0409 »

masterpaw2 Tak szukam czegoś do kolumny ten z linka powyżej ma niby odświeżanie co sekunde więc chyba jest ok a, że jest podwójny byłby od razu na 10tą półkę oraz na samą góre?
Podam jeszcze jeden od chińczyków tu mamy do setnych stopnia C ? Co Wy na to ??
https://pl.aliexpress.com/item/Temperat ... autifyAB=3

blade1231
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 18 gru 2017, 11:17
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: blade1231 »

To sciema sonda ds18b20 nie ma takiej dokładności. PT100 są dokładniejsze.
Co do tej temperatury to nie wiem po co dokładniejsze
Ja używam takich http://allegro.pl/termometr-elektronicz ... 58546.html

Mam bufor i obniżony odbiór. Po stabilizacji termometr stoi w miejscu przez kolejne 4 godziny aż do 101 stopni na kegu (Czemu 101 to nie wiem może termometr walniety, albo lekkie nadciśnienie zwiększa temperaturę wrzenia). Więc nie wiem po co komu aż taki dokładny termometr. Wiadomo taki termometr może czasami pokazać przez chwilę 0,1°c więcej albo mniej, ale się tym nie przejmuje. Dopiero jak pokaże kolejne 0,1°c więcej (Bo mniej to pokazać nie może chyba że prądu zabrakło) to zakręcamy odbiór i myślimy co jest nie tak.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

użytkownik usunięty
Re: RE: Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: użytkownik usunięty »

Ten termometr co podałeś link co ile sekund się odświeża?

Mod.
Nie cytuj postów poprzednika chyba, że fragment do którego się odnosisz!
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: masterpaw2 »

@blade1231,skoro takich używasz do kolumny......., hmmmm, to gratuluję wyboru ;)
@marcin0409,jesli szukasz w miarę dokładnego termometru, podkreślam w miarę, i nie nasz dwóch lewych łapek to polecam :http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7077961638
Swojego czasu sam taki poczyniłem i byłem zadowolony, w moich załącznikach powinieneś go znaleźć.
Ten termometr co podałeś link co ile sekund się odświeża?
Te pseudo termometry mają odświeżanie co 5/10s i nadają się raczej do akwarium ;)
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

marcin0409
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2013, 17:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpackie
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: marcin0409 »

masterpaw2 a ten atv co podałeś to na jakich on jest sondach pt100 czy ds? Gdzie można kupić do niego glizy bo na alledrogo nie widzę?
Ten chińczyk co podałem jest ponoć na dsach ma odświeżanie mniej niż sekundę i rozdzielczość do 0.01 ale skaluje się ponoć co 0.06 co i tak moim zdaniem jest dobrym wynikiem jak na trzydzieści parę zł

blade1231
50
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 18 gru 2017, 11:17
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: blade1231 »

Aukcja to raczej poglądowa co do wyglądu termometrów.
Moje mają odświeżanie co 1s, sondy 5cm i
Rozdzielczość 0.1°c.
Takie 3 sztuki mam na 10 półce pod OVM i w głowicy. A takie właśnie chyba z aukcji z pomiarem co 5s mam na wyjściu wody i w kegu



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

użytkownik usunięty
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: użytkownik usunięty »

Avt jest na ds18... sam mam taki .
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: masterpaw2 »

Gdzie można kupić do niego glizy bo na alledrogo nie widzę?
Marcin0409, mówisz masz. Szukać trza umić ;)
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7132139087
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: psotamt »

Ale sprzedającego w tej aukcji poniosło trochę:
Materiał - stal nierdzewna, do pracy ciągłej w temperaturze do 1040 st.C
Albo zera w górnym indeksie zapisać nie potrafił, albo paluch obsunął mu się na klawiaturze.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: masterpaw2 »

@psotamt, nie do końca zrozumiałeś opis......, chodzi o to, że GILZA jest w stanie wytrzymać takie temperatury (topi się w około 1500°),a jaki czujnik będzie w niej zamontowany to już inna sprawa.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

marcin0409
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2013, 17:41
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Podkarpackie
Re: Czy taki termometr będzie się nadawał - spytaj zanim kupisz!

Post autor: marcin0409 »

Oki dzięki za zainteresowanie na razie na próbę zakupiłem
Temperatury od-55 do 125 stopni celsjusza Sonda ds18b20 4 termometr cyfrowy 0.36 cal czerwona dioda darmowe shipping-10000231
http://s.aliexpress.com/zARFbui2?fromSns=Kopiuj do schowka
(from AliExpress Android)
Jak przyjdzie zrobię recenzje a jak nie będzie ok to zakupie polecanego przez masterpaw2 czterokanalowca pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”